12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Šaty, co ti sluší

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Šaty, co ti sluší

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Tak teď zase jeden můj text .......

V duchu si ve svůdných křivkách
kreslím tvoji duši,
visí na průsvitných nitkách,
to jsou ty šaty, co ti sluší

Myšlenky spolu splynou,
naše hlasy se hladí,
nápady se jen líhnou,
neříkám, že mi to vadí

Je už dost brzo k ránu
a ty mě lákáš na smeč,
jako bych dostal ránu:
bohužel - radši se obleč
Lucka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re:

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj budíku, jsem poslední dobou zamilovaný do tvé a Slávkovi písně....bez těla bez duše nebudeš ničí. Nedávno jsem se přistihl, že jsem si to pořád dokola broukal. Ale o tom jsem nechtěl. Já jen musím ocenit, když se mi něco tolik líbí.

Z textu se mi velmi líbí první sloka. Je v tom zase ta originalita a krásná poetika. V těch ostatních mi trochu vadí nedokonalost rýmů 1 a 3. V první sloce je to tak hladké... Taky se mi zdá, že je první sloka právě o něco poetičtější či co, prostě vysoká laťka. Konec je trochu kostrbatý, ale je výrazný. Z technického pohledu mě nesedí druhé řádky slok-že ty máš stejnou školu přízvuků jako já-) Je fakt, že to může zazpívané vypadat úplně v pořádku.
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj. Líbí se mi první a poslední sloka. Ta druhá tomuto textu moc nesluší..., alespoň tak to vidím, "nápady se jen líhnou, neříkám, že mi to vadí" - to opravdu nemá s poetikou zbytku textu nic společného. Technicky se mi to zdá trochu kostrbaté v první sloce, ale obsahově je tato sloka moc hezká, takže v pohodě. V druhé a třetí mi taky vadí čekané rýmy: hladí/vadí; ránu/k ránu ...
Na tvém místě bych: první sloku neměnila, druhou sloku bych úplně předělala a ze třetí sloky bych ponechala ten kontrastující studený konec. Jenže... já nejsem na tvém místě... :)
Měj se hezky, Lada
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Ahoj, dík za reakce. To "nápady se jen líhnou" mi taky úplně nesedí, ale zatím jsem nevymyslela, co tam dát místo toho. Nemáte nějakej nápad, co by tam šlo? Jinak by to nemělo bejt zas tak úplně poetický a hlavně to nesmí bejt složitý na pochopení - má to zpívat jeden můj kamarád a dělalo mu velký problémy pochopit některý moje dřívější texty, tak jsem chtěla, aby to bylo pokud možno celkem jednoduchý. Ta druhá sloka měla bejt o tom, že si ten kluk s tou holkou strašně rozumí, že jsou si v tu chvíli duševně hrozně blízko a ta třetí, že když už dojde skoro "na věc", tak ten kluk najednou zjistí, že to, že je do ní strašně zamilovanej duševně stejně nestačí, když ho fyzicky nepřitahuje. On to v podstatě věděl podvědomě tak nějak i v tý první i druhý sloce, ale stejně si to nechtěl připustit.

Z tý třetí sloky bych ale určitě nechala to "a ty mě lákáš na smeč" a "bohužel, radši se obleč"

Jestli máte nějakej nápad, jak to změnit, tak sem s ním. Lucka

PS: Ještě k těm rýmům - myslím, že to nemusí úplně přesně rytmicky sedět, zpěvák si to do melodie upraví.
Lucka
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“