Kateřina

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Kateřina

Příspěvek od hub in »

Hrál si s dívkou Kateřinou,
na doktora, pod peřinou,
zdálo se, že je to bezva hra.
Myslel si, že Kateřina
je nezkušená a nevinná
a tím pádem k všemu ochotná.

Ref :

Znala jenom Miloše, Leoše a Ivoše,
Ibrahima, Pepoše,
a Gézu Cigoše.

Kateřina byla žena
zkušená a nadržená,
která cudnost jenom předstírá.
Jenže ta hra beze svědků
nezůstala bez následků,
Kateřina otěhotněla.

Ref :

Oslovila Miloše, Leoše a Ivoše,
Ibrahima, Pepoše
i Gézu Cigoše.


Kateřina neuspěla,
neulovila manžela
a tak o životě něco ví.
Až se jednou malá Katka,
zeptá: "Kdopak je můj taťka?",
sama máma jí to nepoví.


Ref :

Ať se zeptá Miloše, Leoše a Ivoše,
Ibrahima, Pepoše
či Gézy Cigoše.

Anebo doktora Choroše, soudního znalce v otázkách určování otcovství.
hub in
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zebrovnik »

Trochu se mi zdalo, ze ctu Jahelku, zvlast tim koncem jsi to dorazil, ale to ti nevytykam, spise ocenuji. Jen bych se spise vyjadril ke zaskatulkovani, docela by me zajimalo, jak to je asi zhudebnene, jak to zpivas, protoze nektere pasaze mi pripadaji trochu krkolomne- z hlediska vyslovnosti si nedokazi predstavit, ze bych zpival Milose, Leose a Ivose. tez si myslim, ze oproti ostatnim tomuto- Kateřina neuspěla, neulovila manžela a tak o životě něco ví- versi neco chybi. A ohledne vsech versu mi nejde prave do melodie-zdálo se, že je to bezva hra a tím pádem k všemu ochotná.
která cudnost jenom předstírá Kateřina otěhotněla a tak o životě něco ví
sama máma jí to nepoví- ja bych ocekaval, ze by se to melo zpivat stejne, ale to nejak nelze, alespon z meho pohledu! kaja
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj.
Až na toho Jahelku souhlasím úplně se vším. Zkusil jsem si napsat písničku, která by zachycovala nějaký příběh a byla by nekomplikovaná, přímočará a jednoznačná. Z tohoto důvodu jsem z ní vyřadil všechno, co by jakýmkoliv způsobem mohlo svádět k představě, že se pokouším o umění. Proto jsem dokonce použil i slova, o kterých si myslím, že se do písniček vůbec nehodí a v kvalitním textu by se ani objevovat neměla … např. otěhotněla, nadržená …

Ve verši ...Kateřina neuspěla, neulovila manžela... je chyba v tom, že tvrdohlavě i přes výtky k mým předcházejícím pokusům rýmuju slova, která rýmovat nelze, v tomto případě neuspěla x manžela, slovo čtyřslabičné s tříslabičným.
Schéma mělo původně vypadat takhle: a, a, c, b, b, d. Ale ve sloce poslední jsem se neudržel a vrazil jsem tam: a,a, c, b, b, c.
Přesto, že je celý text kostrbatý, zahrát a zazpívat bez problémů lze a to dokonce i refrén s těmi mužskými jmény, která se nechrlí těsně za sebou, ale jsou oddělena pauzami.

