Julka a Marina

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Julka a Marina

Příspěvek od Kuba Horák »

Nezhudebněno (nebo jo, ale není to ono-)

Julka a Marína
Kyjevské pirožky
Vandrují do ráje
Přes bludné kořeny
Od noci do rána
Pletou si ponožky
Chodí jen v zástěře
S nahými koleny

Julka a Marína
Královny garsonky
Půlí si starosti
Štěstí i představy
Před šichtou cigáro
A vlasy do sponky
A pak už o závod
Až na dno únavy

Ref:
Utekly od míru
Anebo od války
Moudré i šílené
Střídají jeviště
Na niti všedností
Točí se korálky
A ony smířené
Těší se na příště

Než s léty vrátí se
naspoří na přání
Bráškovi motorku
mamince hodinky
Počkají na prince
který je ochrání
Od slz a posměchu
od potu u linky

Ref:
Naposledy upravil(a) Kuba Horák dne 30. 10. 2005, 15:36, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

ahoj Kubiku ten text uje moc pekny a libi se mi ze i kdyz se u neho smeju je na druhou stranu docela smutny....
Ondra k.
Příspěvky: 18
Registrován: 31. 8. 2004, 15:45
Bydliště: Pce

Třeba takhle?

Příspěvek od Ondra k. »

tohle je mooooc good. Sice se mně to zdá takové nedokončené, ne nechci tam nějakou svéráznou pointu, nějaký zvrat, to vůbec ne, ale takovou poslední sloku v tom smyslu, že žijí hlavně pro sebe... apod. Třeba takhle???

Julka a Marina
kámošky od jeslí,
vrací se společně,
většinou ví kudy,
kdo ten příběh nezná,
sám si ho dokreslí,
Julka a Marina
spojené osudy.
EM
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 1. 2004, 23:10

Příspěvek od EM »

Jakube, Jakube, Jakube, tak tomu říkám text! Se mi to moc líbí. Má to formu, ingredience jsou voleny patřičně... Navíc je to srozumitelné. Z textu na mě vane to velmi nenápadné a plíživé všednodenní zasmrádlo až lehké brutálno. A takový život je!!! Boty více méně vyleštěně, avšak paty rozedřené do krve ... . Jsi talent a je super, že jsem to rozpoznal zrovna JÁÁÁÁÁÁÁ :-) !!! EM
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Já se také přidávám ke všeobecné chvále. Potěšilo mě neotřelé téma písničky.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Díky moc všem. Ondra má asi pravdu s tím závěrem, protože mě to taky kolikrát napadlo, ale pak jsem se od toho odvrátil, že už bych to třeba něčím neustál a takhle se to dá skončit opakováním verše "těší se na příště" do ztracena.
Jsem z té vaší kritiky trochu, no, hodně... :oops:
EM
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 1. 2004, 23:10

Příspěvek od EM »

A já si myslím, Jakube, že Ondra spíš pravdu nemá. Mně na tom naopak přijde fajn, že ten konec je takovej "rozmázlej". Vždyť to je pointa jako řemen!!! Už s tím, prosím tě, nic nedělej. Ne, ne, ne!!! To by se mi nelíbilo!!! NE, NE, NE!!! Donevetr laudon, Ančo, Kubo, Hajnej!!! MORDYJéééééééééééééééééééééé!!!!!!! NE, NE, NE!!! NECU NECU NECU!!! Já sám !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

