Polární kruhy v obilí

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
michal k. kosmonaut

Polární kruhy v obilí

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Polární kruhy v obilí

Stůňu v rohu strnulého sálu,
kéž nahá v roztodivných polohách jsi.
Kompasy očí míří na sever,
kde plují velryby mezi příborníky.
Mezi talíři nasládlých zákusků leželi jsme.
Polárník ve smokingu,
ne nepodobný starému tanečnímu mistru.
Zemře až dotančí, dotančí až zemře,
v náruči dámy ne nepodobné a oblečené,
v černobílé zebře.
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Má to atmosféru, alespoň pro mě, vzbudilo to ve mě pocit takové té chvíle, kdy se zastaví, anebo alespoň zpomalí, čas – myslím, že tohle způsobily především ty plující velryby. Tam, kde se text nerýmuje, mi to melodicky vůbec nevadí – a dokonce v jednom místě „polárník ve smokingu, ne nepodobný starému tanečnímu mistru“ se mi zdálo, že tam ten rým s něčím předchozím je, ale po několikerém přečtení jsem sama sebe přesvědčila, že ne (když tak mě oprav). Trochu mi tam vadí dvě věci. Jednak „nasládlé zákusky“ – proč nasládlé? A potom úplně poslední rým – je dobrý, ale nezapadá mi do kontextu, přítomnost zebry v severské atmosféře celého textu mi připadá rušivá.
Moc hezký text.
Lada
Ondra k.
Příspěvky: 18
Registrován: 31. 8. 2004, 15:45
Bydliště: Pce

lepčej¶í

Příspěvek od Ondra k. »

Tak tohle mě oslovilo již více než to, co jsem Ti tak kritizoval včera :o)))

Ale souhlasím s Ladou, že jak se to celé spíše nerýmuje, tak pak tam dát takový jasný rým na závěr, mně tam připadá trochu rušivé...
Jinak good.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj Michale.
Polární kruhy v obilí jsou, podle mého názoru, nejlepší věc, kterou jsi v dílně zveřejnil. Nevím, jestli jsem pochopil dokonale všechno, co se snažíš sdělit, ale mám dojem, že podstata je jasná a srozumitelná. Místa, kde si jistý nejsem, mě provokují k zapojení vlastní fantazie a to považuju zároveň s přiměřenou délkou textu za další klad.
Jediné, co si nedovedu představit je spojení s hudbou do formy písničky. Tam přece jen rýmy postrádám - pokud by se ovšem nejednalo o melodram.
I tak ale ze svého pohledu nemám, co bych vytknul. Špica.
Moje hodnocení ale ber s rezervou, protože je to jenom názor někoho, kdo neví, nezná neumí ...
Měj se.
hub in
#24

Příspěvek od #24 »

Text sám o sobě není špatný, ale, nezlobte se, s hudbou nesedí, nemá to šťávu a vyznívá to do ztracena...
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Děkuji za názor. Docela by mne, ale zajímalo kde si Polární kruhy slyšel.
Nedostala se k tobě náhodou nějaká jiná verze? Nehovoříš o nějakém jiném zpracování? :D Textu se dá vytknout mnohé ( viz nesrozumitelnost obrazů, nepřístupnost výchozí myšlenky atd. ), ale že text plynule nekoresponduje s muzikou, to tedy nevím ... nevím ... nevím ...

P.S. : měj se hezky a vypiš-napiš prosím kde si píseň slyšel ... možná jsem dobře neseděl s melodií a neměl šťávu já ... 8)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“