Tiše

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Tiše

Příspěvek od Klára Fišerová »

Jsem tiše
jak rani bouřka
jsem tiše
jak u tveho ouška
Jsem tiše
když sopka se valí
Jsem tiše
jak Salvator Dalí

Úplně tiše a bez hlásku
hledám si odpověď na jednu otázku
Úplně bez hlasu a na všechny tichá
jen kolem slyším jak země dýchá

ticho- mé prokletí
ticho- má narážka
co kolem proletí
a všecko umačká

Úplně tiše a bez hlásku
hledám si odpověď na jednu otázku
Úplně bez hlasu a na všechny tichá
jen kolem slyším jak země dýchá
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Kláro, z mého pohledu jsi se zlepšila, vadí mi - jak u tvého ouška (ta zdrobnělina mi tam nesedí). Cítím z toho atmosféru a forma také není zlá.
P.S. Ten Salvator Dali tam je v jakém významu? Kubas
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

Ahoj Kubiku.. děkuji ti za takovou malou pochvalu .. no řikam malou ale přijdu si jak těžkej king, že si mysliš že jsem se zlepšila. .. ale budu se snažit vice a budu ještě lepší.. teda aspoň doufám. O Salvatorovi Dalim jsem cetla ze to byl takovy introvert.. asi jako kazdy umělec, ale neni vubec nutné, aby v te pisničce figuroval. Muže tam byt třeba... Jsem tiše jak obzor v dáli.. ale nad tim bych se potřebovala ještě rozmyslet a najit ten nejlepší rým. Včera večer když jsem zkoušela vymyslet nějakou hudbu me ještě napadly nejaké slova:

Jsem tiše
v barvě čevánků
Jsem tiše
a na vlnách vánku
Jsem tiše
když vítr kvílí
Jsem tiše
když dochází síli

.... snad se ti i tohle bude líbit
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj, tak jsem ti ty reakce koukám poslal dvojmo:) Nová verze se mi zdá moc sladká. Salvator Dali se mi tam líbí, protože vyjadřuje informaci, která je pravdivá a ne všichni o ní vědí (já jsem třeba vůbec nevěděl jaký byl a nutilo mě to přemýšlet, proč jsi to tam napsala, což dává textu větší rozměr, se mi zdá). K
Ondra k.
Příspěvky: 18
Registrován: 31. 8. 2004, 15:45
Bydliště: Pce

rušička

Příspěvek od Ondra k. »

Na mě tam působí divně to další "tiše" v další sloce.
Jasně, text se jmenuje "tiše". Ale v té první sloce je tam toho až až a je to na tom postavené, to chápu. Ale další "tiše" hned na začátku dalšího verše na mě působí už moc rušivě. Jinak tam nějaká ta atmosféra je, ale thats it.
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

Kubik: dekuji ti .. nejdříve jsem myslela, že se ti to tam nelibi... ale teď když vim jak to je tak to předělávat nebudu

Ondra: chtěla jsem aby ten text byl na tom že jsem tiše byl postaveny. Ptala jsem se par lidi co si o tom mysli a řikali že jim to nevadi... skusim tam něco vymyslet ale abych řekla pravdu me se to tak docela libi... ale je to asi na kazdem jak se na to podiva... stejne dekuju
Michal V.

zdravíčko

Příspěvek od Michal V. »

No já nevím, ale myslím si, že Salvátor byl pěkný číslo... :lol:
Občas mi přijde, že je tam nějaká slabika navíc, ale co...nejde o
matematiku, že...má to náladu, náboj a to ostatní se podá.těším se na další díla... M.
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

michale dekuji ti , ale ja spis mam pocit ze Salvator byl takovy typek ktery mel rad svuj klid a v tom klidku si v pohodicce ubalil brcko a tvoril a tvoril a tvoril .... ale je mozne ze to obcas s brckem prepisk a pak uz asi byl trochu divoch .. ale to si myslim ja...co se tyce te matematiky tak jsem toho nazoru ze hudba neni zas tak slabikama omezena ale nad tim se dlouze diskutovat.. ale je pravda ze pocty me nikdy nebavily:-)
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Jsem rád, že se dozvídám nové věci. Stejně jako Michal V. jsem věděl o velkém Salvatoru, že to byl spíše bouřlivák, nezvladatelný živel, rebel, exhibicionista a pořadatel těch nejdivočejších mejdanů, večírků, pitek a orgií.
Díky tvé informaci si u mně trochu pošramotil pověst a zkazil image.
hub in
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

Ja nevim urcite byl takovy rozhyrely chlap Salvator, ale tim v podstate cerpal inspiraci. Ale zase na druhou stranu kdyz se pustil do dila byl odpoutan od realiti a jen pracval na svem dile... nevim ale pozoruju to i na sobe. nejsem teda nijak zadny umelec ale studuju umeleckou skolu a vim, ze kdyz potrebuju neco nakreslit tak jsem zavrena doma a uplne odpoutana od okolniho sveta.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“