12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


aktuálně..

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Vojta´

aktuálně..

Příspěvek od Vojta´ »

Tak už to povolilo
tak už se něco hnulo
teď už se něco začne dít

Mnohem dřív rozední se
na slunci rozpustí se
poslední zbytky náledí

tak zase zimu jaro střídá
a svět je dobrý, to se ví
Všechno to zoufalství a bída za rok se zase objeví.

Zpívejte na oslavu -
můžeme zvednout hlavu
život má zase řád a cíl

Je čas vyběhnout z domu
kdo by se dnutil k tomu
aby dnes seděl nad prací

Vždyť zmizel ten, kdo lidi hlídá
dočkali jsme se oblevy
Všechno to zoufalství a bída za rok se zase objeví.

balóny letí k nebi
a země jarem voní
listopad nikdy nebyl,
a když, tak někdy vloni
a že se znovu vrátí?
nevěřte těmhle sýčkům
slunce už zemi zlatí
vzhůru ke šťastným zítřkům!

tak už to povolilo
tak už se něco hnulo
teď už se něco začne dít

mnohem dřív rozední se
na slunci rozpustí se
poslední zbytky náledí

tak ať se každý člověk přidá
i když už v duchu dobře ví
Že všechno zoufalství a bída za rok se zase objeví.
Všechno to zoufalství a bída za rok se zase objeví.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Připomnělo mi to výraz jednoho umělce, který tvrdí, že je pesimista s nadějí. Zajímavý sladko-kyselý pohled na jaro. Nebo, že by bylo ještě něco za tím?
michal k

...

Příspěvek od michal k »

U tohoto druhu textu by bylo lepší být konkrétnější. Je to snad protest song?Proti komu? Proti zimě? :) Nebo je to zajimávý nápad srovnávat zimu s nějakou diktaturou? Nemůžu v tom objevit to tvé poslání a to v textu, kterým se snažíš něco rešit nebo na něco upozornit docela vadí, ale možná jsem nečetl důkladně, nevím.
Vojta
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 3. 2004, 12:33

Příspěvek od Vojta »

Písničky se nemají vysvětlovat a tahle si to ani nezaslouží, ale jenom pro doplnění - první byl opravdu ten nápad, jak každý snadno zapomene na dlouhý a depresivní únor, i já. Vyběhne ven a raduje se z jara a až za rok mu dojde, že tohle šedivé uplakané už někdy viděl.
A pak se při dodělávání objevovaly ty srovnávání, vždyť je to i v jazyce: "Oteplení" "Povolení" "Pražské jaro" pořád používáme takové meterologické termíny pro politiku. Takže každý čeká, že to bude nějaká metafora (zvlášť, když je na to vycvičený z minula) a ono pořád nic. Je pravda, že ty šťastné zítřky jsou už přes, to je moc.
Ale koukněte se z okna - kde jsou davy lidí v tričku z minulého týdne?
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Tak jsem si to znovu přečetl a to po čtení tvého vzkazu a díval se tedy na to tak jak si to opravdu myslel (only o počasí :) ). Tedy zůstal jsem jen na povrch. Musím ale říct, že to moje hledání toho "poslaní" bylo způsobeno tím, že jsem si říkal: tohle je na povrchu dost plytké a nudné, možná tedy tam autor něco schoval a myslel jsem, že mě navádí právě tím "Oteplením" "Povolením" "Vždyť zmizel ten, kdo lidi hlídá" .......no píšeš, tedy, že ne.... a tak zůstal ten pocit první a potvrzuji tvá slova:
a tenhle si to ani nezaslouží(=vysvětlovat)
PS: tento vzkaz píší ve slunečném počasí :) Měj se hezky a snad se sejdeme nad dalšími texty :wink: :D michal
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“