12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


sníh na sřechách

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

sníh na sřechách

Příspěvek od Klára Fišerová »

Ležet jak sníh na strechách
kdyz svítá
jen tak ležet nemít strach
v tom lítam

Slunce si narustá
já ztrácím svou tvář
krade mi mé tělo
jak mesíční zář
kdyz svítá
už svítá

Večer z lehka ucínat
a čas pádí
ticho kolem nevnímat
vitr me chladí

Slunce si narůstá
já ztrácím svou tvář
krade mi mé tělo
jak měsíční zář
já se strácím
uz se strácím
kdyz svítá...
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

lidisky je to jen pokus o neco jineho za zvlastn melodii.. snad se bude aspon drtecek libit-ti
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

reakce nekritika

Příspěvek od Kuba Horák »

První co mě na textu zarazilo, bylo to střídání infinitivu a přítomného času - Ležet jak sních na střechách....v tom lítám. Potom (to jsou technické připomínky) nerovnost slabik v první a druhé sloce - když svítá x a čas pádí, počítám, že melodie to uhladí. Každý text bude už asi trochu devalvovat kombinací tvář x zář, pokud před nimi nestojí nějaké opravdu velmi silné řádky. Jsou to typy příkladů sen x den, nebe x tebe. Při použití takových konců veršů by to už měla být opravdu síla. Jednou jsem v textu použil trio po sobě jdoucích koncovek tmám x dám x mám a taky jsem to schytal (tentokrát mi to vytkl jakýsi Janoušek) a napsal mi, to co jsem uvedl o pár vět výš. Jinak zajímavý námět na pocitovou píseň. Představuji si sám sebe na střeše, sedím a dívám se na vycházející slunce. Hlavně mi nesedí to střídaní, které jsem uvedl na začátku. K
michal k. kosmonaut

...lekce malování :)

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Nejsem v tom to oboru (text) erudovaný a tak ber mé argumenty jako pocitové, neukotvené a mé (tzn. jiní můžou mít úplně jiné :) )
Tvůj text je jednoduchá rýmovánka a ani snad nic víc nepředstírá, ale náročnost použitých rýmu: zář x tvář: je rovna uměleckému zážitku z obrazu, který je malován bílou temperovou barvou na bílém pozadí ...
Vlastně tvůj text je pro mě přesně takovým obrazem. Zkus příště malovat (psát), tak aby nebylo až tak rozpoznatelné, že Ti někdo vede ruku (rýmy). Používej víc odstínů barev:slunce si narůstá x měsíční zář=protikladné části barevného spektra,bílá a černá, jsou okoukané, i když pro někoho stále efektní. Pestrosti dosáhneš i rozpíjením barev, znejistíš tím diváky, ale zase jim dáš větší možnost zapojení jejich fantazie a to je baví ... Osobně mám někdy rád když spolu míchám barvy, které mě pak překvapí svou výslednou kombinací ... nebezpečí je, že se to někdy vymkne a tvému abstraktnímu plátnu už pak nikdo nerozumí(asi můj případ:)) .
Je samozřejmě důležitá i určitá technika a zručnost, ale víc ti i kurátoři výstav prominou nepřesnost( v té technice atd. viz strácím ), než když zatím nebudou celkově cítit nějakou osobitost a tu jsem bohužel po zhlédnutí tvého obrázku, na této výstavě dílny, neobjevil.
Pokud si tu svou jedinečnost najdeš, zapomeň i na některé mé rady, překvap mně a používej třeba bělobu ... ale hlavně osobitě :) .
Jen krátce: nemusíš na štětec(slova) tlačit, hezká je i ta lehkost ... Nemá cenu kopírovat jiná plátna, lidé vždycky odhalí originál a přirozeně se radši dívají právě na něj...

Neboj se prostě použít celou paletu, kterou tvůj talent určitě má, barvy jsou totiž všude kolem tebe. A hlavně , na začátku si rozmysli,co vlastně chceš namalovat, protože jest-li to nebudeš vědět ty, nemůžou to pak odhalit ani návštěvníci galerie.

P.S. : Prostě piš své texty jako kdyby si malovala. To Ti radí ten kdo ještě, bohužel, maluje pastelkami :). Kosmonaut
michal k. kosmonaut

...

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Tak jsem byl upozorněn, že je to sakra sakra dlouhééé :lol: ... zbytečně 8) a ta osoba má pravdu 8) výjmečně 8) :P
Přečtě te si jen P.S. ať ušetříte koruny za připojení :D . V P.S. je fakt to podstatné :wink:
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

oboum vam mockrat dekuju a pokusim se dat na vase rady....tohle byla opravdu jen zkouska .. priste to snad bude lepsi
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“