12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Manželky žokejů

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
LucieS
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 2. 2004, 12:37
Bydliště: Neratovice

Manželky žokejů

Příspěvek od LucieS »

Manželky žokejů

Barvy jezdců v dáli svítí, koně k překážce se řítí,
dívej se, dívej, jestli jede dál.
Země pod kopyty letí, teď jezdí táta tvejch dětí,
dívej se, dívej, jede steeplů král.

Manželky žokejů tiše se dívají, stojí na tribunách a v duchu doufají,
že zrovna ten jejich se jim vrátí.
Vědí, že je to v nich a že je nezmění - vrací se špinaví, zranění, zpocení,
manželky žokejů se bojí, že je ztratí.

A když večer jedou domů, jenom usmívá se tomu,
když říká, tiše říká, že rád ji má.
Pak však slyší syna hlásat, že chce jezdit jako táta,
svírá, srdce svírá starost jediná.

Manželky žokejů tiše se dívají, stojí na tribunách a v duchu doufají,
že zrovna ten jejich se jim vrátí.
Vědí, že je to v nich a že je nezmění - vrací se špinaví, zranění, zpocení,
manželky žokejů se bojí, že je ztratí.
Kubas

reakce od NEkritika

Příspěvek od Kubas »

Zase nejdřív upozorním, že nejsem žádný kritik. I když mám k téhle tématice daleko, musím říct, že ten text jde celkem dobře do úst. A taky si to dokážu představit jako příběh, což jsou všechno velké klady.
Je to takový coutry-text, nemýlím-li se. Psali jsme, že se tu nemá jen chválit, protože to nevede k posunu, tak bych připsal, že je na textech krásné, když se hledají nová slovní spojení a významy, takové obrazy, ty mi tam trošku chybí. Ahoj Kuba
LucieS
Příspěvky: 19
Registrován: 2. 2. 2004, 12:37
Bydliště: Neratovice

Odpověď na hodnocení

Příspěvek od LucieS »

Díky za hodnocení!Country to není, ale "hard folk" taky ne :-). Asi něco mezi.
Jestli jste si dokázal představit příběh, pak to bylo přesně to, čeho bych ráda aspoň trochu dosáhla a co obdivuji u jiných - když vezmu špičku, tak třeba Jarek Nohavica, ale i Dan Landa (fakt).
Ta nová spojení - jo, souhlasím a mám velkou radost, když je v nějaké písničce objevím tak, že velmi dobře vystihnou právě příběh, ale i pocit nebo atmosféru. Ale přiznám se, že mi dost vadí, když se celá písnička skládá jen z těchto obrazů, při kterých si nic nepředstavím, nic to ve mě nenavodí, a jen přemýšlím, co tím chtěl vlastně "básník říct".
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Příspěvek od Daniela »

Libi se mi, ze je na prvni pohled poznat, o co jde, a ta atmosfera mi prijde taky celkem pekne vystihnuta.

To "a v duchu doufají, že zrovna ten jejich se jim vrátí" mi prijde az moc silne - zni to, jako kdyby se z kazdeho dostihu vracelo treba jen 5%. Mozna by stalo za to to trochu zmirnit (neco jako 'ze se ten jejich zdravy vrati' ntp.).

Take mi tam trochu chybi neco "barevnejsiho" - at uz slovni obraty nebo nejaky drobny pribeh, detail, ktery by to odlisil od ostatnich podobnych pisnicek, dal tomu nejakou vlastni tvar. Ale to muze konec koncu udelat i hudba :-)
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“