12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Až hlína hrob

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Až hlína hrob

Příspěvek od Jakub Fišer »

Až hlína hrob
pod tebou pokropí
zrzavý snob
lehce tě uchopí
a setře batistem
v pohybu nejistém
dvě hořké slzy

Až růže hrob
nad ránem pohladí
laskavý snob
k tobě se posadí
a bude lhát
že tě má rád
a že ho mrzí

Až hlíně hrob
do ucha zašptá
nevinný snob
více se nezeptá
kdo že to byl
ten co s tebou žil
a teď tu leží

Až růži hrob
o rámě poprosí
nesmělý snob
zoufale zaprosí
do halsu zvonů
tak pojď prosím domů
vždyť už zas sněží

Až hlína hrob
zas pokropí
nevinný snob
snad pochopí
snad pochopí
snad pochopí...
kuba
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Už tu od někoho byla reakce, ale protože byl text poslán dvakrát, webmaster asi jednu verzi - právě s reakcemi smazal. I mně to trochu (podobně jako smazanému kritikovi) připomnělo Karla Kryla, ale hlavně v dobrém. Text se mi líbí zvláštním nábojem. Když vzpomínám na Kryla, pak mi to konkrétně připomnělo jeho ne příliš známou báseň Bufallo Bill - Jemnými dotyky rezavé motyky kopu si hrob, kopu si hrob nehotový, profesor Matiky vrací se z putiky, nevinný snob, nevinný snob, kdekdo to ví. Je to ale podle mne náhoda a rozhodně bych se kvůli té mírné podobě nijak netrápil. Co se týče technického stavu textu. Zdá se mi, že každý předposlední řádek sloky má jiný počet slabik, což může způsobit komplikace (je to tam, myslím, nějak 6. 5. 5. 6)
Jakub Fišer
Příspěvky: 223
Registrován: 26. 1. 2004, 09:43

Příspěvek od Jakub Fišer »

Ahoj Kubo, děkuju za reakci. Myslim, že jsem to psal, i tomu člověku před tebou, že z části to byl ode mne záměr "uvelebit se pro jednou v poetice Karla Kryla" Bufalo Bill znam, ale znam, je to moc dlouho, co jsem čet ten text a asi mi tam někde z něj něco zůstalo...
děkuju a měj se moc hezky
kuba
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“