Ta propast

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jana bika
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 9. 2004, 23:17
Bydliště: Uherske Hradiste, Zlechov
Kontaktovat uživatele:

Ta propast

Příspěvek od jana bika »

PROPAST

Dívám se skrze lidské tváře,
jak slepá spěchám, nevím kam.
Vytratil se už lesk i záře,
prý podobám se černým tmám.

Ztrácí, ve mně se všechno ztrácí a zaniká,
jsem propast- svou malostí veliká,
jsem tma- a všechno polykám,
jsem voda- kterou se zalykám.

Schoulená pod stolem píši dopis,
ze slov se vlhké kaňky tvoří,
zmizel už text a s ním i podpis,
když podlaha se náhle boří.

A tak propadám se stále níže,
a křik už pozbyl naděje,
pak otloukám se o garnýže
a vlastně se nic neděje.

Já se jen ztrácím, ztrácím se a zanikám,
jsem propast- svou malostí veliká,
jsem tma- a všechno polykám,
jsem voda- kterou se zalykám.

Teď na dně sebe samé ležím,
jak pohřbená láska zaživa,
Svou nicotu si tělěm střežím.
Byla krásná, byla marnivá.

Až uhnijou i poslední ty,
zbytky mé lidské soudnosti,
zbydou jen pověry a mýty,
že život mi býval radostí.
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Teda probůh, co se stalo? Zdálo se mi, že tady na dílně píšeš veselé rýmovánky a vtipné hříčky a ona najednou taková protpastně smutná věc.
Zkouškový nebo rozchod není zas takovej průser :D 8)

Začnu od začátku a to od názvu: líbí se mi víc název Ta propast než Propast. Je to takové konkrétnější a orinálnější. Konkrétnost vidím v tom, že každý máme svou propast a čas od času jsem k ní blíž. Někdy se do ní padá ... někdy si její existenci vůbec neuvědomujeme ... ale, co je důléžité=všichni v ní vždy dřív nebo později skončíme.
Takže silné téma, které osloví, by tvůj text měl.

Pak si lámu hlavu s jednou věcí. Jindy bych za použité rýmy kriticky cupoval jak ďas: tváře-záře ... jen kdybych z dálky viděl toto spojejí mírně bych se otřepal:černým tmám ... vyřknul bych unáhlený soud nad neoriginalitou a patetičností některých řádků:Vytratil se už lesk i záře ...

ale tyhle chybky nějak mizí a zapadají v celém kontextu textu ... nějaké neviditelné lepidlo to vše slepuje a říká mi(to lepidlo): " koukni ... tohle tady tak prostě je a bude ... je to jednoduché a přímočaré a někde to už bylo, ale je to hezké a zapadáto do puzzle ...

No a pak taky, co mne přesvědčilo ( kromě mluvícího lepidla :) ), jsou tyto řádky:
jsem propast- svou malostí veliká

Tohle mě hodilo tu asociaci na Annu K. ( Kareninu :) ):
Schoulená pod stolem píši dopis,
ze slov se vlhké kaňky tvoří,
zmizel už text a s ním i podpis,
když podlaha se náhle boří.
... nečekal jsem, že tak čekané rýmy mne přivedou ke spokojenosti ... v jednoduchosti je síla, ale musí se umět ... jak říká Jakub H. (když jsme u těch zkratek :): cesta k jednoduchosti je síla ... a Plíhal dodává, však v jiné souvislosti= to já jsem nedokázal ( viz Rok ďáblablabla)

Tohle je jak kdyby si to psala Manon do deníčku/diáře ... promiňte všichni, ale po ránu jsem romantik :) .
Svou nicotu si tělěm střežím.
Byla krásná, byla marnivá.
... fajn, pročne ne.. líbí

No, abych jen nechválil ... tak něco i zkritizuji ( to kvůli image ... sranda!):
poslední sloka je trošku mimo viz Až uhnijou i poslední ty ( myslím, že nemusím vysvětlovat proč... sama to dobře víš a myslím, že i poopravíš ... alespoň vypadnou ty mýty ... a též se možná změní : život mi býval radost´= na konec je to příliš plytké v porovnání s předcházejícím.))


Napadá mne několik důvodů proč si tento text napsala:
-buď si opravdu smutná a v krizi ... viz můj náčrt nahoře
-nebo si zrovna dočetla Annu Kareninu
-anebo si naprosto v pohodě a chtěla sis zkusit smutnější a vážnější polohu
pozn. na tohle nemusíš odpovídat, není to otázka, ale nechám to na tobě
(osobně bych se přikláněl ke třetí možnosti, protože zase až tak depresivní to není, četl jsem depresivnější viz .

No prostě se mi to líbí, no8)

P.S. : pro všechny uvádím zprávu ( kvůli image .... sranda!) dnes nevstávám tak brzo ... jedu non-stop (viz Michal David ..... myslím, že těď i vypadám jako on... =hrozně, ale já se z toho vyspím... on ne :twisted: )

Krásný den. Kosmonaut
michal k. kosmonaut

záchvat ranní geniality

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Te´d jsem si to po sobě přečetl a rozhod jsem se, že po ránu už nikdy žádnou reakci psát nebudu :D
Tak jen opravím to nejmarkantnější a nejdůležitější: ... Jakub H. říká:cesta k jednoduchosti je složitá .......

...ty slova by se dali tesat do kamene ... ten hoch má pravdu :D
Uživatelský avatar
jana bika
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 9. 2004, 23:17
Bydliště: Uherske Hradiste, Zlechov
Kontaktovat uživatele:

souvislosti

Příspěvek od jana bika »

ahoooj :)
to si snad ani nezaslouzuim, tak dlouhou kritiku, moc dik za tvou energii!

kdyz jsem to psala, tak jsem vazne v takovem rozpolozeni byla, ale ono uz je to 2 roky zpatky, ted uz zase pisu jen blbiny typu:


nasla jsem vcera k veceru
na zemi brzdu ACERU,
ten kdo dal prednost kvalite,
preltel rychle, strelhbite


vcera jsem tak ponocovala, nebot me fascinovala moje minulost. mela jsem sve www stranky a jednoho dnes jsem si rekla, ze uz nechci, aby do me lidi videli a cele jsem je bez kopie smazala. rozhodnuti, ktereho jsem i trochu litovala, ale bylo tomu tak. nojo, ale potom brouzdam na googlu a zjistim, ze on si ten vyhledavac dela kopie a erchiv stranek... nasla jsem ztracene basnicky, tak jsem sem jednu dala

ted jsem OK, ale musim psat diplomku :(
Uživatelský avatar
jana bika
Příspěvky: 11
Registrován: 3. 9. 2004, 23:17
Bydliště: Uherske Hradiste, Zlechov
Kontaktovat uživatele:

a kdybys byl zvedavy, tak tady je maly bonus plny hricek :)

Příspěvek od jana bika »

http://216.239.59.104/search?q=cache:5B ... zije&hl=cs

vetsinou opravdu nebyvam tak tragicka, k tomu me napada

osud je blazen s ocelovou holi
a rany osudu
ty boli


ale ta posledni kritizovana sloka byla uprimna, pro me ma vypovidaci hodnotu

a annu kareninu jsem necetla, to jsem spis ten typ Veda a technika :lol: a Stoparuv pruvodce galaxii a taaak, pa
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“