12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


NĚKDE

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Janka
Příspěvky: 12
Registrován: 23. 1. 2004, 11:58

NĚKDE

Příspěvek od Janka »

Někde je květ

Někde je květ a někde jsou stíny
Někde je řeka a někde je příliv
Já vím
Někdo je pán a jiný se křiví
A život běží v nepravou chvíli
Co s tím

Když jako rosa tak i ten déšť
Umývá ruce a nechá nás nést
Tam kde se ráno s nocí schází
Tam přijde slunce a taky mrazy
Já vím

Člověk se pýší se svými vnady
Jedni se stydí a druzí se hladí
A já už nechci bojovat s mlýny
Co se má rádo, k tomu bych přibyl
Tam k nim

Nékde je láska a jinde to pálí
Život se vzpírá a my jsme ho hnali
Polkusem v čase divého oře
Někde je slza a jinde je moře
Co s tím

Řeka se vzpírá ze svých břehu
Někdo dá ránu a život chce něhu
Já vím



















Copyright: Scott van Gott (I./2004)
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce od NEkritika

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Janko, žádný profi kritik zatím do dílny nedorazil, Janoušek je na dva měsíce v Indii, tak něco napíšu alespoň já, i když na to moc práva nemám. Hádám, že se pod tvým jménem skrývá dívka, tak jsem si říkal "konečně ženská v dílně" :) Text jsem si zatím četl třikrát a jako laik musím říct, že cítím cit a otázky života, jeho smyslu, co zmůžu a co ne. Písničku si z toho představit dokážu, i když forma není úplně hladká a vůbec se to přiklání spíš k básni, což ale podle mě vůbec nevadí, když to ve výsledku vyjde jako dobrá píseň. I když jsem z toho hlavní myšlenku snad pochopil, což je u mě docela vzácností, jakobych se v tom trochu ztrácel nebo co. Jak vidíš, ztrácím se i ve vlastní kritice. Bylo by prima, kdybys poslala ještě jeden kus. Já si to ještě jednou, dvakrát,...přečtu a třeba ještě na něco přijdu. Celkově se mi to ale docela líbí, i to téma. Měj se dobře. Kéž by ti někdo napsal něco konkrétního. Já to neumím. Ahoj Kuba
martin

Příspěvek od martin »

Ja nechcem písať žiadne kritiky, rozpitvávať to tu (aj keď by som mohol)... Takže len toµko, že sa mi to páči. Veµmi. Len do toho! :)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Myslim si, ze formalne je to dobre, projel jsem si to na kytarku, takze muzu rict, ze je to rytmicke, jde to do ust a z nich ven primocare, mato osobni vypoved, ....takze ted se budu venovat spis jednotlivostem:

-Trefne az mrazive " a zivot beží v nepravou chvili"

- Tady jsem trosku nerozumnel(mozna je to preklepem nebo mi to proste nedava smysl= co nas necha nést?)
Když jako rosa tak i ten déšť
Umývá ruce a nechá nás nést

mohlo by to byt?...

Když jako rosa tak i ten déšť
umyje ruce a necha nás vznést.
-dalsi vec....
Hudba mi mohla byt rychlym sledem treba 4 akordu v duchu touhy neco zmenit (s poslednich sil se snazis neco vykricet)( samozrejmne nemusis kricet:) a vzdy kdyz nasleduje ...ja vim....v ....co s tim......mohlo by nastoupit smireni, ocisteni,proste katarze, ktere by se odrazilo ve vyrazu interpreta i uklidnenim hudby. Samozrejme tenhle model nejde praktikovat u vsech slok(treba u prvnich tri versu by vyznel hloupe:)ale u dalsich tri by myslim vyznel dobre (no proste se mi libi ten zivot v nepravou chvili:) Ale tohle vse asi clovek citi, kdyz to mysli vazne,pri zpivani.

Hlavne si nemysli, ze ti neco diktuji:) je to jen takova ma predstava, jak by to mohlo vypadat.
-...a na konec...
Je to proste text, ktery ma jeste mirne nakrocene(ci zakroceno) dozadu k rymovance ci basnicce(basnickou neni myslena poezie!), ale uz zachvili dospeje v text pisnicky, protoze myslenky nejsou otrokem rymu, ale slova pomahaji promluvit srdci.
michal k

Příspěvek od michal k »

Jak se stava mym dobrym zvykem,zpetne jsem si uvedomil, ze nejsem podepsan a opravdu nemam rad anonymy(jak uz jsem psal...nekde)...Takze jeden poloanonym :D ...michal k
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“