Vlčí Máky

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Vlčí Máky

Příspěvek od Lucka Minaříková »

VLČÍ MÁKY

Proč tak málo Ti stačí ze mě číst?
Vůbec do mě nevidíš!
Čas zaplétá se
do našich nejtenčích míst,
na poli vlčích máků
nikdy mě nesklidíš!

REF.: Na krku neznámé otisky pavoučích křídel,
napjaté tětivy, dotkni se jich a vystřelí šíp,
zabodne se nebo pohladí?
Pod kůží chvěje se vyděšený plamínek,
slabounce hoří
a bojí se sfouknutí

Mezi dveřmi Ti stačí zůstat stát,
vejdeš dovnitř tisíckrát
to světlo uvnitř,
toho se nemusíš bát
a i když třeba shoříš
lepší než nevnímat!

REF.: Na krku neznámé otisky pavoučích křídel...
Lucka
kuba

....

Příspěvek od kuba »

Já to vidím jako zajímavě napsaný text. Ten název mi k tomu úplně nesedí. Kromě dvou posledních řádků první sloky, kde se ty vlčí máky z čista jasna vynoří, už nikde nejsou, ale o název vůbec nejde. Nějak nemůžu po těch prvních čtyřech řádcích najít souvislost s "na poli vlčích máků...", ale neříkám, že je to chyba. Jinak se mi líbí řádky jako:" A i když třeba shoříš, lepší než nevnímat" Je to pěkný text. Toť můj názor. Kubík
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Děkuju za odpověď. Nevím, možná by se k tý písni mohl vymyslet jinej název, ale nic lepšího mě nenapadlo. Vlčí mák je sice krásná kytka, ale v podstatě je to plevel, i když je možná hezčí, než pravej mák. Tak asi trochu k vysvětlení. Vlastně jsem spíš čekala, že se bude někdo ptát na "pavoučí křídla" :)
Lucka
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...pavoučí křídla

Příspěvek od Honza Žamboch »

Jen jsem se chtěl zeptat na ty pavoučí křídla....:-) To pavouci vopradu lítaj? Tý jo.
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

No jasně, že lítaj !!! To jsi nevěděl? Teda styď se, co jsi měl z přírodopisu? Radši ani nikomu neříkej, že jsi lesník. :roll:
Lucka
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

No jestli máš Lucko takové názory a dokážeš si za nimi stát tak se opravdu těším na tu živou textovou dílnu :lol: ale jinak se měj hezkyyyy tečka.
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Připadá mi to mírně nevyrovnané ( ale je to jen mírný pocit, který nelze stoprocentně dokázat nějakou očividnou věcí... prostě pocit), ale tuším, že zatím je nějaké jasné sdělení. Jsem pořád trošku mimo, co se týče těch pavoučích křídel :) .
Jinak jsou to takové milé, a nebojím se použít slovo přítulné, verše viz

Pod kůží chvěje se vyděšený plamínek,
slabounce hoří
a bojí se sfouknutí

Název je vzhledem k poetice textu velice dobrý.


...líbi se mi tento obrat
na poli vlčích máků
nikdy mě nesklidíš!


Příznám se, že tvůj text mi připomíná porcelán, kterým se můžete kochat, ale protože je křehký, nemá jiné užití, než že musí být krásný.
Pro tvůj text by možná bylo dobré, aby někde alespoň byl nějaký malý škrábaneček, tím by se tvůj text stal výjmečnější a neztratil by se v polici plné stejných nablýskaných porculánů.

Měj se hezky. kosmonaut
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“