Vlak

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Vlak

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

Do kolejí vlak píseň ťuká
víš co se smí v tunelu ruka
zlehka mě hladí po kolenou

Pražec je sám, jako kůl v plotě
já usínám, jak kotě v botě
zlehka mě hladíš po ramenou

R: Kam vede cesta vlak sotva tuší
do města z města, snad mi to sluší
když tiše spím, hlavu v tvém klíně
nechej mě snít, zašeptám líně.

Do kolejí vlak píseň ťuká
zatím co sním železná ruka
náhle mě svírá na ramenou

Byla jsem sama jako kůl v plotě
spala jsem tiše jak kotě v botě
průvodčí má mě polapenou

R: Kam vede cesta, to sotva tuším
v koutě si slzy rukávem suším
teď mi to sečte řve jako ďas
příště si vystup děvenko včas.
hrochoušek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Líbí se mi, že je tam vkomponováno to překvapení a že se v tom vlaku "vezu" jako čtenář, což je podle mě hodně důležité.

Místo toho na ramenou ve druhé sloce bych možná znovu opakoval po kolenou. Víš co se smí není špatné, ale možná by se tam dalo vymyslet nějaké přídavné jméno vztahující se k té ruce.

Nejvíc to ve mně drhne v refrénu - snad mi to sluší (to působí jen jako reakce na tuší) a nechej mě snít, zašeptám líně (bych taky nějak vyměnil)

Ve druhé sloce a v refénu je já usínám + když tiše spím - kdyby tam bylo něco, co vůbec na ten spánek nepoukazuje, byl by závěr (pro mě) o to překvapivější.

Napsal jsem toho dost, ale ono to jen tak hrozivě vypadá.
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Ahoj.Stejně jako Kubovi se mi líbí to překvapení na konci a taky to že od začátku jedu a mám z toho fajn pocit. Pokud s tím budeš chtít něco dělat , tak mě napadlo zkusit vyměnit ve druhé sloce usinám jak kotě v botě za schoulenou jak kotě v botě.T.
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Vlak

Příspěvek od Próka »

Ahoj Jarmilo,
tvůj Vlak si tak pohodově jede až k té nečekané pointě, to se mi líbí. S připomínkami Kuby a Tomáše souhlasím, až na návrh, abys vyměnila "snad mi to sluší
když tiše spím". Kluci těžko rozumějí tomu, že holky chtějí dobře vypadat, i když spí. Takže já věřím, žes to tam nedala jen kvůli rýmu :lol: .
Moc zdravím
Próka
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj Jarmilo,
líbí se mi hlavně první sloka a pak taky to, že text má pointu. Opravdu se ti podařilo vytvořit takový ten jednoduchý rytmus jedoucího vlaku, takže text se čte příjemně. Akorát hodněkrát mám pocit, že jsi využila snad úplně první rým, který tě při psaní napadl, což tomu textu škodí.
Nevím, jestli chceš ještě dělat změny, ale na tvém místě bych vylepšila tu píseň alespoň tím, že bych zrušila "kotě v botě"...
Měj se hezky, Lada
Uživatelský avatar
Jarmila Týnkova
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 3. 2004, 16:29
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlak

Příspěvek od Jarmila Týnkova »

dlouho jsem tu nebyla...určitě se pokusím o práci. Díky
hrochoušek
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“