Řeka

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
EM
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 1. 2004, 23:10

Řeka

Příspěvek od EM »

Řeka
Pod námi
v nás
řeka
neslyšně
čas
svléká
na prostý
stín
stromu
na klidný
hlas
zvonu


Proud řeky
proud
řeky
očistí
den
věky
nás svleče
my
jsme čas
na samou
kost
ten hlas


Uvolní
pěst
v dlaních
zdánlivé
nic
na nich
ovane
květ
třešně
v Tokiu
v Cannes
v Lešně
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj. Musím říct, že z mého pohledu se nedá zhola nic vytknout první sloce. Naopak. Hodně se mi líbí a považuju ji za vyjímečně zdařilou. Fakt se ti povedla.
Škoda ale je, že jsi stejně vysokou úroveň už v následujících slokách nedokázal udržet. Zejména sloka druhá se mi zdá poněkud chaotická a neuspořádaná. Pro mne neteče tak klidně a automaticky na romantickém pozadí jako ve předcházející. Možná ve spojení s muzikou není ten rozdíl až tak patrný, ale tady v psané formě mě bije do očí.
Měj se
hub in
EM
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 1. 2004, 23:10

Příspěvek od EM »

Milý hub ine, děkuji ti za čas, který jsi věnoval mému textu. Nevím, jestli s tebou mohu souhlasit. A to z toho důvodu, že mám pocit, že jsi ne úplně přesně pochopil obsah textu. V žádném případě se nejedná o romanticky plynoucí kus. O romantiku tu opravdu nejde! Ani jsem se nesnažil přednostně popsat plynutí jakékoli reálné řeky. Pravda, řeka o které tu je řeč teče klidně. Pravda také je, že klidné řeky bývají mohutné. A pravda je, že taková řeka se s tím nesere :? Souhlasím s tebou, že není jednoduché udržet laťku od A do Z. Proč jsem se tak rozepsal? Mně šlo o to vyjádřit nesmlouvavost skrytého veletoku. Jeho neuvěřitelnou razanci a naši bezmocnost, které se nám může paradoxně velmi vyplatit! EM
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Já nejsem odborník. Snažil jsem se jenom popsat, jak na mě tvůj text zapůsobil. Nikdy bych si netroufl tvrdit, že tento můj názor je tím jediným možným a správným názorem a taky je pravda, že jsem nepochopil přesně to, co jsi chtěl vyjádřit.
První sloka, podle mě, skutečně plyne bez jakéhokoli narušení, naprosto hladce a romanticky, bez ničeho, co by mi vadilo. Zaujalo mě, že každé tři řádky v ní jsou seskupeny po obsahové stránce do jednoho minicelku, které na sebe navazují..
A to je právě to, co mi ve druhé sloce schází. A to je také to, co jsem měl na mysli, když jsem psal o chaosu a neuspořádanosti. Tyhle minicelky druhé sloky jsou pro mě obsahově hodně kostrbaté a roztříštěné. To ale neznamená, že to tak skutečně je. Je to jen můj názor.
Hezký den a dobrou náladu
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re

Příspěvek od Kuba Horák »

Text má pro mě atmosféru, kterou závěrem s třešní a městy trochu ztrácí. V básni bych to vzal líp, ale když si to zpívám, toužím po něčem silném alespoň tak, jako jsou dvě sloky před tím. Máš zajímavý a osobitý styl, což ti osobně trochu závidím. K
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

carramba višeň!
EM
Příspěvky: 105
Registrován: 13. 1. 2004, 23:10

Příspěvek od EM »

Musím uznat, že "višeň" by určitě nebyla špatná. Zároveň uznávám, že je těžké udržet jakési cosi od A do Z. Já vlastně ani písňové texty nechci psát. Problém je v tom, že někdy ten nápad přijde, ale většinou ne! Snad proto ta nevyváženost. Každopádně si hrozně moc vážím toho, že ty texty vůbec někoho zajímají :D DÍKY!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
Denny
Příspěvky: 381
Registrován: 25. 3. 2004, 08:53
antispam: Ne
Bydliště: Země, třetí planeta od Slunce
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Denny »

carramba višeň je zvolání známé účastníkům živé textové dílny, sorry, že jsem tě trocu zmátl :)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“