Láska sado-maso

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Láska sado-maso

Příspěvek od hub in »

Připoután stejně jak poprvé
Provazy něžností k pelesti
Pouta zarytá až do krve
Stržené nehty mých neřestí

Se znakem pokory na dlaních
Na očích pásku odsouzence
Přiškrcen obojkem čekání
V návalu citové potence

Ref:
Nožem mi do hrudi vyryješ adresu
Poleješ benzínem, omráčíš kamenem
Celé své bytí rád na oltář přinesu
Škrtni a zapal mě očistným plamenem
Lásko
Sado-maso
Lásko

Připoután stejně jak před lety
K železné pelesti postele
Touhou a chlípností prokletý
S jizvami svědomí na čele

Vydán na milost a nemilost
Netrpím pocitem marnosti
Jsem schopen přijmout tvou zběsilost
V přívalu nehrané krutosti

Ref:
Tělo mé bezbranné rozřežeš na kusy
Změť snů a vnitřností naházíš do koše
Na trýzeň z tvých rukou určitě zvyknu si
Jen když mě utýráš na kříži rozkoše
Lásko
Sado-maso
Lásko
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Pro rok 2005 je zakázána p. Hub-inovi také zkratka n.n.n. S úctou Jakub Kuba Horák
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj hub-ine, není to náhodou úplně poprvé, co jsi se nechal spoutat počítáním slabik? Pečlivě jsem to přepočítala a všechno sedí, to jsem u tebe snad ještě nezaznamenala, pokud si tedy dobře vzpomínám...

Přesto by možná bylo ještě dobré zamyslet se nad některými rýmy, mně zejména vadí rýmování ODSOUZENCE x POTENCE, odborníci by ti možná řekli, čím to doopravdy je, já si myslím, že důvodem je rýmování čtyř a tří slabičného slova. Pro odstranění se přímo nabízí „citová impotence“ namísto „citové potence“, ale předpokládám, že tuto variantu už jsi zvažoval a z nějakého důvodu asi zavrhnul, takže ji nebudu vnucovat, přestože mně by se zdála možná ve spojení s citem i významově přesnější.

Dál jsem ti chtěla ještě vytknout pár věcí, které mi svým významem nekorespondovaly úplně přesně s tématem textu, ale nakonec vždycky, když jsem se nad tím víc zamyslela, tak jsem ti musela dát za pravdu, myslím, že to máš všechno dobře promyšlené. Ať nemluvím tak obecně, tak jako příklad uvedu slovo „pokora“ vyskytující se v první sloce – nejdřív mi to asociovalo jenom ten zcela mírumilovný význam tohoto slova, ale později, když jsem nezůstala jen u prvního pocitu, tak bych pokoru sama neměnila, hodí se tam.

A co se mi líbí? Nejvíc na mě zapůsobilo: ... jsem schopen přijmout tvou zběsilost... a ... na trýzeň z tvých rukou určitě zvyknu si... To je fakt síla. Možná škoda, že ten text neobsahuje takových momentů ještě víc. Ale to není výtka, jen povzdech.

Závěr je asi takový, že se mi text prostě líbí, oproti dřívějšku jsi si dal, myslím, hodně záležet i technicky a já jsem si musela dát sakra práci, abych jen nechválila. Připojuji se ke Kubovi Jakubovi.

Lada
Fajtlik
Příspěvky: 27
Registrován: 14. 12. 2004, 08:31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fajtlik »

Já jsem tedy slabiky nepočítal :wink: , mám rád v textu kompromis pro melodii,ale jinak na mne celkem zapůsobil. Po prvním přečtení mě opravdu bolel...sado maso...moc se vžívám do čtení...ale věřím že tak má působit...proto ty naturalistické obrazy stržených nehtů a vnitřností...ale za tím vším je sdělení...Číst to, je jako chodit po ostří nože aby člověk za tou bolestí poznal něco krásnějšího....jako v životě...a věci ze života mám rád...opravdu zajímavý kousek se silnými momenty...
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Pro Jakuba Kubu Horáka.
Po prvním přečtení tvé reakce jsem se lekl, že posilvestrovský rauš u mě ještě zcela nevyprchal, protože stále vidím podezřele trojmo. Všechny tři tvé vzkazy jsem si ale poctivě přečetl a myslím, že jsem je i pochopil. Vážím si jich a moc za ně všechny děkuju. Zároveň bych chtěl ale do budoucna poprosit také o nějaký kritický postřeh. Mnohem jistější se cítím, když nohama stojím na pevné zemi.
Co se týká další části tvé reakce, související s novým zákazem pro rok 2005, musím chtě nechtě uposlechnout a opět přejít na náhradní variantu.
Měj se a díky!
S pozdravem ten, který nesmí používat n.,n.,n., tzn. t.k.n.p.n.n.n.


