Víla

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Víla

Příspěvek od Tomáš »

Víla

Bydlí v domě na kraji lesa
domů chodí cestou kamenou
je jiná než holky z města
myslící na krásu svou

Voní,voní trávou jež přikrývá hřbety hor
Hoří,hoří touhou zmírnit lidských duší bol
Voní,voní lesem jak se z jarem probouzí
Krásní,krásní z rosou když s ránem stráně rozzáří

Každý den se toulá horským údolím
u potoka boty zouvá dál jde jen její stín
pod svým srdcem víru skrývá
co sám bůh jí dal
v šatech z mlhy píseň zpívá
o lásce co chybí nám

Voní,voní trávou jež přikrývá hřbety hor
Hoří,hoří touhou zmírnit lidských duší bol
Voní,voní lesem jak se z jarem probouzí
Krásní,krásní z rosou když s ránem stráně rozzáří
Sára

Příspěvek od Sára »

:) Je to taková pěkná romantika, celkem by se mi i líbilo, kdyby mi to někdo zazpíval pod oknem.... :oops:
michal k

Příspěvek od michal k »

No Sáro...jestli nebydlíš v 7.patře panelového domu možná se někdo najde... :D ale mě to spíš než romantiku připomíná klišé...a nemyslím to nějak špatně, ale na můj vkus je tam spoustu velmi čekaných rýmů a je to takové patetické

...možná jsem náročný, ale tohle by uzpíval jen málo kdo, prostě je to takové nevěrohodné a to nepíšu jako nějaký zklamaný romantik, prostě si myslím že takové verše a takový styl by prošel tak na sklonku 19. století a možná u Petra Nováka(viz Náhrobní kámen) :D

...spousta pop písní má ještě naivnější stavbu a taky to prochází, ale tady by se to dalo ještě považovat za tramp a country poetiku, ale spíš si myslím, že autor je buď hodně mlád(?),nebo nepochopitelně naivní, nebo se do něčeho stylizuje.....ale neber to Tome nějak špatně a nechej pracovat čas....jinak formální zručnost tvého textu je vidět, jen to chce ještě nechat dozrát myšlenky...
Sára

Příspěvek od Sára »

No proro jsem psala zazpívat pod oknem...v dnešní době pod oknem nikdo nezpívá, tudíž mi to přijde tak trochu passé...
michal k

Příspěvek od michal k »

No to by ses divila :D ...pod oknem se zpívá ...ale už ne tenhle druh textů...osobně si myslím, že by si dokázal představit to, že bych na španělku zahrál Nirvanu nebo něco originálního....a troufám si říct, že by to mělo uspěch 8) :D .....ostatně jestli nebydlíš moc vysoko v panelovém domě(to avizované 7. patro) někdy se možná stavím :D m.
Sára

Příspěvek od Sára »

Tak to se klidně někdy stav...přízemí...
Tak tohle že se fakt děje? Tak to asi neznám ty správný lidi... :D
michal k

Příspěvek od michal k »

To Sára:Tak fajn... :D
PS: je zajímavé, že tenhle typ textů u nás vyvolal takovou to debatu...
doufám, že se sejdeme ještě nad nějakým textem tady v dílně :D
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“