12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Lepší Kafe

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Gaspy
Příspěvky: 9
Registrován: 10. 10. 2017, 21:16
antispam: Ne

Lepší Kafe

Příspěvek od Gaspy »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na váš názor, je mi 15 a jednou bych chtěl psát písničky. Tohle je můj první text. Zpíval jsem si to na akordy od Mikiho Ryvoly "Předpověď počasí".
PS.: Není to vůbec dodělaný, chybí tam refrén, a tak... Ale potřeboval jsem se o to podělit. Předem díky za reakce.



Chtěl si lepší život mít,
chtěl si lepší kafe pít,
doufals že se všechno změní,
že se vrátí to co neni,
jen přál sis sebrat se a jít.

Vlak už dávno odjel pryč,
marně k mladí hledáš klíč,
tváře bledý jako stěna,
život jedna dlouhá směna,
co se táhne jak noc dešťivá.

Dávno přesto stále blíž,
vzpomínky jsou pryč nejspíš,
na to, jaks na kolenách klečel,
jak si v koutě tiše brečel,
jak bráchu vzal ti rudej muž.
Honza Chromý
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 767
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Re: Lepší Kafe

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Gaspy, pokud je tohle vážně Tvůj první text, tak to není špatný. Protože přes všechny začátečnické chyby, které tady rozebíráme, tam základ, myslím, máš. Asi nejdůležitější je, že se snažíš něco sdělit a je to z textu poznat. (Jinými slovy, nedá se o něm říct, že to je bezduchý blábol.) K tomu se snažíš dodržet formu, na začátečníka bych řekl, docela slušně.

Až si všimeš chyb, které v textu jsou – míst, kde ti uteče metrum, obrácených přízvuků, krkolomných slovních spojení, zbytečných gramatických rýmů nebo míst, kde by se mělo rýmovat a nerýmuje, tak je prostě jendnoduše opravíš, nebo se jim v příštím textu už vyhneš a budeš se moci ješte více soustředit na obsah, na směřování textu odněkud někam, na jeno vyznění, na moment překvapení nebo na pointu a Tvé texty budou lepší a lepší.

Ale pro začátek, slušný pokus.

Takže vítej! Vítej a piš!
Gaspy
Příspěvky: 9
Registrován: 10. 10. 2017, 21:16
antispam: Ne

Re: Lepší Kafe

Příspěvek od Gaspy »

Ahoj, moc děkuji za kritiku. Jsem rád žes mi řekl co všechno můžu zlepšovat a čemu se vyvarovat. Pokusím se chyby najít a opravit je, budu psát a psát a psát co jen to půjde, abych se zdokonalil. Vím, že to bude běh na dlouhou trať, ale vůbec mi to nevadí. Ještě jednou díky
Honza Chromý
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“