ja si taky myslim ze by se s tim delat nic nemelo ... treba nkdy vymyslis dvojku:-) me se to take libi tak jak to je, alety musis nejlip citit jak to prijde tobe a jestli ti neco rika at to tam dodelas tak to dodelej ale jestli to tak necitis tak nato ani nemakni jinac budu zlaaaa....:-)
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahoj Kubo, je to fakt pěkný námět. Je to výborné, ale... Omlouvám se ostatním, nesdílím jejich názor, že už nechat a nic s tím nedělat. Já vím, že asi už s tím budu kdekoho štvát, ale není dobré se vzdát toho dotahování textu ještě výš a dál. Podle mého názoru by to opravdu sneslo větší gradaci v koncích slok - nemusí to snad být pointa, ale něco vtipnějšího či silnějšího či ... vždycky je spousta možností, přinejmenším ten závěr by si to zasloužil, neboť v té třetí sloce to cítím jako slabší než v předchozích. A když tě nenapadne fakt už nic lepšího, pak je to dobrý právě takhle. Rozhodně ta práce není zbytečná, i když třeba nakonec nezměníš ani slovo. Za pokus (i za několik pokusů) to stojí.
P.S. Nemělo by spíš být: ony smířené?
Slávek Janoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Znovu ahoj a díky všem za další kritiky. To Slávek: vždycky si říkám, že když kritika pojmenuje místa, o kterých si nejsem jistý, je to jasný signál proto, aby se na nich ještě dělalo a tady se to ukazuje. Člověk to většinou podvědomě cítí. Zkusím nad tím podumat, aby to bylo ještě výraznější. Možná to, jak píšeš, už nevyjde, ale až bude čas, zkusím to. Když se nezadaří, tragedie to pro ten text snad nebude a bude i tak použitelný, ale proč to nedotahovat - vždyť proto tady k...a taky jsme že? Dík. Kuba
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

Jako by to bylo od Brabce (to není podlézání, to není ironie, mě se to prostě moc líbí a jestli na to hodíš muziku ve standardu třeba Matese, moc se těším, až to uslyším)
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Příspěvek od Cácorka »

Milý Kubo, i mně se text líbí a brala bych ho i takhle, jak je. Moc pěkné obraty, nápad. Jo, jo... Cácorka
Lea

Julka a Marína

Příspěvek od Lea »

Ahoj Kubo,
asi tady teď všechny naštvu, ale mě se ten text nějak nezdá. Už ty Kyjevské pirošky - nemá tam být náhodou pirožky? Také to oni - na co už Tě přede mnou upozorňovali - tam má být ony. A také to disko v závěru je hrozný. Nevím, možná jsem to správně nepochopila, ale domnívám se, že píšeš o holkách z "východu". Lidé na východě jsou velice silně věřící, takže možná je to všechno uplně jinak, než jak o tom píšeš Ty.....(Vyhlíží na disku, i v práci u linky)
Ale možná máš svoji zkušenost. Já myslím, že tenhle text si nezaslouží.
Měj se hezky a ahoj
Lea
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj
Samozřejmě máš právo na svůj názor a snad se pro něj nikdo nenaštve. Tak maximálně já :) Pravopisné chyby přijímám. Už jsem je i opravil. Z textařského pohledu to pro mne nemá skoro žádný význam a je mi upřímně úplně jedno, jestli napíšu pirožky, pyrošky nebo pirošky...asi by to tak být nemělo, ale upřímně říkám (nebo píšu), že mně jo. S tím, že se ti zdá být hrozné to začlenění "diskotéky" do textu tohoto typu, nic nenadělám. Mně to naopak přijde velmi reálné a nemyslím si, že bych tím nějak urážel celý národ. Bylo by naivní myslet si, že jsou to velmi věřící lidé a proto sem k nám nejezdí za lepší ekonomickou a životní úrovní, že čas od času (tak jako to dělají i české holky-a nejen holky) nejdou "lovit" na tu zmíněnou diskotéku. Tady bych ti dost oponoval a podezíral tě, že nepřijímáš realitu takovou, jaká může být. Vymyslel jsem si to a není to nic cíleného proti lidem z východu. Já beru člověka po člověku. Jestli ten závěr změním, bude to spíš kvůli tomu důrazu, který by tam měl být podle některých lidí větší. Zdar
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Mě se to líbí. A co se týká pravopisu a názoru na naše "sousedy" myslím, že máš pravdu. I já vím, že by to tak být nemělo, ale většinou víc myslím na obsah, než na pravopis....polepším se....možná. A Ty piš!!!
hrochoušek
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“