Merci, Komerci!

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Merci, Komerci!

Příspěvek od DOKY »

Rád bych tady viděl nejakou oprganizovanou snahu spojit se s něčím virtuáně obdobným - hudební dílně. Nebo-li Dávat to dohroady podle vkusu i nevkusu aktérů. Ten kdo má kontaty na hudebníky, by to měl tmelit a tmelit, jinak bychom mu to měli my (bezkontaktní) pěkně vytmelit! -)

DOKY
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Před počátkem dílny jsem rozesílal všem možným "zájemcům o texty" a potencionálním kritikům info o tom, co že se to snažíme rozjet, ale tuším, že kromě Vlasty Redla, který na dílně několikrát zanechal kritiku, se tu nikdo z nich neobjevil. Několik písní už zhudebněno bylo a věřím, že ještě spousta bude, ať už Slávkem, tak samotnými textaři, kteří se až díky dílně dali na hudební dráhu-) Jinak sem chodí poměrně dost písničkářů, a dost dobrých, tak nezbývá než doufat, že je nějaký text strhne na tolik, že po něm skočí. K
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Díky za odpověď.
Myslím si že si hudebníci sem svoje texty as příliš vybírat chodit nebudou. Aby pročítali hromady témat mezi kterými je i hromada exhibice těžko použitených autorů. Ale napadá mně jedna věc jak by se toto dalo podpořit:

Kdyby dílna zajistila (třeba i formou průběžné textařské soutěže) každému hudebníkovi, který by si chtěl nechat otextovat skladbu - otextování deseti autory (zdarma k výběru) ať si vybere to co mu nejvíce sedí - a když si vybere tak ať zaplatí. - A to klidně i serveru díly a ten z toho předá pěkné procento vítěznému autorovi. Myslím že tvůrcům tady jde zejména o to dostat šanci a ne hned hamonit a hamižit penízky.

Na tento projekt si umím představit i hezkou a málo nákladnou mediální kampaň na hudebních serverech a v časopisech či produkčních společnostech. Možná jsem to nepopsal dost přesně, detaily dodám u piva, bude-li zájem. Bohužel jsem z Prahy a dost nemobilní v čase.

DOKY
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Nevím, jestli můžu tady mluvit za všechny, takže radši mluvím za sebe, tak jak to vidím já. Myslím, že účelem týhle textový dílny nebyly žádný mediální kampaně o peníze a není ani účelem a touhou pro hudebníky dostat šanci na Superstar. Mě se prostě tohle moc nelíbí a nejde mi to s touhle dílnou dohromady. Je vidět, žes s náma nebyl na žádný živý textový dílně. Mám strach, že kdyby se to udělalo přesně tak, jak říkáš, tak by se z týhle dílny něco hezkýho vytratilo. A to bych nechtěla

Já se třeba chystám zhudebnit a eventuelně hrát s kapelou nějakej text od toho, s kým se na dílně předtím osobně dohodnu. Jsem zkrátka spíš pro to, nechat mezi sebou vzájemně dohodnout textaře a muzikanty, pokud toho muzikanta něco napadne na určitej text, nebo opačně, že si třeba muzikant sám osloví nějakýho oblíbenýho textaře, aby mu otextoval nějakou muziku. Taky myslím, že spousta textařů tady jsou i zároveň hudebníci a spousta textů už svoje melodie má.

Na druhou stranu - jako nápad mi to nepřijde zas tak špatný - když si odmyslím ty "Šance a produkční společnosti", ale muselo by se na to jít úplně jinak. A na závěr - mě se tahle dílna líbí taková, jaká je.
Lucka
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Už několikrát jsem u některých textů myslel na to, že by nebylo špatné je zhudebnit!!! Jenže není poznat, jestli je text nezhudebněn, či jestli o to autor vůbec stojí! Nešlo by přidat nějakou ikonku, ze které by to bylo poznat?

