Balerína

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
milancholik
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 3. 2005, 09:22
Kontaktovat uživatele:

Balerína

Příspěvek od milancholik »

Krásná,
neznámá baleríno,
červánky na Tvých tvářích
k ránu nějak blednou.
Jsi bílá
a trpká jako víno
a možná jsi smutnější než já...

Tak krátká
je chvíle - jsi mi blízká.
Tvůj tanec víly na polštářích
dnes vidím ještě jednou...
Tak málo,
a přitom strašně moc se stýská..!
Mrholí střepy, jsi krásou posedlá...

Tak málo bylo v Tobě lásky...!!
Málo odpovědí na otázky...!!!
Věčná souzení pro vlídná slova...
Vděčná souznění pro vlídná slova...

Byla 's blízká
a nadosmrti němá,
šepotem zvyků v prazích krátkých vztahů
s vášní neposednou...
Skrýváš
svou touhu jako žena,
anebo mi jen posté zkoušíš lhát...?!

Tak málo bylo...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Jestli už to má melodii a text se do ní, i přes občasné neshody v počtu slabik, vejde, pak jo, jinak by to asi ještě chtělo dodělat. Text se mi celkově líbí, i když v něm nejsou žádné závratné řádky. Tak nějak cítím, že je to dobrý. Trochu se mi nezdá - Tak krátká je chvíle - jsi mi blízká. A představuju si u toho bluegrass...?...K.
milancholik
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 3. 2005, 09:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milancholik »

Ahoj,
hudbu už to má,je to taková folkárna zatěžkaná jazzem,doma nahrávám,zkusím pak zveřejnit odkaz na MP3. :) Takže s tím bluegrassem ses seknul :P .
Vím,že v tom "Tak krátká je chvíle - jsi mi blízká" je slabina; místo pomlčky by mělo být "v níž" nebo "když", ale kvůli počtu slabik-hudbě jsem to vypustil...
Milan
TK

Re: Balerína

Příspěvek od TK »

Ahoj pane Milanchooliku... :) Ovšem, Balerína má něco do sebe, už když jsem ji poprvé slyyšel se mi moc líbila... Jen se to špatně zpívá a hraje taky... Život je hořký... To-nic :lol: Tak pokračuj, pokračuj. A že nevíš, kdo to píše...
michal k. kosmonaut

Příspěvek od michal k. kosmonaut »

Je to takový tah na branku, ale texty o lásce jsou sakra těžká záležitost. Nejlepší je psát o lásce tak, když to ostatní zprvu nerozpoznají. Dá se tak vyhnout klišě a prvoplánovosti.

Tohle je dost dětinský rým:

Tak málo bylo v Tobě lásky...!!
Málo odpovědí na otázky...!!!

P.S.: Jen piš, piš ... amores peros ...

Kosmi
milancholik
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 3. 2005, 09:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od milancholik »

Zamyslím-li se teď nad tou dětinskostí rýmu, musím s uzarděním dát zapravdu.. :oops: Sám jsem to slabé místo přehlédl..
Díky M.
milancholik
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 3. 2005, 09:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Balerína

Příspěvek od milancholik »

TK píše:Ahoj pane Milanchooliku... :) Ovšem, Balerína má něco do sebe, už když jsem ji poprvé slyyšel se mi moc líbila... Jen se to špatně zpívá a hraje taky... Život je hořký... To-nic :lol: Tak pokračuj, pokračuj. A že nevíš, kdo to píše...
Čau T.!!
Upřímně řečeno-spadla mi čelist,když jsem viděl,že jsi zavítal na tyto stránky.Pokusím se napsat i něco snazšího,nekomplikovanějšího.. :P
Pa M.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“