12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Nezvaný host

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Nezvaný host

Příspěvek od Denny »

Prochází mou hlavou
lehce našlapuje
levá střídá pravou
pak si boty zuje

Chodidly mi šeptá:
"Chceš mě nebo ne?"
dál se ale neptá,
stejně zůstane

Chodí mojí duší
na uších má zámky
nahé jí to sluší
můj host bez pozvánky

Obrázek
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Romantické, sručné a výstižné. Myslím, že se ti povedlo navodit tu správnou atmosféru. Podobní hosti mě také občas navštěvují.
Jediné co mi trochu vadí je řádek ...levá střídá pravou ... Možná, že je to pouze můj pocit, ale já mám toto spojení slov nějak zažité z nevímkolikátého dílu Básníků, kde bylo v básničce použito ... ležérně střídá levá pravou ... nebo tak nějak podobně.
Měj se.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj, mně se to zdá stejně jako Hub-inovi povedené. Poslední řádek se na závěr velmi hodí, ale malilinko nenavazuje - myslím tím, že oznamuje kdo, co - můj host bez pozvánky x nahé jí to sluší. V podstatě to ale nevadí. Místo chodí...mojí duší bych zvolil něco trošku poetičtějšího jako bloudí...Líbí se mi texty s tajemstvím, texty s pár slovy, ve kterých najdu něco magického. K
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

hezke

Příspěvek od zebrovnik »

Ahoj Denny, libi se mi, ze pouzivas lehkou myslenku, zdana slozita temata, zadne nanosy myslenek. Ono mene je vice a musim rici, ze toto se mi zatim libilo nejvice ze vsech tech textu, co jsem tu dnes cetl. Jen jsem mel take shodno predstavu jako Hub in, protoze jsem si predstavil pri cteni prvniho odstavce versujiciho Safranka, kterak ..... Leva mine pravou, jako dve uzovky za potravou. Dve bose nohy kraceji pravou.. To by priste mohla dalsi sloka vzniknout versi Zhavil Beda, zhavil drat... Ne nedelam si srandu, jen se chci zeptat, to te to nenapadlo, to ti to neprislo zname? Kaja
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Líbí se mi ta jednoduchost a přímost. A líbí se mi ten nejasně řešený-neřešený a milý rozpor mezi tím, že host je sice nezvaný, nicméně nikdo se za to na něho nezlobí, nikdo ho nevyhání... a v poslední sloce už je z něj "můj host" (i když bez pozvánky)...
Lada
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Nezvaný host

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Čau Denny, posílám ti pozdrav z Moříčvílu. Jak začít. Vybíral jsem ze všeho, co jsem tu od tebe našel, abych našel to, co se mi líbí nejvíc. Z básní se mi dost líbí Divná láska, z textů je dobrý a tvému stylu odpovídající Na stavbě. Ty seš vůbec takový svůj. Líbí se mi celkově ten tvůj tah na branku. Nicméně skutečně nejlepší se mi jeví tenhle Nezvaný host. Čtu si ho znovu a znovu a neunavuje mě, přestože jsem zjistil jednu věc. Kromě dvou řádků - Chodidly mi šeptá a Na uších má zámky - jsou všechny ostatní řádky, slova, verše .... dost ohraná píseň a to je neskutečný, že to jako celek funguje dokonale. To by mě zajímalo, jak dlouho jsi tuhle věcičku psal. Já bych řek tak deset minut, vypadá to, že se na to nenadřeš. Ty seš Denny, prostě v pohodě. Čau Arnošt.
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Líbí se mi to, nemám tomu co vytknout. K tomu ještě vím, že pěkně hraješ na kytaru - působíš ty vlastně v nějaký kapele nebo písničkářsky nebo tak?
Lucka
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“