12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Pneuservis

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
EM
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 1. 2004, 23:10

Pneuservis

Příspěvek od EM »

Cvakl zámek, pískl kód,
do svítání s vůní pryže
utřu první dnešní pot,
ať jen svědomí mě hryže.
Kolem sprch a toalet
neposedně těká chlor.
Ve psích třicet lidských let …
Ve psích třicet lidských let …

Manometry poskočí
pod sklíčky na zašlých zdech,
čtyři kapky do očí,
do nosu a jeden vdech.
Zchladlou žáhu rozpálí
černá káva, dlouhej kouř.
Další ráno ospalý …
Další ráno ospalý …

Šídlo běhoun proniká,
Ferdus přivinul se k duši
plavacího koníka,
Afro do plecháče buší.
Hle, jak šťastné soukolí
ruší černej, smutnej pták -
moje mysl koukolí …
moje mysl koukolí …
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Text zatí neokomantuji , ale potřebuji nutně s tebou muvit o tvém předcházejícím songu ...tj. Poslední klidná hladina ... viz soukromá zpráva ... prosím napiš je to nutné . Dík. Měj sehezky . kosmonaut
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Toto dílko je zajimavé, ale mám spíš slabost pro tvé vážnější a stěžejnější texty :D . Po pravdě nevím, přesně, co bych měl k tomu to poznamenat :roll:

Napadají mne jen otázky:
Co je to koukolí?
Jak si přišel na pneuservis?
Tuším v tom celém nějakou metaforu ... je tam?

Na otázky nemusíš odpovídat. Také použiju klasický varovací dovětek: vše, co řekneš, může být a bude použito proti tobě :twisted: :D

Měj se hezky. kosmonaut
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj Kosmonaute,

v textu jsem vykrojil z mírně zapáchajícího koláče života velmi osobní srpek. Chápu proto, že může být hůře poživatelný. Až se z něj možná navaluje ... .

A teď k tvým otázkám:

1) ... hle, jak šťastné soukolí
ruší černej, smutnej pták -
moje mysl koukolí …
moje mysl koukolí

Koukolí (myšleno "jaká") mysl vychází z evangelijního podobenství o koukoli v pšenici.

2) :evil:

3) Tady žádná metafora nejní!!! TO JE PRAVDA :!: :D

Na závěr mám taky jednu otázku: "Kolik platíš za internet?"
A hnedle si odpovím: "Po tom je ti (myšleno "mi") hovno!" Dík za odpověď!!! :D :D :D
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

No, když máš takovou romantickou osmipodlažní vilku na bahamách je cena připojení jedno :D :D ... ale to není můj případ :cry: :)

Z vesmíru je připojení levnější :shock: to si nevěděl :wink:

anebo taky můžeš mít Netbox a ten je za 500,- měsíčně :lol: .... tak a je to venku a ještě s neksrytou reklamou :P

Beru to jako narážku na mé (silně osamocené) příspěvky: ... no, co se dá dělat ...píšeš píšeš a lidi se (až na vyjímky) nechytají ( možná některé zamrzí má kritika, ale nač sem texty dávat ... na lichotky? ... s těma se nikam neposunem). Kéž by víc lidí reagovalo na texty a kór před živím srazem... hmmmm... dokud mne to baví tak píšu ....dílna je dobrá věc a věřím ji ...a taky tomu, že se lidi rozjedou. Měj se. kosmonaut
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“