12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Opilec v úvalu II

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Mára
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 12. 2004, 18:25
Bydliště: Brno

Opilec v úvalu II

Příspěvek od Mára »

Louka je kvítím pokrytá
a obloha sluncem zalitá
probíhá měsíc Červenec
v příkopu se válí opilec

Stromy už pod sníh zapadly
a noci mírně ochladly
nyní už nastává prosinec
v příkopě zbyl jen kostlivec

Ach bože, co jsi to udělal
žes tomuto opilci život vzal
neudělal přec žádný těžký hřích
vychlastal jen pouze patnáct piv

Však než tyto škopky vykalil
v hospodě vše řádně zaplatil
a tak jeho duše zkalená
v nebi bude spasená
Mára
Příspěvky: 2
Registrován: 30. 12. 2004, 18:25
Bydliště: Brno

Příspěvek od Mára »

Ahoj, zdravím všechny na textové dílně.
Toto je můj úplně první text a uznávám, že už jste asi v životě četli lepší, ale každý nějak začíná ne?:wink:
Možná právě proto bych byl rád, kdyby jste mi pokud možno napsali nějaké příspěvky - třeba i to, že se vám styl písničky vůbec nelíbí, a že je to prostě úplná hrůza.
Jinak se tato píseň snaží být vtipná, tak doufám, že se aspoň trochu zasmějete. (Můžete i víc):)
Mára
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Já nevím, pokud byl záměr pobavit, tak mě to moc nerozesmálo...spíš naopak. Ale třeba jsem divná...
hrochoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Máro,
na počátku dílny jsme si říkali, že budeme hledat a rozšťourávat, abychom se někam posunuli, tak jdu do toho. Text má určitý nápad, což je dobře. Nápad je ale bržděn jak technicky, tak obsahově. Technicky je to např. tím, jak klopítají jednotlivé verše - první dva v pořádku, červenec x opilec už není tak čistý a lépe by vyznělo (neberu obsahovou stránku) louka je kvítím pokrytá, obloha sluncem zalitá, probíhá měsíc červenec, v příkopu leží opilec - když už, tak to jde líp do huby. Ve druhé sloce drhne - nyní už nastává prosinec, v příkopě zbyl jen kostlivec - to tam není dobře poskládané. Třetí sloka - zpěvnější by asi bylo - Ach bože co´s to udělal, žes tomu opilci život dal, neudělal přece žádný hřích, to jen pouze v posledním řádku zní divně
V poslední sloce nezní úplně dobře vykalil x zaplatil.

Rozumím tvému námětu i funkci kterou má text plnit, to jsou kladné stránky. Obsahově bych se snažil každý ty řádky dobrousit lépe, technicky tak, aby tvořily jeden celek a šly dobře zpívat. Hodně zdaru do další textařské cesty. Kubas
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“