12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Těžký alergik

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Těžký alergik

Příspěvek od hub in »

Těžký alergik


Dostal jsem štempl od doktora,

že prý jsem lempl od přírody,

poctivé práci prý se vyhýbám.

Nepracoval jsem už od února,

z práce mi bývá zle i od pohledu,

vím, že na ni alergii mám.



Prý jsem líný jako veš,

vypasený jako sele,

v mém věku spíš jako vepř.

Jenomže se cítím skvěle.



Copak za to někdo může,

že mě práce nevzrušuje?

Nejsem pravý údernický typ.

Snad jsem trochu líná kůže,

když vidím, jak se pracuje,

hned mám na svých rukách mozoly.



Vím, že práce pomohla

opici stát se člověkem,

u mě ale tohle nezmohla,

když pracuju, tak jsem zvířetem.



Dostal jsem štempl od doktora,

že prý jsem lempl od přírody,

poctivé práci rád se vyhýbám.

Nepracoval jsem už od února,

z práce mi bývá zle i od pohledu,

vím, že na ni alergii mám.


Prý jsem líný jako veš,

a k tomu ještě pěkný sobec.

To je ovšem lež jako věž,

já nejsem jenom žádný stachanovec.




Víš doktore, mně je skvěle,

strč si brejle do šuplíku,

s lejstry můžeš klidně zatopit;

Nedělej si nepřátele,

neříkej mi příživníku,

Darwina neumíš pochopit.



Vím, že práce pomohla

opici, stát se člověkem,

u mě funguje to naopak,

když pracuju, jsem dobytčetem,

a s tím se nesmířím.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce od Nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdá se mi, že někde ty rýmy škobrtají. To potom ten text v mých očích trochu okrádá. Není to úplně pravidelné. Kdyby to bylo dokonale sladěné...Nápad pěkný. Mušky existují - zas jen můj názor!
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

No mmě se také zdá, že zvláště konec škobrtnul.
Abych pravdu řekl potom, co jsem na srazu text. dílny slyšel na živo hrát a zpívat Arnošta(který píše podobný styl veselých textů viz naše dílna), musím říct, že dost záleží na podání těchto textů. U Arnošta jsem mu to věřil a bavil jsem se. Bylo to stylem jeho hlasu a celkovým podáním. U tebe nevím, ale snad se zadaří a uslyším tě na srazu textové dílny v květnu...do té doby si nejsem jistý, jestli se budu upřímně bavit.
A na závěr taková malá poznámka už dnes ...možná bych to trošičku zkrátil a víc bych tam narval těch slov typu: stachanovec, údernickej typ atd. ....myslím , že v kontextu s dnešní dobou by to na posluchače mohlo zapůsobit(tedy v rovině komické :D...). michal
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Díky za Vaše názory, Kubo a Michale. Jsem rád, že jste se mým textem vůbec zabývali, protože, jak to tak sleduju, tato činnost musí být pro Vás časově dost náročná. Připomínky samozřejmě beru. Čím dál víc ale zjišťuji, že do Vaší společnosti nadějných autorů poezie a hudebních textů nějak nepatřím. Nejen že jsem líný na sobě pracovat, ale děsí mě i uhlazenost, přesnost a dokonalost projevu, Mám rád určitou syrovost a neučesanost hudební i literární. Písničky, jejichž texty v dílně zveřejňuji jsou vesměs polotovary, nad kterými už odmítám trávit čas, protože jsem v té chvíli zaujat zase něčím jiným.
Píšu si jen tak pro radost. Písničky mi pak slouží jen k vyvolání pocitů a nálad, které jsem kdysi měl a na které bych normálně zapomněl a s nimiž se mi podaří sem tam se trefit do pocitů a nálad mého nepočetného publika.
Michalovi bych se chtěl proto omluvit za to, že se z tohoto důvodu na květnovém srazu textové dílny neobjevím.
To nic nemění na faktu, že bych i nadále rád do Vaší dílny, byť jen okrajově patřil a čas od času přispěl příspěvkem či reakcí.
Díky.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Hub ine,
Co blbneš? Samozřejmě, že se patříš a to velmi. Jestli tady někdo vyvolal dojem, že se jedná o dílnu precizních pracantů s vytříbeným stylem a právem kritizovat, pak já to tak nevidím a doufám, že ani nikdo jiný. Prostě píšeme, abychom z toho měli radost - a když jí bude mít i někdo další, pak je to jedině dobře. Doufám, že někdy uděláme sraz taky u vás na moravě. Já jezdím často do Březolup u Hradiště, tak bychom se taky mohli kurva sejít..?.. A když jsi psal o té surovosti, tak to je právě to, co já ostatním závidím. Jsem samá kudrlinka a skutek...tož tak. Jimmy Hourek
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

S první částí tvého vzkazu tak docela nesouhlasím. Proč? To je na dlouhou debatu. Druhá část vypadá sympaticky - na zahrádce restaurace u zámku v Březolupech (není podmínkou) lze vést i velmi odborné a fundované debaty, zejména když se blíží zavírací hodina. Takže někdy možná.
Mimochodem, pocházíš z Březolup?
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdar, možná jsem to nenapsal dost jasně, ale nevadí. Prostě sem piš. Je to dobrý a liší se to. Zatím jsme se do kritik pořádně obuli jen já a Kosmonaut (jsme takoví průkopníci :) , ale to neznamená, že je to tu nějak rozděleno. A s tím posezením v Březolupech to můžem někdy uskutečnit. Jsem z druhého konce republiky, ale mám tam přátele a příbuzné. Kubas
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“