Mechíkó..

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Mechíkó..

Příspěvek od smutna.meduzka »

chci být čarkou
jsem jen malou bárkou
co potápí se pomalu
už nikdo není na molu...

...nikdo nikde není
všichni mačkají se na sebe
jen vořech zuby cení
a ovce hledá to své béé

chci být stromem
jsem jen tichým lomem
do kterého teče
vše se hrozně vleče...

... já nedokážu říci víc
vidím svoje stíny
hledám rub a nebo líc?
můj mozek je tak líný

JÓ JÓ JÓ JÓ.. JE TO ČERNÝ
JÓ JÓ JÓ JÓ.. JE TO BÍLÝ


..MECHÍKÓÓÓÓ..
Naposledy upravil(a) smutna.meduzka dne 24. 5. 2005, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce Nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj meduzko!
Text jsem si četl několikrát. Nejvíc se mi líbil podruhé. První řádek jsem ne úplně pochopil - Chci být čárkou x jsem jen malou bárkou (to už je jasné) Ty rýmy se mi tam zdají tak nějak kostrbaté. Stejně tak řádek - Všichni mačkají se na sebe nebo kombinace do té střechy teče (ten řádek samotný ne, ale navazující Vše se hrozně vleče, je to takové násilné. Závěr se mi osobně líbí. Snad jsem nebyl přechytralý. K
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

ahoj,
jsem moc rada za tvuj prispevek..#abych presne ragovala na to, ze jsi nepochopil prvni radek,tak.. vlastne napsat chci byt carkou ma vyznit tak, ze nechci byt jen malou barkou:)..jiste, mohla jsem napsat neco o dost vyznamove jasnejsiho, ale spontane me napadla carka..#myslim, ze jsi nebyl prechytraly.Presto by me strasne zajimalo, co ti pripada nasilne?#diky za to, ze aspon zaver se ti libil:)..snad me dalsi texty budou lepsi a lepsi..#*#meduzka
Kuba

re

Příspěvek od Kuba »

Ahoj. K textu mám spíš výhrady "technického typu". Tím násilný myslím, že se mi zdá, že k sobě ty řádky obsahově až příliš nepasují a potom to teče x vleče vyzní divně. To mě alespoň teď napadá.
To vysvětlení stejně nechápu :lol: Ale to ještě nic neznamená! Texty píšeme, abychom ze sebe něco dostali, což je, myslím, i tvůj případ. Tento text rozhodně nevypadá jako napsaný s umělým účelem, který si autor domýšlí až po dokončení. Zatím se měj. Kubas
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...jedna z možností

Příspěvek od Honza Žamboch »

K té čárce... Moje milá Staňka, když byla malá saňka s dudlíky a culíky, tak vždycky ukázala na oblohu a řekla letícímu tryskáči a mamince : Jééé, plišla čárka...:-) Napadlo mne, že být tou čárkou na obloze, měla bys jistě největší rozhled. Já bych to teda občas bral. :-) Letadla zmizí a čárky ještě chvilku zůstanou...
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

*

Příspěvek od smutna.meduzka »

to je opravdu zajímavé.. myslím,že by se mi taky moc líbilo býti tou čárkou, která zůstává..dlouho po tom tryskáči..
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“