Pepa Pepa Pepa

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Návštěvník

Pepa Pepa Pepa

Příspěvek od Návštěvník »

Pepa Pepa Pepa

U piva vede svalnatý řeči
Doma do polštáře brečí
Nechce před kumpány
Ztratit body
Z domova uhání
Do hospody

Pepa Pepa Pepa

Chtěl by ze všeho nejvíc mít
Přesně to čemu u piva
Hurónsky se vysmívá
Chtěl by toho mít plný byt

Říká se tomu láska
Všude jen ne v hospodě
Srdce žízní praská
Byť žaludek je na vodě

Pepa Pepa Pepa

Nosí domů promile
coby dárek své milé
Pepa žije vlastní vinou
V domácnosti s kocovinou
Jen těžko se jí zbaví
Ohání se svými právy
Na trvalé bydliště
Doma drží se jak klíště
Není žádným divem
Že saje krev i s pivem
Netají svou závislost
Piva nemá nikdy dost

Pepa Pepa Pepa

Rád by vyštval parazita
Z kuchyně i z ložnice
Marně ho však chytá
Klíště bobtná víc a více
Zaplňuje celý jeho byt
Jak Barrandov trilobit

Pepa Pepa Pepa

nespočítá kolik
Piv na výplatní pásce
zaplatí alkoholik
své touze po lásce
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Omlouvám se za špatné odeslání nového tématu. Není dílem anonyma, ale mé neschopnosti elektronicky se podepsat pod vlastní výtvor, k němuž se tímto přihlašuji. Děkuju za pochopení i za případné odezvy.
Próka
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj, já myslím, že všechno, co ti napsali hub in a Kuba ke Králi paneláku, se dá v podstatě vztáhnout i na tento text - nápadité, možná lehce delší než by nezbytně muselo být, ale docela chytře vtipné, ovšem s dost nečitelným schematem rýmů ... atd. U všech textů, co jsi sem dala, mě zaujalo, s jakou samozřejmostí podchytíš všední detaily a nasázíš je do textu jako skvělé nápady v zajímavých souvislostech, máš dobrý postřeh, mně se třeba líbí "ohání se svými právy na trvalé bydliště" ...
Měj se,
Lada
Návštěvník

Pepa Pepa Pepa

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj Lado,
děkuju ti za komentář, zejména k poznámkám vztahujícím se ke zpívatelnosti, protože to já, jako nemuzikant, obtížně posuzuju. Těším se, že se budeme elektronicky setkávat na tomto fóru. Zatím se pročítám texty a brzy se zapojím i já svými názory na věci ostatních, tedy i tvých. Opakuji, já neumím skládat hudbu, ale svůj názor na text jistě dokážu zformulovat. Jestli mu budete přikládat nějakou váhu, budu jen ráda.
Díky
srdečně zdraví
Próka
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Pepa Pepa Pepa

Příspěvek od Próka »

Ahoj Lado,
děkuju ti za komentář, zejména k poznámkám vztahujícím se ke zpívatelnosti, protože to já, jako nemuzikant, obtížně posuzuju. Těším se, že se budeme elektronicky setkávat na tomto fóru. Zatím se pročítám texty a brzy se zapojím i já svými názory na věci ostatních, tedy i tvých. Opakuji, já neumím skládat hudbu, ale svůj názor na text jistě dokážu zformulovat. Jestli mu budete přikládat nějakou váhu, budu jen ráda.
Díky
srdečně zdraví
Próka
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“