12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Hovno

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
jarda
Příspěvky: 8
Registrován: 6. 12. 2004, 16:49

Hovno

Příspěvek od jarda »

Daleko za městem v posteli z červánků
znavené slunce chystá se ke spánku
chladná tma vtéká po horké zemi
do srdce mrtvými ulicemi

A to ti znovu temné síly
strůjcové mocní všeho zlého
do cesty nocí nastražily
páchnoucí hromadu čertvíčeho

Možná ti někdo ruku podá
možná se vysměje
Čas jako voda
plyne a hlodá
ostrůvky naděje

Daleko za městem v posteli z červánků
znavené slunce chystá se ke spánku
hořící holubi po nebi letí
úzko a chladno, mrtvo je ti

Tolik jsi chtěl žít duchovně
být jednou provždy jiný
a znovu uklouzneš po hovně
utoneš v moři špíny

Možná ti někdo ruku podá
možná se vysměje
Čas jako voda
plyne a hlodá
ostrůvky naděje
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj.
Mám z tvé písničky rozdílné pocity. Za naprosto úžasné považuju obrazy
... hořící holubi po nebi letí... a ... mrtvo je ti ... Tady je mi líto, že něco podobného nikdy nenapadlo mě.
Jinak se mi ale zdá, že text nedrží pohromadě. Nejsem žádný puritán, ale myslím si, že k červánkům, času plynoucímu a hlodajícímu nebo ostrůvkům naděje hovno tak nějak nepatří. Myslím, že celkem dobře chápu, co jsi chtěl vyjádřit, ale nejsem si jistý, zda způsob, který jsi zvolil, je ten pravý. Možná se mýlím. A právě proto by mě zajímal názor tvůj i reakce ostatních.
Měj se.
hub in
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

re

Příspěvek od Kuba Horák »

Od Jardy těžko čekat nedobrý text. To se nedá pískat. Těžké téma. Poetika versus hovno je oříšek. Líbí se mi to a na to "slovo" vprostřed básně si budu muset zvyknout-) P.S. Jedno je, myslím si, víc než jisté - není to o hovně :lol:
Uživatelský avatar
Daniela
Příspěvky: 770
Registrován: 1. 2. 2004, 11:29
antispam: Ne
Bydliště: doma

Příspěvek od Daniela »

Skoda, ze jsi dal Hovno hned do nazvu, to uz pak clovek cele te romantice neveri a porad ceka, kdy "to" prijde.
Ale musim priznat, ze vers "Clovek chce zit duchovne / a pak sklouzne po hovne" me dostal, neni, co dodat :o) Co takhle to nechat jako dvojversi, a v pisni plne cervanku a temnych sil se vyjadrit sice natolik jasne, aby to i prumerny posluchac pochopil, ale prece jen dostatecne mlhave, aby to tam tak nevycuhovalo?
Marna slava, v romantickem a filzofickem textu si hovno tezko dobyva misto na slunci... i kdyz, nekdy i to je OK... Aha, ono to asi taky bude o melodii, a predevsim o tom, jak se pri hudebni produkci zpevak tvari...
jarda
Příspěvky: 8
Registrován: 6. 12. 2004, 16:49

Příspěvek od jarda »

Čau
a móóc dík za reakce. Holt se nedá nic dělat, lepší slovo pro všechno, čeho bych se tak rád zbavil (jde to?) nebo to aspoň schoval, aby se to pořád nepřipomínalo atd., mě nenapadá. Ale nemělo to být víc než malé :lol: sobě samému. Fakt je, že toto h.. bylo dílem okamžiku a mělo zůstat pěkně u svého původce, takže :oops:, vracet se k němu samozřejmě nehodlám, ale určitě se polepším! Zatím ještě jednou zdraví Jarda.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“