Pro Ladu:
Jestli máš pocit, že jsem se v tomto případě nechal „spoutat“ počítáním slabik, pak kajícně přiznávám, že ano. Měl jsem ale také štěstí, protože jsem se souběžně hrál i s melodií, které mě držela a nějak nedovolila uhnout a vybočit z pravidelnosti, přestože mě to v některých místech hodně lákalo a v jiných verzích slok jsem si to i vyzkoušel. Nebylo to ale ono. Ale neboj, jen co si chvilku schrupnu na vavřínech, určitě se vrátím zase ke svému ověřenému klopýtajícímu a skřípajícímu rytmu.
K tvým dalším připomínkám. Můj amatérský názor mi říká, že rýmování jednoslabičných slov s jednoslabičnými, dvojslabičných s dvojslabičnými, trojslabičných s trojslabičnými atd. je pro mě hodně velká nuda. Proto se tím moc nezabývám a rýmuju i to, co možná odborníci považují za nesprávné. Já problém v rýmovaných slovech různých slabikových délek nevidím. Vím sice o úskalí přízvuků v těchto rýmech, ale zatím se mi zdárně daří je přehlížet a předstírat, že tam žádná nejsou. Proto ti asi nesedí odsouzence x potence.
Nad tebou uvedenou vhodnější variantou předcházejícího rýmu odsouzence x impotence jsem také přemýšlel, ale z obsahového důvodu jsem ji nakonec vyloučil. Psal jsem o lásce a myslím si, že v souvislosti s ní lze vždy mluvit o explozi citů - citové potenci (a to i vzhledem k dalším doprovodným pocitům a náladám, které vyvolává, ať už jsou takové či makové).
Přiznávám, že mě tvoje lichotivé hodnocení těší, stejně jako snaha upozornit na nedostatky. Díky!


Pro Fajtlíka:
Tvůj příspěvek mě potěšil i z jiného důvodu, než dva předcházející. Popsal jsi totiž velice přesně a výstižně naprostou většinu z toho, co jsem tímto pokusem chtěl vyjádřit. Tak nějak to skutečně mělo působit – a pokud to u tebe zafungovalo, mám tuplovanou radost.
Díky!
hub in
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

"Stržené nehty mých neřeští" mě vyvolávají nevysvětlitelné záškuby v palcích u nohou - komu byl někdy nehet chirurgicky stržen, nebo odstřïhnut, představí si mé pocity nejlépe (tzv. parciální ablace"). Moc se mi líbí, jak řádky v první sloce sedí a jsou v nich zrýmována víceslabičná slova, navíc taková, která bych spolu s Grahamem Chapmanem z Monty Pythons (je to jen jedna ze scének, takže moc nedoufám, že si ji kromě mě ještě někdo pamatuje) za slova dřevní. Asi to dělá to časté "r", co osciluje mýma ušima. Nicméně, výtku - ne to je špatně - připomínku mám: "pouta zarytá až do krve" by mě zněly lépe "pouta jsou zarytá do krve" (i s vědomím, že do tekutiny - kterou krev je - se cokoliv zarývá dost špatně, spíš noří, ale "pouta jsou nořena do krve" zase budí dojem ne člověka, ale nějakého amorfa. Vidíte, takhle se dá utrácet čas, intelektuálním rozebíráním :))

"potence" versus "impotence" už rozebírala Lada (což mě štve, já měl připravené vtipné poznámky a ty jsi mě vzala vítr s plachet).

Jinak smekám, více takových textů (zvláště poté, co jsem viděl objevný, motivující a nové přinášející klip Juliána Záhorovského - navážím se do textu, samozřejmě, byl úplně blbej)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

impotence versus potence

Příspěvek od Kuba Horák »

Hele, co kdyby tam bylo - V návalu smyslové impotence (myšleno š.....l jak smyslů zbavený) :oops: :wink: ?

Vím, že to není nejšťastnější, ale napadlo, tak kurva chlapi navrhuju no.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj chlapi. Díky za vaše postřehy.

Pro Dennyho: Také mám rád "pythoňácký" humor, ale tu scénku si fakt nevybavuju. K tvojí připomínce ohledně pout a krve musím říct, že jsem obě tato slova chtěl do toho jednoho řádku natlačit a hledal jsem něco, čím bych je spojil. Použil jsem nakonec možnost spíš hovorovou, než významově přesnou. Uznávám, že tvoje řešení je výstižnější. Rád bych (pokud souhlasíš) tuto možnost použil. A to, že tě moje stržené nehty bolely mě těší, protože bolet měly.

