Láska na inzerát

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

Láska na inzerát

Příspěvek od Ondra Kutina »

Jste trochu jiná než jsem čekal
Ale za to že jste tu bych vám dal metál
A tak slyším jak z mých úst vylétá věta
"Mám vás rád"

Známe se vlastně jen pár minut
Sedíme spolu v temném stínu
Cítím jak se na vás těsně vinu
A chci se smát


Už jsou to týdny co jsme spolu
Chvíli jsme nahoře a chvíli jdeme dolů
Připomíná mi to cestu k pólu
Až na ten mráz

Zima v našem vztahu místo nemá
Buď mě žhavě miluješ anebo házíš nožema
Vždycky se bojím že jsem vzbudil Golema
Toho v nás

"Mám tě ráda" mi říkáš
"Máš mě taky rád?" hned na to ptáš se
"Proč mě tak pomalu svlíkáš?"
A já jsem šťastnější s každou otázkou kterou mi dáš
Bojíš se zdá se
Jestli se něco nestalo s láskou

Stará nejsi jen oproti mně starší
Ale to byla i ta první i ta další
Jenom ty se mnou ve dne v noci válčíš
Jako bych o to stál

Vadí ti že jsme každy jiný
Už se ti nesbíhají po mé lásce sliny
A nerýmují se ti moje rýmy
No tak si sbal

Balíš si kufr a jdeš z domu
Po roce lásky
Jsem idiot a pitomej k tomu
Jsou zbytečný otázky

Jsem sám a vím že byla skvělá
Pořád myslím na to co teď asi dělá
I když nevím co ode mě vlastně chtěla
Měl jsem ji rád

Zdá se mi že ve sklepě straší
Už pátej den si peču kaši
Půjdu do novin a tam si podám další
Inzerát
:)
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

....

Příspěvek od Ondra Kutina »

Tak jsem se odhodlal dat sem jeden svuj text. Ale teď, když jsem ho tu viděl, lek jsem se jak je dlouhej. Nevim, jestli je opravdu celou dobu co číst. Kdyby nebyl můj, asi bych ho nedočet až do konce :) No kdyby se to někomu jinýmu povedlo tak děkuju za kritiku a rady... Časem zkusim přidat něco lepšího.
:)
Uživatelský avatar
deepnote2
Příspěvky: 43
Registrován: 1. 4. 2004, 21:20
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od deepnote2 »

Ahoj Ondro,
nechápu, jak by se tento text hrál/hraje. Každý oddíl má jinak dlouhé řádky.

K obsahu: Připadá mi to nějaké plýtké. Podle mě je jedno "mám tě rád" na milostnou písničku až moc. Tobě se tam vyskytuje několikrát, což mi připadá až moc laciné.

Ani pointa to bohužel nezachraňuje.

Doufám, že tě tohle neodradilo, nebo dokonce nenaštvalo.To bych nerad. Jen můj názor. :D
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce od Nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Ondro,
na textu bych našel věci dobré i ty horší. Jsou tam některé zajímavé obrazy a s těmi trojveršími je to vždycky těžké! Líbí se mi, že se snažíš, aby byl text pochopitelný - což byl a taky o příběh a závěr - což tam je. Samozřejmě by to chtělo ty řádky zdokonalit a vyprat z nich ty výrazy, co jsou už oposlouchané. Zatím zdar Kubas
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

Příspěvek od Ondra Kutina »

Hoj.
Tak pro Iva (Ivoše?) Těch rozdílných délek řádků jsem si vědom. Ale hrát se to dá, teda já to občas hraju (má to tři různé motivy), ikdyž tim nechci říct, že s hudbou je to nutně lepší. Než jsem to sem dal, snažil jsem se to upravit, ale až tak se mi to nepovedlo. "Mám tě rád" je tam dvakrát, na začátku a na konci, a to schválně, protože ten člověk si uvědomil, že se ta běžná fráze, jen tak plácnutá, stala skutečností. Ale možná to tam fakt nemělo bejt ani jednou, nebo jinak. Tak dík.

