Horská dráha

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
R. Musil

Horská dráha

Příspěvek od R. Musil »

HORSKÁ DRÁHA

Hledím skrz tebe
Pátrám kde jsi
Myslím, že znám tě
Je to však jen zvyk
Všechno je stejný
Nic se nemění
Hledím skrz tebe
To nejsi ty

Ten kdo ví
a neví že ví,
ten jen spí,
toho neprobudíš.
Ten kdo neví
a ví že neví,
všeho prostý,
toho nepoučíš.

Tvá ústa mluví
Nic neslyším
Tvůj hlas je zvučný
Nerozumím
Nejde už vrátit
Co bylo dřív
Hledím skrz tebe
To nejsi ty.

Ten kdo ví
a neví že ví,
ten jen spí,
toho neprobudíš.
Ten kdo neví
a ví že neví,
všeho prostý,
toho nepoučíš.
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Především začátek je takový neohrabaný ... jako první nejisté krůčky malého dítěte:
Hledím skrz tebe
Pátrám kde jsi
Myslím, že znám tě
Je to však jen zvyk


Tato část mi připadá jako dětská hádanka.
Skládat takovou věc je zábavné, ale číst ji?
Je to hodně naivní filozofování a po chvíli se to ztrátí do prázdna ( vykouří z hlavy). Nehledě nato, že skoro každý textař si s tou slavnou větičkou: "vím, že nic nevím" alespoň chvíli pohrával a dával ji jiné možnosti:
Ten kdo ví
a neví že ví,
ten jen spí,
toho neprobudíš.
Ten kdo neví
a ví že neví,
všeho prostý,
toho nepoučíš.


Tohle je dobře a dokonce i málo, použitý přívlastek ... jeho použití je dobré v kontextu ostatního i výjmečné: tvůj hlas je zvučný


Celkově je to prostě takový naivní říkánkový pokus a to nemyslím nějak špatně. Měj se hezky a piš ... a také možná na nějakou reakci zareaguj:) Je dobré občas napsat nějaký rozbor jiného ... přemýšlíš o cizím textu a nacházíš chyby, kterých se potom můžeš vyvarovat v tom svém. kosmonaut
R. Musil

Ptáci

Příspěvek od R. Musil »

Díky za upřímnou kritiku. Ta říkanka v refrénu je překlad starého indického přísloví, trošku zpřeházeného. Jinak všechny tři texty, které jsem sem poslal (Ptáci, Koleda a Horská dráha) jsou 6 až 8 let staré a jsou to hotové rockové písničky. Třeba časem pošlu další. Měl jsem trochu problémy než jsem přišel na to, jak se odpovídá. R.M.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“