Počítání světla

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Počítání světla

Příspěvek od kosmonaut »

Stínám hlavy stínům, co za zády máš.
Ztrácím se ve Vesmíru,
schází, něco ti schází.
Svítá konec stínu a těžkosti těl.
Zpívám do rytmu skříňky hrací
zlé v tónech se ztrácí.

Svoji píseň zazpívám ti rád
a nebudeš se zlobit, že slova ještě zapomínám.
Tíhu věcí vážit se odvážím
dokud nespí vlci ani já neusínám.

Jak převrhnout oceán s tebou v bytě zůstat sám
mlčet ovšem možném bez hnutí na minutu protnutí
počítat kolik v nás je světla.
Hlavu skrytou do šátku,
konec toužit k počátku přivést.
Jak nadechnout se pod vodou
a věřit, že nic už neschází?

Svoji píseň zazpívám ti rád.
a nebudeš se zlobit, že slova v písku zapomínám
Tíhu věcí vážit se odvážím
dokud nespí vlci ani já neusínám.


POZN. Text zhudebněn NMK. Věnováno dvěma přátelům, kteří se společně potýkají s nemocí jednoho z nich.
Naposledy upravil(a) kosmonaut dne 18. 10. 2015, 22:46, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Re: Počítání světla

Příspěvek od Daniela »

Asi nejsem sama komu se k tomuto textu tezko neco pise. Podle mne jsi velmi citlive rekl co muze rict blizky pritel, a asi mam i vzhledem k situaci trochu pocit nepatricnosti se k tomu vubec vyjadrovat. Ale prinejmensim stejne nepatricne mi prijde nechat tak dobry text bez odezvy, takze -
- uchopil jsi to dle mne hodne dobre a tema je silne (tak silne az cloveku bere chut rypat se v detailech). Pisnicka jak jsem ji slysela se mi libila odjakziva, obzvlast nektere momenty, ale i celek jak jde dohromady a vubec atmosfera. Dokud nespí vlci ani já neusínam je pro mne ukazkovy priklad jak obycejna slova mohou mit neobycejnou silu.
Dekuju.

Jediny lehce rusivy moment pro me pri cteni byl "a nebudes se zlobit" ocekavala bych spis "snad nebudes se zlobit". Ale kdyz nad tim premyslim, tak se mi zda ze jen vy dva muzete vedet, co to vlastne znamena. Ja v tom videla trochu drzost/manipulaci, ve smyslu jak to muzes tvrdit, kdyz nevis - a ona to klidne muze byt treba i duvera az neha, treba prave proto ze vis...
Nazivo jsem si toho nevsimla, mozna prave proto, ze to vyznelo jinak nez takhle nasucho jen v pismenkach.
Uživatelský avatar
kosmonaut
Příspěvky: 402
Registrován: 16. 2. 2004, 21:29

Re: Počítání světla

Příspěvek od kosmonaut »

Danielo, moc děkuji za reakci. Považuj za hotové, že tam bude "snad". Text je pevně svázán s melodií, se kterou vznikal a myslím, že jsem jej ani dostatečně srozumitelně nepřepsal tady sem na fórum. Snad vyjde na dalším CD NMK ... k poslechu. K
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Re: Počítání světla

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Ještěže jsme se o tom bavili v autě. Jinak bych se k tomu nevrátil. A ejhle, tohle je opravdu povedené, niterně pojaté. Těším se, až to uslyším s muzikou.
Ivo Cicvárek
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“