Když svlékneš nahotu

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Když svlékneš nahotu

Příspěvek od Lucka Minaříková »

KDYŽ SVLÉKNEŠ NAHOTU - text písně

Když svlékneš kabát a v pokoji sedíš
jen svíčka odkrývá tvář, obrys těla
lesklýma očima kouzelně hledíš,
nejistě šeptáš, co by jsi chtěla

Když svlékneš šaty a v šeru se schoulíš
dotek tě bolí a slova tlačí
schováš se pod deku, strašně se bojíš
do ticha šeptám, že mi to stačí

Když svlékneš nahotu, pod ní nic nemáš
tajemství zmizí, to prázdno ho zničí
prosím, ten poslední kus sebe nemaž
bez těla, bez duše nebudeš ničí
Lucka
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Jé, Lucko, to je pěkný text. Ten se Ti povedl. Předpokládám, že jsi ho opatřila i melodií a že je to vkusná holčičí píseň. Rytmicky ty řádky nejsou sice úplně přesné, ale umím si představit, že s určitou volnější melodií to vůbec nevadí. Jen by mě zajímalo, jaký druh písně to je a jestli je tam dost durových akordů?
Zdravím Tě. Slávek
P.S. Pokud to zhudebněné není, že třeba nehraješ, doporučuju to dát Šany, ta by z toho uměla udělat záležitost.
Slávek Janoušek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak z této reakce mám opravdu velkou radost, zvlášť když je to od člověka, kterého si jako textaře a hudebníka moc vážím. Píseň zhudebněná je, jen bych chtěla opravit, že byla myšlena jako klučičí píseň - aspoň v tom smyslu, kdo by jí měl zpívat. Opačně by mi to přišlo asi trochu divné. Hráli jsme jí s mou bývalou kapelou, která se rozpadla loni, tempo písně bylo spíš pomalejší až střední, byly tam durové i mollové akordy, měl tam sólo klarinet a později saxofon a zpíval jí kytarista. Její ukázka v MP3 by se měla možná ještě vyskytovat na stránkách www.zlomvaz.d2.cz. Teď jí momentálně nikdo v kapele nezpívá, jelikož pořád hledám vhodného zpěváka a také protože jsem melodii k ní nesložila a s mou bývalou kapelou teď nemáme vztahy zrovna nejrůžovější, ale stejně nevím, jestli bych si ten text už teď dokázala spojit s jinou melodií. Ale třeba by to šlo.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Když svlékneš nahotu

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj Lucko. Vyšťoural jsem tenhle tvůj textík, protože mě opravdu oslovil, ovšem měl bych k němu některé technické připomínky, ale nevím, jestli se o nich zmiňovat. I malá násilnost by tomuto textu mohla uškodit. Nicméně bych si tedy několik poznámek dovolil. Trochu více bych přemýšlel nad rýmem samotným. Obraty jsou v písni totiž velice pěkné, ale nebylo by od věci, završit je tu a tam zajímavějším rýmem. Pokusit se posadit na dort malinkou třešinku, jestli mi rozumíš. Vezmněme si rýmování v tomto textu pěkně polopatě Sedíš / Hledíš - Těla / Chtěla - Schoulíš / Bojíš - Tlačí / Stačí - Nemáš / nemaž - Zničí / Ničí ... Z dvanácti použitých slov, je deset sloves. To se mizdá dost, pokud nejsou alespoň některá z nich trochu neotřelá. Chci říct, že vysoké kvalitě sdělení, která ve tvém textu bezesporu je, by měla odpovídat i kvalita rýmu samotného. Možná si to takhle při psaní písně vypsat, ono to pak lépe vyleze na povrch. Ta cesta je pak složitější, protože chápu, že jak jinak napsat Tlačí / Stačí, když nechceš přepsat celý řádek, tomu rozumím, ale alespoň bych se o to pokusil, trošku to ozvláštnit. Vyzkoušej si, o kolik zajímavěji zní rým, když je složený třeba z podstatného a přídavného jména a dalších x variant. V této písni, by mi asi nejvíc vadilo Schoulíš / Bojíš. Např. Když svlékneš šaty, schoulená v šeru / Dotek tě bolí a slova tlačí / Bojíš se pod dekou, že si tě beru / Já přitom šeptám, že mi to stačí .... Neříkám, že je to tak lepší, ale jde mi to lépe do pusy. Možností je mnoho. Je to velice, velice hezký text. Měj se Arnošt
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“