Láska sado-maso

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Lada H

Příspěvek od Lada H »

Já přijedu taky. Ale na vlakáč (to jen kdyby jsme se nemohli najít...).
Co třeba: "v šeru smyslové impotence"?
Lada
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

K nám se dá dostat ještě letadlem a po Baťově kanále i lodí. Takže budu pro jistotu čekat na autobusáku, na vlakovém nádraží, na letišti i v přístavišti současně. Všechno stíhám.
"v šeru smyslové impotence" by šlo. Ještě to zvážím i když dle mého názoru, potence je potence ... Nešlo by raděj vyměnit toho odsouzence za něco jiného?
Dík.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Asi to nebude ono, ale na "potence" mě v posledních dvou minutách napadala různá spojení - např. Nepřítel s návrhy spojence, nepřítel s taktikou spojence (asi blbost, ale určitě na to časem přijdeš nebo přijdem, potence - latence, kojence, spojence, volence - samá zajímavá slova:)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Teď se mi tam zdá zase Nepřítel s úmysly spojence:) Čus
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Z tebou navržených slov by mi nejvíc vyhovoval spojenec. Teď by to chtělo jen vhodně doplnit a vsadit do textu tak, aby se nenarušila souvislost s předcházejícím a následujícím řádkem. Použiju-li tvůj nápad, vznikne:

Se znakem pokory na dlaních
Nepřítel s návrhy spojence
Přiškrcen obojkem čekání
V návalu citové potence ...

(myslím, že to není ještě optimální)

Nabízí se i nějaká taková kombinace:

Se znakem pokory na dlaních
Víru i strach mám za spojence
Přiškrcen obojkem čekání
V návalu citové potence...

(z této možnosti nejsem nadšený).

A proto věřím i nadále "spojencům" a doufám, že mi pomohou tuto sloku dotáhnout.
Díky Kubo.
hub in
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahojte. I já se přimlouvám za spojence. Co třeba propašovat ho tam nějak takto:

Se znakem pokory na dlaních
Vzdávám se tvé zradě spojence
Přiškrcen obojkem čekání
V návalu citové potence

Původně jsem chtěla navrhnout: přijímám tvou zradu spojence, což se mi líbilo víc, ale nevšimla jsem si, že už se o pár řádků níž přijímá zběsilost...

Lada
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj spojenci.
Musím reagovat postupně. Mezitím, než se mi povedlo odpovědět Kubovi na jeden návrh, přišel druhý, tak začnu s ním.
...Nepřítel s úmysly spojence ... je to hezké, obsahuje to myšlenku a je to zvláštní. Ale potřeboval bych nezasvěcený pohled, jestli dále navazující řádky už spíše nevypovídají o onom nepříteli. Mně se právě zdá, že ano - a to bych nechtěl (ale nejsem si jistý).

Lado, už jsem se definitivně rozhodl. Potenci ponecháme, zrušíme odsouzence.
Je ale fakt zajímavé sledovat, jak se v některých momentech rozcházíme. Já jsem chtěl v té písničce naznačit, že se vším co popisuju počítám, že jsem si toho plně vědom a přesto všechno jsem ochotný to podstoupit. Zrazený se nikým a ničím necítím. Tvůj záměr by tam bezvadně zapadl, ale narušil by trochu ten celek. Co myslíš? Co s tím? Použít nebo hledat dál?

Děkuju vám oběma za pomoc a ochotu s jakou jste se zapojili.
hub in
Ondra k.
Příspěvky: 18
Registrován: 31. 8. 2004, 15:45
Bydliště: Pce

potenceim

Příspěvek od Ondra k. »

Přimlouvám se za "impotenci"....
To by tam tak krásně ladilo... :o) :o)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nazdar sadisto,
proč by v první sloce nemohlo bejt prostě jen "pouta zarytá do krve" -nerýmuje se to tak líp, i když to má jen osum slabik? Dále ještě majinká SM alternativa toho s tím odsouzencem/spojencem: "v ložnici katova zřízence". Bylo by to k něčemu? Čau, Jarda
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj. Díky za reakce.

Omlouvám se za mírně zpožděnou odpověď pro Ondru K.:

Jak to tak vypadá, jsem jediný zastánce slova potence (myslím tím v tomto textu). Ale co mám dělat, když se mi v kontextu celé písničky tato možnost tak moc líbí. Proč? To jsem se stručně pokoušel zdůvodnit v jedné z odpovědí Ladě. Ale vidím že se mi to nepovedlo, protože těch názorů pro zařazení impotence je už většina ( jediný, kdo se nade mnou nakonec slitoval byl Kuba).
Když už jsem pro svůj názor nedokázal získat většinu, nezbývá mi, než abych za ponechání potence poprosil, což tímto činím. Zkus přivřít oko a udělej mi radost.
Doufám, že ti to nebude vadit.
Ahoj a díky.


Pro Jardu:

To víš, že by to mohlo být tak, jak navrhuješ. Mně by to taky nevadilo - a normálně se s tím také nepárám. Ale po výtkách k předchozím věcem jsem se rozhodl, že si (jim, vám, tobě - nehodící se škrtni) aspoň jednou dokážu, že pokud chci, umím napsat i text, kterému se (co se týká počtu slabik v jednotlivých řádcích) nedá až tak moc vytknout. A z tohoto důvodu bych také ponechal onu Dennym upravenou devítislabičnou verzi, protože tam zapadá.

K tvému dalšímu návrhu můžu jen poznamenat: „To je ono.“ Sedí.

…Se znakem pokory na dlaních
V ložnici katova zřízence
Přiškrcen obojkem čekání
V návalu citové potence…

Pokud se neobjeví jiné, stejně nápadité a z mého pohledu ještě vhodnější řešení, budu tuto sloku považovat za hotovou. A jestli mi to dovolíš, v písničce ji budu používat.

P.S Marně jsem přemýšlel, jak zareagovat na oslovení „Nazdar sadisto“. Nic vtipného mě ale nenapadá. Snad jen :

Ahoj a díky, srandisto.
hub in
Ondra k.
Příspěvky: 18
Registrován: 31. 8. 2004, 15:45
Bydliště: Pce

Beru to.

Příspěvek od Ondra k. »

zřízence - potence - BERU! :o:o)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“