Vražda

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vražda

Příspěvek od Lucka Minaříková »

VRAŽDA

Dej mi svý tělo,
já ti dám svoje,
výměnnej obchod
v přítmí pokoje

Pevně tě stisknu,
seš mi tak k zlosti,
třeba ti z toho
popraskaj kosti

REF: Možná si myslíš, že po tobě toužím
jenže já vzteku právě teď sloužím

Prokousnout tepnu
jde pěkně ztuha,
nebudeš ty,
zmizí ta druhá

Na bílý kůži
krásně si zgustneš,
pod mými zuby
navěky usneš

REF: Možná...

Tak to máš za to,
že spáváš s jinou,
ta dnešní vražda
je tvojí vinou
Lucka
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Hmm... zajímavé. Společně s agresivním dívčím projevem a údernou kytarou to může být docela požiteček. Jasná píseň, čísté formy, s dobře mířenými emocemi. Trošku je předpokládaná pointa na závěr, tedy motivy vraždy, trošku jsem na začátku čtení doufal, že budeš originální a motivem bude něco jiného ( třeba nezvednuté prkýnko, vymačkaná pasta v umyvadle atd. nebo já nevím, cokoliv nečekaného...... ke stávajícím slovům by takový závěr byl bomba a písnička by povýšila ( protože nevěra je sice aktuální téma, ale už totu mnohokrát bylo, a tvůj text nenabízí nový pohled na nové téma)=
Tak to máš za to,
že spáváš s jinou,
ta dnešní vražda
je tvojí vinou

... textu bych tedy vyčetl jen přílíšnou předpokladatelnost, chtělo by to nějaké překvapení, zvrat, prostě ještě lépe využít emoce ve prospěch příběhu.
Nevím jestli písnička nebude pomalu ztrácet na údernosti ve tvém písničkovém projevu (a na něm bude dost záležet, aby to vyšlo a oslovilo lidi), čím dál tím víc-li se budeš vzdalovat od události, která byla popudem ke složení textu?
Nebo se mýlím a je tvůj text pouze fikcí bez reálného základu
( samozřejmě reálný základ myslím nevěru ne vraždu :D )?

SHRNUTÍ: Rozhodně s procítěným projevem a vhodnou muzikou to bude dobrá píseň. michal
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Tahle píseň vznikla vlastně na objednávku a podotýkám, že není z vlastní zkušenosti. To jen kluci z mé bývalé kapely chtěli, abych jednou napsala taky něco drsnějšího a tak vzniklo tohle. Melodii to má (takové blues), zdá se, že se k textu hodí, hrajeme to doteď a když už nemáme někdy po koncertě co přidávat a ptáme se lidí, co by chtěli slyšet znovu, většinou vítězí právě Vražda. Kdysi tam měl sólo klarinet a to pak občas i mě z toho "lezl mráz po zádech".
Ještě k té pointě - abych řekla pravdu, taková je asi schválně. Mám taky ráda texty s vtipnější a nečekanou pointou, ale myslím, že do té nálady písně by se tady něco takového moc nehodilo. Ale zvednuté záchodové prkénko je dobré téma, možná na to zkusím něco napsat, dík za inspiraci :lol:
Lucka
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“