Fajn akce

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

Fajn akce

Příspěvek od Ondra Kutina »

Tak místo babrání se v mém minulém textu jsem se rozhod zkusit štěstí :) s jiným.

Fajn akce

a)
To zas byla akce
Sem tam to vrzlo ale vždyť jsou spolu krátce
Technika je skvělá
A ten rytmus, hlasy, srdce No a to muziku dělá

b)
Já si jenom přišel poslechnout
Jestli bych neměl chuť se s váma scházet častěji
Ale dřív než jsem se vůbec stačil nadechnout
Řek jsem si později Snad později

a)
To zas byla akce
Hráli vážně pěkně chvíli drsně chvíli sladce
Kazil to jen jeden
Ten co starat se má aby všechno šlo do reprobeden

b)
Chvíli chrrr a potom cvak
No řekněte kdo z vás by v tomhle zpívat chtěl
Já poslouchal a pak mi došlo ňák (Pozn.:To asi bude problém ?)
Bylo to dobrý ikdyž jsem to neslyšel

a)
Tak to byla akce
Ten kluk fakt hraje cokoliv se mu jen zachce
Co teď dělat budu
Začnu víc cvičit nebo kytaru zas uklidim na půdu

b)
Myslel jsem si ikdyž mě ty prsty občas zloběj
Že moje hraní celkově je na výši
Jó člověk vždycky myslí že je dobrej
Dokud opravdu dobrýho neslyší

c)
Sebevědomí v háji
Docházej mi síly
Kdybyste mě tenkrát vzali
Kde bysme dneska byli
Pro pána Krista
Perspektivu nemám
Jsem špatnej kytarista
A nelíbím se ženám

a)
Byla to fajn akce
Publikum dobrý všechny chyby prošly hladce
Ikdyž vyprodáno není
Jednou budou slavný a já můžu nechat snění

b)
A tak zase řvu že želva chytit nedá se
A vim že Daňek by mě rychle z lesa hnal
Jen slyšet jak jsem Rose přidal na kráse
Ale mě nezastaví BUDU ZPÍVAT DÁL!!!
Naposledy upravil(a) Ondra Kutina dne 20. 5. 2004, 10:42, celkem upraveno 1 x.
:)
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Opravdu musím znovu zdůraznit, že nespisovná slova ( viz ňák ) nejsou problém, pokud jinak má text hlavu a patu a není myšlenkově odfláknutý ( viz Láska na Inzerát ). Po prvním předčtení se mi text zdá lepší než ten tvůj první tady uveřejnění. Má to nějakou utříděnost, jednotu i ta volba slov. Zbytek později :D . michal
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Tak konečně ten text vidím napsanej na papíře. Asi to nemůžu úplně posoudit z role nezávislýho pozorovatele (když vím, že je o naší kapele), ale každopádně dík. Jen malá poznámka - oprav si v textu, ze chyby prošly hladce s tvrdým y. Taky se mi zdá, že tenhle text je opravdu lepší než ten předchozí, i když teď to možná bude vypadat, že je to jen kvůli tomu, že je o nás. Ale myslím, že ne. Tu melodii k němu jsem slyšela sice jen jednou, takže zase nemůžu říct, jestli by se v ní nenašlo něco, co tam nejde, ale líbila se mi nejvíc ze všech, co jsi mi hrál. Tak pilně cvič a piš a třeba to časem dáme dohromady (jestli pak teda ještě budeš chtít :)
Lucka
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

Příspěvek od Ondra Kutina »

No jo. Já měl z čestini vždycky trojki:) Díky. Tenkrát, myslím, že jsem ti hrál jenom dvě písničky (teda moje). No a k tomu dávání to dohromady - to víš mám spoustu nabídek, ale zatím čekám na tebe :D

A Michale, zatím nereaguju, ale (jen na vysvětlenou) to proto, že čekám na ten zbytek, co (doufám) přijde později, když někdy najdeš čas a chuť.

