12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Poslední metro

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
tapkamuurd
Příspěvky: 64
Registrován: 29. 9. 2018, 19:47
antispam: Ne
Bydliště: Ostrava -Poruba

Poslední metro

Příspěvek od tapkamuurd »

Zavřu svý srdce,aby mi nepřeteklo.
Dnešní noc budu zase sám.
Ulicí spĕchám na poslední metro.
Přemýšlím,co jen z toho mám.
Kradený chvíle zpocenýho citu
a večer vždycky odejít
Pak tupý prázdno studenýho bytu.
Kde čekám až mĕ budeš chtít.

A déšť mi hraje svoji symfonii.
Hodiny dál tiše tikají.
Vnímám tu zvláštní,mokrou melodii.
Co v rádiích ji nehrají.
Kradený chvíle zpocenýho citu.
Ač spolu,přece každý sám.
Není to z lásky,tak proč pak jsi tu?
Na to se marnĕ sebe ptám

Na naše stokrát ukončený vztahy,
připijem z láhve Moulin Rouge.
Na co se bránit?Ďábla to tak baví.
Když do nás bodne tupej nůž.
Kradený chvíle zpocenýho citu.
A stud,to když se rozední.
A prázdno v hlavĕ, to když nejsi Ty tu.
Je každý den jak poslední.
ruziluke
Příspěvky: 30
Registrován: 1. 3. 2019, 07:35
antispam: Ne

Re: Poslední metro

Příspěvek od ruziluke »

Ahoj, znám tuto situaci, takže si to dokážu představit. I jako píseň. Jenom mě ruší několik spojení:
  • zavřu svý srdce, aby mi nepřeteklo - spíš to cítím naopak, jestliže se hrnec zavře (pokličkou např.) tak naopak vždycky přeteče, protože změna tlaku v závislosti na teplotě a tak. A když třeba papiňák nemůže ufouknout, tak bouchne a je to v prdeli. Spíš si myslím, že bys to srdce měl otevřít. Byť otevřené srdce má ještě jiný význam, ale nemyslím si, že by to nějak vadilo. Koneckonců můžeš otevřít srdce pro někoho jiného, kdo tě vlastně bude chtít. Píšu "tě", ale mám na mysli lyrické já.
  • zpocený cit - máš na mysli sex? pokud ano, tak to cítím, jako že to záměrně shazuješ jako něco nečistého. Je to záměr?
  • připijem z láhve Moulin Rouge - máš na mysli něco takového? http://www.alkoholclub.cz/jean-fillioux ... lin-rouge/. V Brně je takový podnik, kam se chodí kupovat láska, jmenuje se také Moulin Rouge. Nemyslels náhodou láhev z Moulin Rouge?
  • *nýho citu ~ nejsi Ty tu - tohle se mi moc nelíbí, přijde mi to násilné a ještě bych to nechal otevřené, jestli by mě nenapadlo něco lepšího (bohužel zatím mě nic nenapadlo, aniž bych musel změnit celou půlku řádku (ale asi bych ji u změnil, abych měl něco lepšího - zpocenýho citu ~ a prázdno v hlavě, ztracenou intimitu)
  • a každý den je jako poslední? - jenže s každým novým dnem je další den poslední, to mi trochu nesedí. Změnil bych například na: "jak prvý den je další, poslední"
To je asi všechno, co mě napadlo. Nezlob se, ale říkal jsem si, že třeba budeš o to stát. :)
tapkamuurd
Příspěvky: 64
Registrován: 29. 9. 2018, 19:47
antispam: Ne
Bydliště: Ostrava -Poruba

Re: Poslední metro

Příspěvek od tapkamuurd »

Ahoj a díky za připomínky.
To zavření srdce jsem myslel jen obraznĕ,ne technicky.Spíš že si zakazuju myslet na tu,od které odcházím.Že už se do nĕj prostĕ víc nevejde.
Moulin Rouge jsem myslel víno z Bordeau.Château du Moulin Rouge a samozřejmĕ je v tom i narážka na stejnojmenný,pařížský podnik.
Zpocený cit-jo,sex z potřeby,bez lásky a nebo i s láskou,ale jednostranou,ovlivnĕnou jiným vztahem a nevĕrou.Proto to shození.
A na tĕch dalších vĕcech se ještĕ zamyslím.Byl to takový první nástřel.
Zatím zdarec,Bronĕk.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“