12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Když zavírají se vrátka

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Když zavírají se vrátka

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

To se někdy chlapům stává,
že se hlava zamotá
snad je děsí šedá hlava
snad je děsí samota.
Rád by stopnul čas i v běhu
to je jasné znamení
že jen žádá mládí něhu
že však mládí ocení.

R:
Jen počkej ženo, on se ti vrátí
snad zítra ráno, dá co má dáti.
Jen počkej tiše, všechno má čas
medvídek z plyše, uteče včas.

Vím, že někdy se to stává
možná je to mámení
mužům chybí dávná sláva
dívkám drahé kamení.
Na kožich se těžko spoří
proč se tedy neusmát,
když ten stařík se ti dvoří
nač ukážeš chce ti dát.

R:

Jenže všechno jednou končí
končí i tvé úlety
neuvaří, neuklidí
náhle myslí na děti.
Jeho konto už je pasé
a ty nemáš chuť se smát
ať se vrátí k ženě zase
když už nemá ti co dát.

R.
hrochoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...reakce nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak jsem si ti to přečetl asi potřetí a říkám si, že bude mít Marián Kořínek (?) z "mělnické skupiny" z tebe zase radost. Už jsem je totiž jednou slyšel při křtu desky, počátkem roku 2003, a myslím si, že z tvých textů budou těžit i nadále, protože se mi zdají, při vší úctě k předchozímu textaři, lepší.

Líbí se mi námět i ta jednoduchá a dobře srozumitelná čeština. V refrénu mi trochu vadí - jen počkej tiše (jakoby to tam bylo dáno, protože následuje medvídek z plyše, kterého nevím, jestli jsem pochopil)
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

:oops: no nevím, když jsem ho viděla minulý týden, tak docela radost měl, snad bude mít brzo i dost času na hudbu. A plyš...to je tak trochu umělá kůže. I ta žena byla kdysi mladá a bez vrásek, hebká na dotek. Ale je to jen iluze mládí.... Mladá milenka je tak trochu jako falešný kožich. No nevím. Jsem hrozná a o většině textech moc nepřemýšlím. Prostě se sami přihlásí. Jinak díky :oops:
hrochoušek
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Lehkonohá říkanka nic míň a nic víc. Spousty čekaných rýmů (zvlášte první sloka). Nulová umělecká hodnota ( a to nejsem žádný snob, ale alespoň přidat trošku něco, co by tento text odlišilo/povýšilo nad stovky jemu podobných), mírně zábava ( pro určitou skupinu vševědoucích žen a vzorných mužů) a na konci nenápadné mravní poučení pro pořád stejně nepoučitelné muže.

Možná je to díky mému jinošskému věku:), ale pro mne je takový koktejl ,namíchaný s těchto ingrediencí, smrtelným nápojem a mám pocit, že i pro dobrý a kvalitní text. Kosmonaut


Konkrétně:
Jen počkej ženo, on se ti vrátí
snad zítra ráno, dá co má dáti.

… šrouby z toho jenom trčí … méně šroubovanosti, více originality a životní zkušenosti se zúročí jistě do kvalitnějších textů. Měj se hezky a nezlob se. Kosmonaut
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“