No a Kubovi taky děkuju, ale rád bych konkrétně věděl, co se ti na textu zdá horší. Asi tím na sebe něco prozradim, ale nejspíš ještě nejsem tak daleko, abych poznal oposlouchané výrazy....?

Původně jsem sem chtěl dát skoro všechny moje věci, ale budu muset víc vybírat. Laciný texty psát vážně nechci :) Tak zas příště.
:)
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

No, tak tento text se nepovedl. Autorovi se omlouvám, ale tohle není ani rytmické ani vtipné ...snad jen plytké, nabyté klišé, nehotové, nepromyšlené ... a bez ladu a skladu hozené.

Tedy ty oposlouchané výrazy: pouze ty nejmarkantnější!!!!
Už jsou to týdny co jsme spolu
Chvíli jsme nahoře a chvíli jdeme dolů


Jsem sám a vím že byla skvělá
Pořád myslím na to co teď asi dělá


Toho v nás
ALE PRAKTICKY VŠECHNY ŘÁDKY JSOU NABUJELÉ KLIŠÉ
plus ještě nespisovné, nerytmické věci:
Zima v našem vztahu místo nemá
Buď mě žhavě miluješ anebo házíš nožema
Vždycky se bojím že jsem vzbudil Golema
Toho v nás

Hudba nato určitě jde: viz poslední album L. Mareše. Zkus si to do muziky prostě zarecitovat jako on. Až děsivě to sedí a ten název by mezi jeho písně taky zapadnul.


Končím už se tím nehodlám zabývat. Nic proti tobě Ondro, ale příště víc snahy a méně myšlenkové lenosti. Zkus se nad tím, co napíšeš na papír zamyslet.
Prostě ... i dejme tomu veselý text (doufám, že alespoň tak byl myšlený??) nemůže být tak odbytý a prázdný. Hlavu vzhůru a lepší texty. michal
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

Příspěvek od Ondra Kutina »

No tě Bůh. Tak už díky těm minulým kritikám jsem si všim, že ten text není OK. I toho "mám vás rád" jsem tam nekonec našel víc. Ale po přečtení Michalova textu ... Ta omluva snac nebyla na místě, díky za upřímnost. Nesouhlasím se vším, ale asi nemá cenu to rozebírat. To s tim Leošm Marešem - nevím, nikdy jsem neslyšel žádnou jeho celou "píseň". Ale zkusim mu to poslat, třeba z toho něco vyždíme :) No a ty nespisovný věci - asi se ti nebude líbit nic ode mě, protože většinou píšu nespisovně. Tak zatím hoj.
:)
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

To Ondra: nespisovnost v textu nevadí až tak .... to byla jen třešnička na tvém ledabylém dortu. Hlavně se mi nelíbí kliše a naivita ( viz příspěvek nad tímto). Proto další texty se mi i přes nespisovnost mohou líbit pokud se vyvaruješ ostatních vytýkaných věcí! To jen tak na vysvětlenou :D .

To, že se vším nesouhlasíš je pochopitelné, ale ROZHODNĚ MÁ CENU TO Z TVÉHO POHLEDU ROZEBRAT a napsat začím si stojíš.
Už kvůli dvoum důvodům: 1) přemýšlením o tom, můžeš pochopit v čem si udělal chybku 2) můžeš přesvědčit nás, že to chybka není.

Jinak tady jsem našel stránku toho Mareše viz rubrika Texty. Vřele všem doporučuji protože tolik sra... v textu jen tak nikdo nepřekoná :D :D :D . Marešovi texty to je hluboká nekonečná stoka nevkusu bez myšlenky. Neboj se Ondro tvůj text je asi 10 tříd nad tím. Ale pořád zůstává ta podobnost v té možné recitaci.
Rozhodně piš dál a zveřejňuj texty, nenech se ničím odradit ... jen zapřemýšlet nad nadhozenými myšlenkami ostatních. Měj se hezky. michal
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“