12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Máme, co jsme chtěli

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Máme, co jsme chtěli

Příspěvek od Kuba Horák »

Původně jsem sem chtěl dát text, který jsem dnes po probuzení napsal, ale potom jsem zase cítil tu křeč, kterou už tak dlouho mám. Ne a ne napsat nic kloudného a srozumitelného. Touha přijít s novým ale vyhrála - tento text je starý asi rok. Je to takový dětský kousek. Nebo ne? Díky za případné reakce. K

Zhudebněno



Matěji hoď si něco na sebe
Vím že jsi jedinej
Koho nic nezebe
Dneska se ale žení rohatí
Ti co jsou na vítr
A na sníh bohatí

Matesi zachumlej se do šály
Vždyť kamna mrazíků
Zimu už prohřály
Pochop že všechno se to vyplatí
Až slunce po ránu
Tvoje sny pozlatí

Z oblohy padaj kusy andělů
A ty jsi pořád ještě celý
Do času besídek a pohádek
Slyším se naříkat
Máme co jsme chtěli

Matýsku neptej se mě na dárky
Prosinec hledá nit
Pro svoje korálky
A ty už bez jehly a vepředu
Knihu svých tajemství
Vdechuješ do ledů

Z oblohy padaj…

Hlavně zas nezapomeň na sáňky
A cestou nazpátek
Mrkni se do schránky
Mikuláš občas ztratí hodiny
A napřed rozdává
Těm co jsou bez viny

Z oblohy padaj …
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 30. 10. 2005, 15:43, celkem upraveno 3 x.
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Takový text s atmosférou a člověku to evokuje reálné situace i z jeho života. Docela mi připadá, že z toho textu padá sníh :)
Trošku mně z té pohody vytrhne až ostře řezaný poslední verš, který mě zas vykopl do reality ( prostě to na mě tak zapůsobilo). Což je asi dobře, život je opravdu takhle čistý jen v dětství…Docela by mě zajímalo proč sis vybral tenhle námět…pokud vím děti nemáš :),
že by tedy nějaký textový unik do dětství :) kdy ti někdo připomínal, že si máš vzít něco na sebe, protože venku se žení čerti?
Je v tom takový nějaký smutek nebo stesk, ale rozhodně je to zajímavý text. michal
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj,
díky za názor. Zase je to text, který mám něčím rád (asi tou hravostí a obrazy) a ve kterém mi zároveň něco vadí. Možná mám v sobě tu připomínku Vlasty Redla, který mi jednou napsal k textu, že vyznívá v podstatě jako jedna rada, což by se dít nemělo - pravda. Tohle se taky k radě přiklání. Je to text o směsici pocitů, které má rodič. Na jednu stranu své dítě kritizuje, komanduje a radí mu a na druhé je tam cítit ta starost o něj a konec konců i ta rodičovská láska. Kdyby někdo tu vadu textu dokázal pojmenovat, byl bych mu vděčný. Možná to tady stojí za to.
Jinak jsem text napsat během plodného období na civilce v domově důchodců, kde teď pracuju. Moc rád na to vzpomínám a přesně vím, kde mě napadl první verš, cha.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Zase já

Příspěvek od Kuba Horák »

Je to divné. Jen co se sem odvážím dát jakýkoli ze svých textů, hned mi dojde, že to ještě není ono a vidím chyby. Asi je to opravdu konstrukčně slabé. První sloka začíná radou, druhá radou, třetí a čtvrtá taktéž - liší se to snad jen obrazy. Prosím vás, řekněte mi někdo, že to není pravda, abych nemusel všechno vyhazovat :D Ne, dělám si...(značka pro prdel tady neni), ale je fakt, že když dá člověk něco na dílnu, změní se sám pro sebe ve většího kritika - kouzlo zodpovědnosti, asi. K
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“