Nezkamením

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Petr Sedláček
Příspěvky: 240
Registrován: 10. 3. 2004, 11:46
Bydliště: Samota Sychrov na kopci

Nezkamením

Příspěvek od Petr Sedláček »

Nezkamením

Prstem Ti nakreslím sen
Do písku po setmění
Otoč se až sejde den
V kámen se neproměním

Prstem Ti nakreslím sen
Polibek na znamení
Otoč se za každou z žen
Ani pak nezkamením

Prstem Ti nakreslím sráz
I schody na nebesa
I když Tě sežehne mráz
Když srdce nezaplesá

Prstem Ti nakreslím sen
Do písku po setmění
Otoč se až sejde den
V kámen se neproměním
Nezkamením
Cácorka
Příspěvky: 394
Registrován: 6. 4. 2004, 21:07
antispam: Ne
Bydliště: Holýšov

Nezkameněná

Příspěvek od Cácorka »

Můj oblíbený písničkáři Petře, tak na tomhle textu Ti nemůžu vytknout (to je drzost, co?) vůbec nic! Je povedený, je mi blízký a už přesně vím, kterým směrem jej budu šířit dál... Díky za všechny stávající i budoucí posluchače :)

Cácorka
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Vyznívá to trošku jako dětská rýmovánka, ale myslím, že to nebylo právě záměrem autora.
Je tam spoustu čekaných rýmů (=nebesa x nezaplesá, den x sen atd. ). Není to nic objevného, aby použití těch naivních rýmu bylo obhájeno nějakým uměleckým záměrem jednoduchosti. Zdá se mi, že báseň/text je trošku dělaná na efekt a s přiměřeným projevem zahraje na ty správné strunky v duši posluchače, ale obávám se, že to je jen mýdlová bublinka= mydlinka, se vzduchoprázdnem uvnitř. Myslím si, že také existují lepší a méně naivní začátky než: prstem Ti nakreslím sen … po takovém začátku našpicuji ušiska, poslouchám a říkám si: „proboha jak z takového začátku může ještě autor vybruslit se ctí“ … no bohužel použitím rýmu se slovem „den“ to právě ty správné obrátky nenabírá a to by možná mělo, protože nechceme přece jen hrát na efekt. Chce to být trošku myšlenkově ( i výběrem slov) na sebe náročnější … jinak nám totiž hrozí, že opravdu, jako textaři, zkameníme.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“