Zatím čau.
:)
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Tak ta utříděnost sedí, myšlenka je taky snadno rozpoznatelná, ale to by měl být základ a samozřejmost u takového stylu psaní. Na začátku textu mi to připomíná deníkový zápis. Nejlepší tady z této písničky je sloka c).
Kdyby podobně byly vystavěné a svižné ostatní sloky bylo by to o poznání lepší a údernější píseň. Co se týče závěru: chybí vtipnější a nebo promyšlenější pointa. Možná by stačila i úderná nebo drsnější.

S dobrým a adekvátním projevem by to mohlo být i vtipné. Muzikantsky by snad bylo zajímavé kdy by to bylo takové blues, vyšla by z toho malá parodie a myslím si, že by to mohlo podpořit náladu a přidat na vtipnosti a síle.

Jak už jsem psal je to lepší než ten předchozí textík, ale žádná extratřída to tedy není. Nevím, co mám poradit. Pokud máš touhu být dobrým textařem, musíš si sbalit batoh a vydat se ještě na dlouho cestu ...
myslím, že se tam potkáme. michal
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

....

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdar, podobně jako Kosmovi se mi tento text zamlouvá víc než první a je vidět, že tam něco bude. Docela mě i pobavil, což, tipuju, je jeho účelem. S tím jazykem bych to neprožíval vůbec - jsou to přece texty, ne diktáty. Dovolím si odhadnout, že jednou napíšeš něco Něco. Na brzkou shledanou na cestě za textem všech textů se těší Kuba (chlapi vemte s sebou kolu s vínem, já jí rád)
Uživatelský avatar
deepnote2
Příspěvky: 43
Registrován: 1. 4. 2004, 21:20
Bydliště: JM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od deepnote2 »

Tak bych se trošku pokusil vyjádřit.

Druhá část písně lepší než ta první. Protože na začatku ty sloky působí nějak tak bezduše, až si člověk říká: proč mi to ten autor píše?

Líbí se mi:
b)
Myslel jsem si ikdyž mě ty prsty občas zloběj
Že moje....

a pak následují sloky.

No, celkově ten text není nic moc. Takže kdybys to asi zpíval lidem, mohl by ten konec vyznít dost komicky... Ale asi ne, jak bys žádal.

Až se vydáš na cestu, projdeš asi i kolem mě :).
Kubo, já mám jenom kofolu.

:D
Ondra Kutina
Příspěvky: 18
Registrován: 11. 5. 2004, 09:43
Bydliště: Petrovice 532, Ústí nad Labem

Příspěvek od Ondra Kutina »

Tak vám dík všem. Co se týká tý dlouhý cesty, radši bych si jí rozdělil na kratší úseky se skromnějšími cíly. Ten první by asi byl Živá textová dílna. Tak se chci zeptat, jak to s ní vypadá, ale to je asi do jiný rubriky...

Michle: Pointa je asi slabina. Na začátku psaní ani žádná nebyla. Prostě mě napadl začátek cestou z jednoho koncertu a když jsem přemejšlel o tom, jak to ukončit, moc jsem si s tim nedělal hlavu a flák jsem tam to první, co mě napadlo. Ale zdálo se mi to docela dobrý ... na mě. MOŽNÁ ještě zkusím zapřemejšlet.

Ivo: Bezduchej začátek? Jak to? Jako že to je o ničem? Nuda? To by asi bylo přímo tím tématem.? (Nebo jenom zpracováním?)
Pravda, mělo to pobavit, ale spíš jako text vtipnej, ne směšnej (jestli jsem dobře pochopil, co se skrývá za slovem komický).

Tak nevim. V každý případě jsem rád za to málo, co se vám líbilo a spíž než upravit tenhle text, zkusim napsat jinej, tak ňák lepčejší.

Jinak se mnou si nedělejte hlavu, já vypiju všechno :)
:)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“