Pro Kubu:

Tvému návrhu (...V návalu smyslové impotence...) i jeho výstižně doplněnému významu, rozumím naprosto přesně. Vadí mě u něj ale jedna přebývající slabika. "Čoveče" víš co mi to dalo, abych ve všech slokách (s výjimkou refrénů) dodržel devítislabičnou délku? Oddal jsem se meditaci, zřekl se světských radovánek a požitků, trpěl jsem jak Job, dřel jak mezek, potil krev a v asketickém vypětí celý den obcoval pouze s múzou. Nakonec se ten zázrak stal a dokonce ani Lada mi v tomto směru nic nevytkla. Tak se omlouvám, ale o tuhle poctu (aspoň jednou jedenkrát) bych nechtěl přijít.
Těší mě, že nad texty přemýšlíš a máš chuť je upravovat. Jak už také vím, není pro tebe problém tu vhodnější variantu objevit a já ti za ni již předem děkuju.
t.k.n.p.n.n.n.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

,,,

Příspěvek od Kuba Horák »

Zdar, máš pravdu. Toho chybného počtu slabik jsem si nevšiml. Když ti to jde s melodií dobře ho chřtánu, pak tam nevadí nic, i když je divné, že odsouzence je čtyř a potence tří slabičné. Nevím nevím, jestli moje opravy jsou tak vítězné, spíš...Měj se. Kuba
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Hele, hub ine, ne-chá-pu 8) …., co tím chceš říct? … :) … Ale pokud jsi se pro dodržení devítislabičné délky musel oddat meditaci, zříci se světských radovánek a požitků, trpěl jsi jak Job, dřel jak mezek, potil krev a v asketickém vypětí celý den obcoval pouze s múzou, …..tak to bys nám možná mohl někdy popsat, jak to vlastně probíhá, když tvoříš texty s nepravidelnými počty slabik :D ….

Jinak se vám nechci montovat do chlapské debaty, ale ta navrhovaná smyslová impotence se mi taky líbí. Kuba by to přece jen měl na těch devět slabik vymyslet - nebo ty - (jinak to prostě nejde, musí to sedět, to je snad jasné, chápejte přece…) … :D

Lada
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Lado, neprovokuj. Ono by se totiž mohlo nakonec stát, že bych opravdu popsal, jak si písničky vymýšlím a jak se při jejich vzniku pobavím, vyblbnu a pohraju (jsem takový veselý a hravý). Zároveň jsem si jistý, že reálný pohled na tu hrůzu by mohl mít na organizmus toužící po kráse umění a dokonalosti textů destrukční vliv. Taková poškození křehkých a citlivých jedinců jsou pak bohužel trvalého rázu – a to jak sama uznáš, nemůžu připustit.

S druhou částí tvého vzkazu už tak úplně nesouhlasím. Jsem ochotný uznat odborný názor, že slova, která v textu jsou (odsouzence x potence) se spolu rýmovat nedají, ale vím, že ten kdo to upraví, rozhodně nebudu já. Věřím Kubovi (už jsem mu vychytrale i předem poděkoval, tak doufám, že mě nenechá ve štychu). A samozřejmě bych uvítal i pomoc, případně radu i z jiné strany, samozřejmě včetně tvé.

Sám za sebe ale můžu říct, že jsem další střelou mimo branku svůj plán splnil, ba i překročil.
hub in
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

To je ono hub ine, dej vědět, kam na to chodíš...mám útlum. Múzy prchly, tak bych tam taky zašla.
hrochoušek
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj.
Tady u nás ve městě se válí kolem cest takových témat, že je až člověk musí odkopávat, aby mu nepřekážely. Já samotný jsem líný natolik, že se pro ně neshýbám a jenom čekám až foukne vítr tím správným směrem a nějaké mi sám ze země podá.
Ale teď vážně. To je přece normální, že občas nápady nepřicházejí. Z toho si nedělej těžkou hlavu. Myslím, že nejhorší je, snažit se něco vypotit za každou cenu. Nechej tomu volný průběh a uvidíš, že to časem zase příjde samo.
Upřímně líto je mi profesionálních textařů, které tlačí termíny odevzdání textů a občas proto musí zplodit něco za každou cenu, přestože nápady nepřicházejí. A my se pak někdy divíme, že to vypadá, jak to vypadá.
Měj se.
hub in
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Díky za radu, beru si dovolenou a jedu k vám. Nech něco na zemi než dorazím. Měj se fajn a hodně příznivého větru....
hrochoušek
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Tak jo. Čekám na autobusáku. Smeták, lopatu a pár igelitových pytlů zajistím. Uděláme zásobu nápadů na horší časy. Šťastnou cestu.
hub in
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“