Bojím se

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Bojím se

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Bojím se

Klikatá čára - a zmije zmizela
Touha do nás vplouvá
Hadí ztuhnutí - a tělo z popela
Touha do nás vplouvá
Vraná voda údolím letěla
Touha do nás vplouvá
Klikatá čára - a zmije zmizela
Touha do nás vplouvá

Vyznání bojím se - šeptám je potají
Touha do nás vplouvá
Když slova z bordelů tak rudě blikají
Touha do nás vplouvá
Kde, lásko, ach lásko, všichni koktají
Touha do nás vplouvá
Vyznání bojím se - šeptám je potají
Touha do nás vplouvá

Jen mě narovnávej
Aspoň v duchu se ti vzdávám
Jen mě plísni
V duchu dýchám
Píseň písní

Klikatá čára - a zmije zmizela
Touha do nás vplouvá
Hadí ztuhnutí - a tělo z popela
Touha do nás vplouvá

Jen mě narovnávej
Aspoň v duchu se ti vzdávám
Jen mě plísni
V duchu dýchám
Píseň písní

Jsou chvíle vzteklé a chvíle jak hlavolam
Touha do nás vplouvá
Útoky, úskoky - jestlipak odolám?
Touha do nás vplouvá
Že tě miluji - jestlipak odvolám?
...

P.S. Zdravím všechny psavce - mně to poslední půlrok moc nešlo - nikdy jsem se nedostal přes první sloku:) Tenhle milostný pokus je první píseň od podzimu, kterou jsem dopsal (a to jsem melodii měl hotovou už v prosinci a první sloku taky).
Ivo Cicvárek
Vojta
Příspěvky: 13
Registrován: 19. 3. 2004, 12:33

Příspěvek od Vojta »

krásná...
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj.

Rád bych také někdy rozsvítil takové světlo, ale bohužel vím, že vypínač k němu je pro mne příliš vysoko a nemám šanci na něj dosáhnout.
Měj se.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re

Příspěvek od Kuba Horák »

Na mne to tím citem a milostností moc nedýchá, nedotýká se mě to tolik a i když je to samozřejmě vybroušené, ten opakující se řádek mě spíš rozčiluje. Přiřadil bych to spíš k básni, i když ta hranice je, jak známo hodně relativní. Tolik jeden názor. Nechci jen chválit, tak jsem byl odvážný. K
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Přidám se ke Kubovi. Na mě z toho dýchá spíš studená dokonalost než milostný strach. A to opakování mě - při čtení - rozčiluje stejně tak. Uznávám ale, že ve zpívané verzi by to mohlo působit jinak, kdyby to třeba zpíval jako podklad sbor nebo druhý hlas..., ale nedokážu si představit, že by celý text zpíval jeden člověk a neustále by tam tu jednu větu opakoval..., to by na mě určitě působilo odrazujícím dojmem. Líbí se mi ale některá přirovnání, třeba "vraná voda" ... to se povedlo.
Lada
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Dík za reakce. Ten text je svou formou vlastně litanie - což samozřejmě při čtení může vadit (kdybych to chápal jen jako text bez hudby, některá opakování bych zcela jistě vynechal). S hudbou to, doufám, bude působit jinak - klíčová věta (v mollové harmonii) by měla vyznít jako "zaklínadlo" - o přidání dalších hlasů jsem přemýšlel už při procesu psaní...
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re 2

Příspěvek od Kuba Horák »

Mně se nejvíc líbí řádky - ...jestlipak odolám x ...jestlipak odvolám, to je pro mne nejsilnější část a odvolám ve spojení s miluji se mi osobně líbí nejvíc.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“