Zájem bych měl zejména o pěkné zvukomalebné a zároveň nikoliv banální texty (dobře zpívatelné), které bych mohl zhudebnit pro vokální skupinu Mošny (protože teď píšu textů tak málo, že je nestíhám pravidelně zásobovat novým repertoárem). Je docela možné, že někteří nezhudebnění textaři míří výš - a nechat text Mošnám je pro ně malá meta - proto jsem se zatím vždy ostýchal se zeptat přímo...

Každopádně, pokud někdo o zhudebnění stojí (a tím nemyslím jen ode mě), nebylo by špatné to dát nějak najevo:)
Ivo Cicvárek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No, fakt jsem s váma nikde nebyl a sám píšu jenom sporadicky. Možná můj přístup už ovivňuje to, že jsem majitelem reklamní agentury a komerce je už moje rodná sestra. Ačkoliv tě v zásadě chápu, myslím si že vyjadřuješ přehnané obavy.

Nic hezkého z lidí a jejich vztahů přece nemůže zmizet tím, že jim pomůžeš prodat něco co jinak šoupají do šuplátek. Navíc - a sama to v kontextu naznačuješ - jde o nápad a jeho formu. To je pode mně ke krásné diskusi, protože tady to jde realizovat naprosto komerčně i absolutně hezky, hravě a interně. A můžeme se střetnout nad pivem světlým a černým :-)

Co se týče odbytu textů, myslím si že cílem všech autorů je vidět svoje děti žít (tedy texty zpívat). A tahle aktivita k tomu může přispět. Možná jsem to jenom přehnal s tím obchodním tahem na branku, který mě tak často živí.

Jsem přesvědčen, že v zásadě bychom velmi rychle našli společnou řeč, ale nedá se to moc utříbit v psaném projevu.

DOKY
Tomáš
Příspěvky: 64
Registrován: 4. 2. 2004, 16:39
Bydliště: Studénka
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomáš »

Ahnóóój. Hodně se mi líbí to, co navrhuje Ivo. Prostě zde, pokud je to možné, jen tak nenásilně umístit ještě jednu rubriku s názvem texty ke zhudebnění a nechť čas ukáže. Jinak s dosavadní atmosférou dílny a jejím fungováním jsem nadšený a posílám dík všem, kdož se o její chod tak pěkně starají. Dobrou. T.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Ahoj. Zajímavá debata. Je to asi blbééé, ale v podstatě se dá souhlasit se všemi. Dokyho námět je taky dobrý, i když na mě působil po přečtení podobně chladně jako na Lucku. Každý dobře zhudebněný text je výbornou věcí. Osobně bych ale asi nechtěl psát jen tak někomu bez jakéhokoli vědomí, o koho že to jde.

Souhlasím taky s Tomášem, i když bych další kolonku už nedělal. Ivoš má určitě pravdu. Bylo by dobré, aby každý k textu připojil stručnou větičkou nebo slovem (zhudebněno - nezhudebněno - k dispozici pro zhudebnění...) Můj názor na to, kam kdo s texty míří, je asi takový, že mám sice své vysněné autory, ale stejně tak mám vysněno, že jednou budou z mých textů nějaké pěkné písně a je v podstatě jedno, jestli je dají dohromady Mošny nebo Karel Plíhal (i když ten pán by asi potěšil-)

P.S. Proč se o tom vlastně bavíme v kolonce písňové texty, když máme tolik teoretických prostor :?: :!: :wink: Kubas
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od DOKY »

Mno,

Mám pocit, že by to chtělo řešit ústně. Je těžké obhajovat tento nápad na komerční zpřístupnění autorů dílny pokud se proti postavíte z hlediska poetického, emotivního nebo na záladě svého nekomerčního světonázoru. V tom případě se to ani obhájit nedá.

Já jsem pouze přesvědčen, že tady je možnost použít nový neotřelý nástroj, který může autorům-zájemcům pomoci uplatnit své texty. Ta cesta má prvky reklamní a propagační a je vám možná cizí. Mně ne. Sleduje hodnotný cíl.

