Nad oblaky (kainarovka)

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Vojta
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 3. 2004, 12:33

Nad oblaky (kainarovka)

Příspěvek od Vojta »

Vzhůru se z okna dívám
a venku už zase prší
smutnou si píseň zpívám
a ty už určitě tušíš

Vzhůru se z okna dívám
jó, v dešti se to tak stává
za záclonou se skrývám
ty vůbec nejsi ta pravá

vždyť přece

Já mám svou pravou lásku někde
nahoře
mám a zpívám jí až nad oblaky
Já mám svou pravou lásku někde
naho-ve dne o ní sním
a v noci taky


Někoho prý tma leká
já lásku svou k ní tajím
ze střechy voda stéká
okapy nestíhají

Někoho prý tma leká
já světlo však v ní vidím
vždyť tam nahoře čeká
idea všech zemských lidí


Já mám svou pravou lásku někde
nahoře
mám a zpívám jí až nad oblaky
Já mám svou pravou lásku někde
naho-ve dne o ní sním
a v noci
taky tak.
kuba

reakce

Příspěvek od kuba »

Ahoj Vojto. Přiznám se, že mě ovlivnilo slovo Kainarovka a že jsem se na text díval "specifickýma" očima. Hlavně v refrénu cítím tu volnost slov a přirozenost, která se mi osobně líbí. Počítám, že se jedná o bluesový text. V první sloce mi při čtení v hlavě o něco zavadil poslední řádek - a ty už určitě tušíš - to se mi nezdá jako nejlepší. Stejně tak se mi moc nelíbí poslední řádek druhé sloky. Obsahově to význam má, ale řekl bych, že by to chtělo vyjádřit jinými slovy. Poslední řádek, který se mi moc nelíbí je - idea všech...Jinak se mi tento sty textu líbí a jako bych tam toho Plíhala slyšel. Kubas
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj Vojto.
Na rozdíl od Kuby mi poslední řádky v první a druhé sloce nevadí. Na čem se s ním však shodnu je řádek ... idea všech zemských lidí ... Tady nevím, jestli správně rozumím obsahu. Pokud jsi zařadil slovo zemských ve stejném významu jako pozemských, pak mi v tomto řádku připadá zcela zbytečné, protože jiné lidi než zemšťany (pozemšťany) neznám. Stačilo by všech lidí a přívlastek mohl být zvolen vhodněji. Pokud jsi měl ale jiný záměr, který jsem nepochopil, pak se omlouvám.
hub in
Vojta
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 3. 2004, 12:33

Příspěvek od Vojta »

Ahoj oba, jsem rád, že se vám písnička líbí. Když se zpívá, slyší stejně všichni na konci "ideál" místo idea, takže žádný problém. Jde samozřejmě o ideu Platónovu, tedy dokonalý předobraz něčeho nedokonalého, zemského. Je v textu potřeba, ale uznávám, že se to dalo zakončit líp. Vojta
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“