12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


slečně samotě

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

slečně samotě

Příspěvek od smutna.meduzka »

každý večer při svíčkách

tvář schovávám si do dlaní

jsem balerína v střevíčkách

a ostatní mí poddaní



jsem bosá, slaná víla

listí hladí moje boky

jsem ta, co se příliš vžila

do role slečny KOKY



každý večer při svíčkách

kůži seznamuju se zemí

jsem dívka nahá v bodlákách

a ostatní si oněmí



jsem plamen, bažící po svíčkách

horko cítím v tepnách, žilách

jsem holka v ušmudlaných teplákách

už nejsem ta, co se příliš vžila


MEZIHRA


.._každý večer při svíčkách

tvář schovávám si do dlaní_...
Naposledy upravil(a) smutna.meduzka dne 20. 11. 2005, 16:24, celkem upraveno 1 x.
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

.,to je to tak špatné?:(#m.#
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

mlčení--------- souhlas#thanks.,#
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

je to hezke.... moooooooc
akord to VZILA mi tam nechce prez jazyk
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Slečně samotě

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj Medůzko. No, když už jsem tady a tak si o to říkáš, zkusím se na to podívat od podlahy. V tom jsem dobrej víš :D ? první dva řádky textu, přijdou mi, že už jsem je někde slyšel a to dokonce nejednou. Myslím, že každý text by měl začít něčím sdělnějším, zajímavějším, aby hned zaujal. Jak balerína v střevíčkách a ostatní mí poddaní ... já nějak nevím jací poddaní, resp. čí a proč ...zdá se, že je to tam kvůli verši. To druhá sloka je jiná káva, ta se mi celkem líbí celá. Skoro bych řekl, že ta první je tam zbytečná, klidně bys touhle mohla začít. K třetí sloce ... Při svíčkách / V bodlákách ... Medůzko promiň, ale tento verš je, kulantně řečeno, dost nepěkný. Jinak, já nejsem silný češtinář, ale nemělo by tam být v Bodlácích? Ovšem ten nápad dívky v bodlácích se mi líbí.... jen zapracovat, zdá se mi to spíš unáhlené, takové na první pokus. Při svíčkách /Teplákách ... viz bodláky. Jinak. když už se ti v textu opakuje 2 x Každý večer při svíčkách, nepoužíval bych potřetí Jsem plamen bažící po svíčkách .... buď začni řádek stejně jako ty dva, nebo to prostě vyhoď a použij něco jiného. A tepláky .... ach bože, takovéhle slovo, do takové písně o samotě. Soudě dle toho, že udáváš i mezihru, jedná se o text písněm ne o báseň a v takovém případě si neumím představit to nějak zahrát, bo se nemůžu dopočítat. No, celkový dojem Medůzko, soudě dle tohoto textu, nápady tam jsou, náznak atmosféry též, ovšem máš před sebou ještě hódně práce. Ale Medůzko, nezoufej, hódně práce, to tady máme všichni. Tak doufám, že tě můj pohled od další práce neodradí, ale naopak.
smutna.meduzka
Příspěvky: 37
Registrován: 11. 11. 2004, 17:37

Příspěvek od smutna.meduzka »

TO ARNOŠT F.: ahoj.. mockrát děkuji za obsáhlejši rozbor.#tak teď,.. chtěla jsem napsat, že poddaní tam nejsou kvůli verši. zkrátka to je o tom, jako že sním... sním o té baleríně a o tom, že všichni jsou mí poddaní (to zní ale pyšně, co:)?).No tak.,#dost nepěkný verš.. nevím, co na to napsat. Podle spisovné češtiny by mělo být v bodlácích, ale.. kdo dnes mluví (zpívá) spisovnou češtinou?. no to byla lehce výmluvná otázka, ale budiž..#jo a dál? tepláky?.. to je tak naschvál..také překvapení.. jakože už jsem se zas probrala z toho snu a jsem zas ta obyč holka v teplákách a ne balerínka, kt. se všichni ,,klaní". S tím plamenem máš asi pravdu, jenže těžko se to mění, když ten song (k tvému neuvěření) je už zhudebněn.. no každopádně myslím, že zas píšu zmateně, ale moc díky a jestli třeba někdy budeme mít kloudnou nahrávku ,,Slečny samoty", tak ji pošlu:)#

TO KLÁRA: dekuji.. vžila.. hm.. jak už jsem napsala.. zhudebněno a navěky ukryto v mém srdci :)#
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

xxx

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj, já samozřejmě sám mnohdy používám nespisovné výrazy, ovšem dělám to tehdy, když cítím, že to je ku prospěchu věci, že to třeba nejde jinak zrýmovat, podtrhne to atmosféru, prostředí .... ale v tomhle případě se mi zdá, že to je spíše na škodu. Jinak tomu ději rozumím, zy tepláky chápu, pravda jsou překvapující, ale na můj vkus asi příliš. Jinak nahrávku si velmi rád poslechnu. Tak zatím a hodně textařského zdaru. Arnošt.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“