Tisíc..

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Tisíc..

Příspěvek od smutna.meduzka »

Až krása zítra pomine a nad kahanem stoupne černý dým,
zbydou tu dva lístky barvy zelené a v nich tisíc zatracených vil

..až krása zítra pomine a nad obzorem stoupne černý dým
vydám se hledat lístky zelené, spíš oněch tisíc vil

..až krása zítra pomine, já v lese budu bloudit,
snad naleznu to zatracení, snad budu moci soudit

..až krása zítra pomine a nad obzorem stoupne obrys měsíce,
zastavím se úplně, kol všude lístky zelené, ba-ne spíš tanec toho tisíce
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Neberte to nějak špatně, ale je z textu cítit, že to chce ještě trošku dozrát a nejen textařsky. Tím nechci říct, že já už to má všechno srovnané … to vůbec ne, ale ty si prostě jen hraješ s líbivými kontrastními slůvky či myšlenkami ( viz až krása zítra pomine a nad obzorem stoupne černý dým .
Zbytečně si také v textu použila archaickou vycpávku, která to ještě sráží= kol .
Spojení= tisíc vil= by taky spíš obstálo jen ve vyzrálejším textu s myšlenkou. Přitom, ale talent máš= stoupne obrys měsíce = hezké vyjádření , chte to jen prostě psát a psát a žít a žít … základ máš a dobrý a tím, co teď píšeš si musel projít každý, co píše:). Měj se hezky a nezlob se … nejsem nějaký přechytralý všeználek jen věci říkám bez „okolku“... nemyslím to špatně. Kosmonaut
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

co dodat?vim, ze nejsem zadny basnik (toto osloveni si take muze dovolit opravdu jen par ,,andelu").. pomaha mi to.. dekuji za vasi reakci.. budu se snazit byt lepsi a lepsi..
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

jo..to jsem kdyztak psala ja.. priznavam se..:)#meduzka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Taky se mi zda, ze zaklad mas dobry a tipnul bych si, ze to bude s tvym psanim opravdu dobre. Nektere momenty me k tomuhle premysleni vedou.
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

díky,díky,díky..:)#né..vím..jsem ještě dost mladá a doufám, že ten (jak známo pomíjivý :))čas to vyřeší..#medúzka#
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“