Na dvou březích

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Na dvou březích

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Na dvou březích

Nikdy mi nebylo, jak s tebou je mi
Úhoři táhnou dál peřejemi
V rybářské síti se osud lomí
Jsem bezbranný a bez vědomí
Jsem bezbranný a bez vědomí

Letní tma mrazí, když jsme v ní sami
Do mělčin míří mé sebeklamy
To co v nás pění láska není
Je to jen navěky do rozednění
Je to jen navěky do rozednění

Na dvou březích
Rozdělení
Vodou stejně jako slovem
Potkáme se
Usmíření
Jednou v moři Sargasovém
Jednou v moři Sargasovém...


Pozn.: první verš je Pepy Streichla - a pak už se to (mnohokrát zpracované:) téma nějak nabídnulo samo...
Ivo Cicvárek
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Pepa Streichl »

Ale i ten první verš mi Ivoš zprznil. Původně byl "Nikdy mi nebylo jak je mi s tebou" ale protože slovutný lektor Textové dílny nenašel rým na "s tebou" tak to změnil. Jinak musím prozradit proč se v písni objevuje rybářský motiv. Ivo to psal v Kdanicích u toho stolu pod čeřeny. A nenabídlo se to samo - dřel na tom dva dny. Ale melodie je nádherná.
Pepa (ahoj milý Ivo :-))
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Kuba Horák »

K textu se vyjádřím později, protože si ho chci ještě párkrát přečíst, ale k Pepovu příspěvku mám jen tolik, že se mi doneslo, že první dva verše z jeho dílny zněly:

Nikdy mi nebylo, jak je mi s tebou
I když tě údajně i jiní je**u

To je pak logické, že z toho musel Cicvoš vybruslit...
Daniela Sedláčková
Příspěvky: 27
Registrován: 19. 11. 2007, 06:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Daniela Sedláčková »

No, Kuba mne inspiroval... :mrgreen:
Ale teda, na svou omluvu k níže uvedenému musím říct, že se mi ten Ivošův text písně nesmírně líbí, takovouhle poetiku mám ráda.
Za tohleto (viz níže) ovšem může pouze a jedině Horák:
Nikdy mi nebylo, jak mi je s tebou,
i když mne mrtvolné dlaně tvé zebou.
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Pepa Streichl »

Ivoš tam krátkou chvíli měl (asi 2 hodiny při Tulamorce) a nohy mě zebou. :D
Pepa
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Cácorka »

Ivo nevšímej si jich, je to pěkej text : )
Uživatelský avatar
kiara
Příspěvky: 29
Registrován: 23. 10. 2008, 01:44
Bydliště: stověžatá

Re: Na dvou březích

Příspěvek od kiara »

čím déle text čtu, tím mi připadá hezčí, tím víc nových pohledů se otevírá ...
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Petr Sedláček »

Kurňa, to je pěkné, Ivošu.
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Pepa Streichl »

Teď když čtu vaše ohlasy, že se vám text líbí, začínám být hrdý na to, aniž bych chtěl Ivoše zařadit mezi 4%-ní menšinu, že jsem k tomu textu byl ASI inspirací já sám (a částečně i Kosmo) poněvadž jsem mu byl při psaní neustále nablízku a občas se mi díval do očí. :lol: :lol: :lol: . I když myslím že se tím trochu vysmál mé částečné sexuální nemohoucnosti způsobené stárnutím mého organismu. :( . I přesto se mi text taky líbí a podotýkám už podruhé, že má nádhernou melodii. Škoda že ji Ivo nevyvěsí v Mp3. Ale asi ji šetří na Textovku do Náměště.
Pepa
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Petr Sedláček »

Pepo, ta píseň je hezká i navzdory té historce :lol:
Pepa Streichl
Příspěvky: 92
Registrován: 21. 4. 2008, 09:44

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Pepa Streichl »

Já neříkám nic jiného ale smysl Textové dílny přece spočívá i v tom když popíšu za jakých okolností písně vznikají. Jak přišel k tématu a tak. Né? A přece jenom po prožitých třech dnech s Ivošem, kdy jsme i spali vedle sebe (v různých pokojích), jsem ho chtěl trochu poškádlit. Ale on vůbec, ale opravdu vůbec nereaguje. I ten klučík jeden! Petře, měli jsme hudebně nádhernou šňůru, Horní Beřkovice, Praha, Liberec a Lomnice nad Popelkou. Jako JAMAJZ (Streichl, Cicvárek, Svítek a Lada Šimíčková). Muzikantsky to šlapalo den ode dne líp a líp. A mě se po tom stýská. Tak ze stýskání asi blbnu.
Pepa
Uživatelský avatar
jirka999
Příspěvky: 301
Registrován: 2. 7. 2007, 10:14
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Na dvou březích

Příspěvek od jirka999 »

Lituji, že jsem se s klukama na penzionu nemohl zúčastnit oněch něžných intimních chvilek, ze kterých se narodil tento text, ale mam potřebu se připojit k Pepovi. Moc rád jsem si na koncertech zahrál, dobře mi bylo. Díky Pepo, Ivoši a manželé Kosmonautovi. Díky Textovko, vzkvétej! :0)
Jiří Svítek
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Petr Sedláček »

Pepa Streichl píše:Já neříkám nic jiného ale smysl Textové dílny přece spočívá i v tom když popíšu za jakých okolností písně vznikají. Jak přišel k tématu a tak. Né? A přece jenom po prožitých třech dnech s Ivošem, kdy jsme i spali vedle sebe (v různých pokojích), jsem ho chtěl trochu poškádlit. Ale on vůbec, ale opravdu vůbec nereaguje. I ten klučík jeden! Petře, měli jsme hudebně nádhernou šňůru, Horní Beřkovice, Praha, Liberec a Lomnice nad Popelkou. Jako JAMAJZ (Streichl, Cicvárek, Svítek a Lada Šimíčková). Muzikantsky to šlapalo den ode dne líp a líp. A mě se po tom stýská. Tak ze stýskání asi blbnu.
Pepa
Však já Tě taky jenom škádlím ;-) Bodejť by se nestýskalo. Hudba je tu proto, abychom si zvykali na nebe už na Zemi... Měj se!
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Na dvou březích

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

K Pepově historce by patřilo dodat: Téměř vždycky, když jsem měl hotový nějaký verš a zazpíval jsem ho, začal se Pepa s Kosmonautem šklebit. Přepisoval jsem to tak dlouho, dokud se šklebit nepřestali. Patrně to ale bylo způsobeno alkoholem, nikoliv verši samotnými:)

Šnůra se mi taky moc líbila. Těším se na příště!

A díky za reakce...
Ivo Cicvárek
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“