Přestože se jednalo o další pokus, pod úroveň této písničky bych v budoucnu už nerad šel, přestože jsem se při jejím vzniku bezvadně pobavil a prozatím se bavím i při jejím hraní.
Díky za tvoje názory. Vždycky je bezvadné vědět, jak text působí na ostatní, i když ve spojení s hudební složkou může vyznít zase trochu jinak.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj Hub i ne. Chápu tvůj záměr, ale přesto se mi zdá, že krom prvních dvou řádků a refrénu, který bych bral, jsi v tomto případě trochu devalvoval. Sám píšeš, že text nemá žádné umělecké ambice, ale ty přece umíš napsat perfektní srozumitelné řádky, které jsou ke všemu orginální a nápadité. Přijde mi, že jsi tu nevyužil svůj talent. Jinak se mi líbí pointa i příběh i téma. K
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj hub-ine.
Nechápu, proč se pořád tak bráníš vytvářet představu, že se pokoušíš o umění, když tě tady z toho nikdo nikdy nenařkl :wink:
Určitě by sis sám tipnul, že mi tento text moc blízký není. Všechny technické a jiné nedostatky už jsi vysvětlil, takže není moc co dodat. Dodám tedy jen asi to jediné, co by mě na tomhle textu mohlo zaujmout - jsou to právě ty nerýmující se poslední věty slok (kazí mi to ta rýmovaná třetí sloka), které mi trochu navodily Mládka...
Je mi jasné, že jsi nenapravitelný..., přesto pod úroveň tohoto textu už nechoď, dobře vím, že nadúroveň ti nedělá problémy.
Měj se hezky,
Lada
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj Kubo a Lado.
Jsem si vědom toho, že tato písnička je hodně slabá a myslím, že jste se ve svých hodnoceních drželi ještě zbytečně dost při zdi, protože by snesla kritiku mnohem těžšího kalibru (se kterou jsem také počítal).
Protože sám sebe neberu až tak vážně, připouštím možnost podobných úletů i v budoucnu.
Tuto píseň jsem věnoval publiku neintelektuálnímu (i takové existuje), zmoženému navíc ještě větším množstvím piv (více než osm).
Díky za shovívavost.
hub in
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Blbé, navíc pro publikum po osmi pivech málo dryáčnické.
Slávek Janoušek
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ano, to je přesné hodnocení. Nejlíp úroveň této písničky odráží hned první slovo Vašeho komentáře. Souhlasím.
S pozdravem
hub in
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zebrovnik »

Ahoj Hub ine, chtel jsem se zeptat proc jsi byl proti Jahelkovi?? Je videt, ze si to dost kritizujes, aby to nevyznelo. Ty si myslis, ze to neni tak kvalitni a aby to nebylo jako Jahelka jen proto, ze by jsi ho tim nechtel umelecky shodit. Jinak k tomu refremu, ja jsem mel tendenci si jej pobrukovat rychle, proto mi tam nesla ta slova, mozna ze tou pomlkou, jak jsi psal se to ztrati! kaja
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Nedovolil bych si vyslovit tak příkrý soud, kdybych nevěděl, že tu máš jinak pěkné věci. Každá střela se nemusí podařit, to je dobré vědět. Nicméně i takový text, resp. taková píseň může mít své místo v rámci nějakého hraní.
Slávek Janoušek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pro Káju:
Já jsem se určitě špatně vyjádřil. Měl jsem na mysli jen to, že, že po obsahové stránce mi Kateřina jako soudnička nepřipadá. S výjimkou toho posledního zkreslujícího řádku, tam nějaké výrazné souvislosti s ní nevidím. A vzhledem k tomu, že onu poslední větu obměňuju spoustou jiných variant, tak i závěr může vyznít pokaždé jinak.
Úroveň písničky mi byla od začátku jejího vzniku samotnému jasná a vystavil jsem ji proto, že se mi zdálo, že smrtelně vážně myšlených a pojatých témat je v dílně nadbytek. Je to ale jen můj názor.
Shodit nějakým svým přitroublým textem práci někoho jiného než sebe, bych ale opravdu nechtěl. To máš pravdu.
Díky za zájem.

Pro Slávka:
V tomto případě jsem skutečně střelu na vlastní branku vyslal úmyslně a proto by mi nevadil ani mnohem příkřejší soud. Myslím, že jsem pochopil i termín "v rámci nějakého hraní" a rozumím mu.
Protože se snažím být upřímný, vždycky mě potěší upřímnost z jiné strany. Díky za ni.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Nemám ve zvyku se nepodepisovat.
Pardon.
hub in
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zebrovnik »

Hub ine, ja to ocenuji, takove pisne na bazi vtipneho pribehu by se tu meli objevovat casteji, tedy stalo by to za to, je tu mit. To s tim Jahelkou, vis me to tak prislo od zacatku na jeho styl, ale jak rikam, ten konec to dorazil! Kaja
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Musím ještě jednou zareagovat. Já jsem ti, Kájo, nechtěl vnutit svůj názor. Jenom jsem chtěl vysvětlit proč mi to přirovnání až tak nesedělo. Každý odlišný názor respektuju a chválobohu za něj. To by byl děs, kdybychom všichni všechno vnímali stejně.
Měj se.
hub in
Uživatelský avatar
zebrovnik
Příspěvky: 147
Registrován: 1. 12. 2004, 16:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zebrovnik »

jasny!! Drzim palce pri dalsim skladani! Take bych neco slozil, ale nejak na to nemam cas, ani naladu, proto jsem pisi jen same stare basne, ale pres prazdniny se mozna pochlapim! Kaja
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“