12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Touha po příteli

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Touha po příteli

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Únava padá mi na víčka
jsem jako leknutá rybička
jedno,dvě piva si dám
ať nejsem na světě sám.

V zrcadle cizí tvář šklebí se
kdo je to s jistotou neví se
když jsem si deset piv dal
najednou vedle mě stál.

Vím,že se přízraku nezbavím
i když se s ním vůbec nebavím
do piva ruma si dám
snad bylo lepší být sám.
hrochoušek
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

No Jarmilo ... si velice plodný autor, ale dejsi pozor na kvantitu převažující kvalitu. Zrovna u toho to motivu to by šlo více rozvinout.
Rýmy jsou velmi jednoduché a proto velmi úderné ... Nápad zajímavý, ale šel by opravdu rozvinout, otázka je do jaké míry by se nápad rozehrál, aby se spíše údernost, která je zde sympatická, nezměnila na nastavovanou kaši. Takže při případném rozvíjení pozor, ale myslím, že by to šlo. michal
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Když jsem psal o té kvantitě napadla mě otázka. Texty zde uverějněné píšeš ve shodné době, co je zde prezentuješ nebo lovíš v šuplíku. michal
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Kubas

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj!
Je jasné, že je Jarmila soutěživý tvor, protože se do toho pustila se vším všudy. Ale i pro případnou kritiku bych třeba chvíli s dalšími dílky počkal. Jsem osobně rád, že se to tady takhle chytilo...Nech si taky něco na živou dílnu:)

Mám rád krátké texty a tenhle se mi taky celkem líbí. Ještě si ho párkrát přečtu. I na tu kritiku potřebuje člověk času a já jsem teď nějakej špatnej. Zatim zdar K.
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

kluci moc díky,přiznávám,že momentálně nejde o šuplík,ale jsou to věci minulého týdne...mám teď období,kdy to prostě jde samo,aniž se snažím.Vydržte to se mnou,ono to zas přejde.Díky
hrochoušek
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Přecházet to nemusí :D , ale je dobré to co nejlíp využít ... Mám také velice rád taková období. Většinou je to tedy textové, ale teď procházím hudebně nápadovým obdobím. Člověk se tím nesmí nechat zaskočit a pořádně to vyždímat. Jak už si psala není to trvalý stav ... bohužel :D . michal
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“