12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Merci, Komerci!

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od DOKY »

Juj!

Sem vás teda pěkně naprd!

Tak sorry, rozhodně jsem to špatně nemyslel. Osm let se živím mimo jiné tím, jak reklamou prodat cokoliv. Tak se nezlobte, první co mně napadlo jak pomoci mladým a začínajícím textařům se realizovat bylo tohle. Už z vašich reakcí je mi jasné že jste právě tou bazální skupinou, která se nám před 15 lety v našem "jádru" rozpadla. Nás slupla komerce, vás ne.

Takže: buď se vykašlu na to vás dál iritovat a budu si dělat dále to svoje, co mám rád, anebo se pokusím se té škrabošky černé ovce mezi dušemi poetickými zbavit a na pivo dojedu rozhodně ja k vám :wink: No a nebo dojedu já k vám a navěky přijmu roli černé ovce mezi dušemi poetickými - taky možnost - a asi nejvíc sedne :shock:

Texty na ukázku nějaké vložím pro pana Frauenberga, ať mne pozná - takže tam předložím ty texty vycházející z mé nejčernější části duše.

Jinak proč jsem tohle téma založil v textech písní? - protože jsem se kouk že tohle je nejsledovanější kategorie - takže kde jinde chcete být čten? - To už je moje reklamní deviace. Příště už to neudělám - polepším se.

Jinak k WEBU a projektu DÍLNA: Web je naprosto skvělý, ze všech profesionálních hledisek. Takže až budu realizovat něco složitého já - pan Rudlík bude určitě kontaktován. DÍLNA je perfektní a moc se mi líbí. Rozhodně jsem neměl v úmyslu vzít dílnu jako zboží a prodat ji pod halvičkou DOKY a spol. -- Hehe, ale trefuje se dobře ten pan Frauenberg! V souvislostech mně napadá jak Trautenberg neuměl zamířit z pušky .... ale to jen tak - dětská vzpomínka.

Tak už se na DOKYho temnou hvězdu tolik nemračte, díky !

DOKY
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

xxx

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj Doky ... my si tady tykáme, takže já jsem Arnošt. No, ať už jsi to myslel jakkoli, minimálně jsi to podal dost neomaleně, řekl bych. Nicméně netvrdím, že diskuse o tom, jak protlačit texty zdejších přispěvatelů do éteru, není na místě. Samozřejmě, že i o to tu jde. Jen tu cestu k tomuto cíli, já vidím úplně jinak než ty. . Jsem rád, že jsi sem pověsil své texty, jdu se podívat. Doky, zajímalo by mě, komu že to textuješ? Jsi mi na to nějak zapomněl odpovědět.
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Doodpověď.

Příspěvek od DOKY »

Zdravím, (zejména Arnošta)

Textuju bigbeatové kapele Otherside, (Krtek, Už scházíš a další) něco jsem dělal pro Sunny (diskotékovou zpěvačku pro mladé holky (Nemrhejte sobotou, Mobilní dítě) a teď budu dělat něco pro Rockmetalovou kapelu Pell-Mell. To znamená hodně mimo poetické folkové texty. Kritika u těch textů, cos mi poslal - bez komentáře. Pokud tě to nebaví - je to jiný styl, jiný obsah. Rozhodně nechci tvrdit to, že bych se ještě neměl co do řemesla učit, ale vnitřní poezii v sobe už člověk nevypiluje. Pravda je, že se k textům nevracím. Jenom s tím neotřelým rýmem s tebou nesouhlasím. To by mnoho a mnoho dobrých autorů nikdy neprošlo tímto sítem - a zejména u písňových textů. Spirituálové by byli dost namydlení podle tohoto filtru - a já je mám přesto rád. Je to dnes jedno z teoretických kritérií hodnocení. Jde to i jinak, ale v některých textech mi to, nezlob se, nepřijde jako defekt. Ttento pohled by rozhodně neměl být pohledem uplatňovaným - a priori. To co jsem tady vystavil byly naschvál ty obsahově "hrubší" texty, abych dodržel tak podivně získanou imáž. Ostatní mám na svojem webu, kontakt tu je.

Toť vše.
DOKY
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

xxx

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj Doky. No, samosebou s tebou souhlasím, že mnoho velikánů používá I oposlouchané a jednoduché rýmy, bez nich to opravdu nejde. Ovšem říkám I .... a já jsem těch neotřelých ve tvé tvorbě opravdu mnoho nenašel. Byl jsem se podívat na tvých stránkách a pochopil jsem, že to co ty děláš je dost o něčem jiném než to co dělám já. Samozřejmě, že rocková kapela asi nebude zpívat o Kominíkovi, ovšem jistě by se v rockové skladbě dal použít například verš V baru kávu / na rukávu .... schválně jsem vybral jeden z těch povedenějších :D Přeci píseň v rytmu disko či bigbítové skladby nemusí být nutně tak jednoduché, že kdybych byl posluchačem této muziky, skoro bych si myslel, že ze mně dělají blbce. No nic, dám si úkol, abych jen nekritizoval, pokusím se napsat text pro imaginární rockovou kapelu. Tím chci říct, že zakopávám válečnou sekyru, co se týče textování. Co se týče tvého pohledu na cestu textařů této dílny ke slávě, tam ji nechávám vykopanou a ještě dlouho asi vykopaná zůstane. Jo, pověsím sem teď jeden text ala rock, který jsem napsal asi ve svých devatenácti. Má to i hudbu, tož ať mě můžeš sjet.
Zatím. A ještě jedno, dovolím si ti doporučit k textům se vracet. Vyplatí se to.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“