K vašim názorům:
Velmi pochybuji o tom, že ikonka, či věta - text ke zhudebnění - může významněji přispět k "odbytu" textů - tedy k tomu, že si sem budou hudebníci iniciativně chodit hledat své textaře. O tomhle přeci jenom něco vím, a pokud nabízíte určité skupině službu, musí mít tato služba parametry, které jí vyhovují. Přehlednost, třídění, abstrakta a mnoho dalších. (Něco jako katalog textů ke zhudebnění).

Názor pana Horáka o tom, že si není jistý, jestli by chtěl textovat komukoliv je určitě namístě. Dnes už taky textuju jenom po osobním kontaktu a "poznání" interpreta či skladatele. Když jsem ale začínal a v éteru nevisel ještě ani jeden můj zhudebněný text měl jsem na věc jiný názor a bylo mi to skutečně jedno, jenom ať už se aspoň jeden chytne! :wink: yslím že začínající autoři a básničkáři se budou více blížit této skupině.

Tady je skutečně na místě klíčová otázka (položena vašimi ústy): Chceme tady v dílně vůbec něco taového? Pokud je odpověď ANO, lze jednat o formě. Poud je odpověď NE, musím říct že bych rozhodně nevyšel z údivu. Možná, že NE, řeknou ti autoři, kteří mají svůj odbyt, píšou, zpívají, hrají a jsou činí. Ale dost pochybuji o tom, že by své NE, řekli autoři, kteří se zatím nerealizují a chtěli by. Nebo tady takové nemáte?

Takže budu bedlivě sledovat toto téma jestli mne tady v obecné rovině podpoří někdo, kdo by uvítal "i tuto" možnost jak přitáhnout do těchto míst hudebníky a pokusit se zvýšit odbyt dobrých textů a textařů.

DOKY
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

názor pana Horáka-))) to je dobrý, to mi snad ještě nikdo neřek (nenapsal) - jinak na tom co´s psal asi dost bude. Je fakt, že se trochu bojím, že z dílny cosi zmizí, ale na druhou stranu je tu ta šance pro všechny na zhudebnění jejich textů. Nedokážu si teď dost dobře představit, jak to realizovat a žádnou sílu pro kampaně už osobně nemám ani bych nevěděl jak na to, ale kdyby se toho někdo chtěl ujmout...Taky by se k tomu musel vyjádřit Slávek. Na pokec bychom mohli dohodnout nějaký nadcházející koncert Slávka v Praze. Tam bys třeba vysvětlit konkrétně, jak na to...Kubas
Ploteny

..za začátečníky

Příspěvek od Ploteny »

...ti co začínají a nemají ten dar napsat hudbu tak sem píšou ze dvou důvodů - jeden je nechat se zkritizovat, aby věděli názory jiných a druhý, ten v pozadí - doufají, že se třeba zableskne a někdo si jich všimne..

... za sebe mužu říct, že zatím posílám spíš to o čem v něčem pochybuju...a čekám na reakci....ale kdyby měl někdo zájem, tak bych byl vděčný za každou realizaci, samozřejmě po předchozí dohodě...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

Příspěvek od Kuba Horák »

Taky to tak cítím. Obě dvě věci jsou smyslem dílny.
Honza Žamboch

Paprla pá Merci Komerci...

Příspěvek od Honza Žamboch »

Jakub Horák píše:Taky to tak cítím. Obě dvě věci jsou smyslem dílny.
Mám li vyjádřit názor k nápadu pana DOKYho, musím napsat, že není špatný. Ať naprogramuje web, udělá vše co je potřeba a až to bude všechno OK, vyvěsíme tu zdarma banner o Textovém tržišti. Jen mne zajímá, kolik bude brát provizí z uzavřenéní kontraktu mezi textařem a muzikantem. Dyž to jako vymyslel...:-)

Nic ve zlém, taky bych byl rád bohatý. A proto právě registruji domény www.textovetrziste.cz, www.trhstexty.cz :-)
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

co k tomu dodat: souhlasím s Honzou a jinak se mi líbí názor Ivoše
Lucka
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

komerci

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Milý Doky ...... pročítám si tuto debatu a mám z toho divný pocit ..... za prvé taková malichernost, proč jsi tuhle diskusi zařadil do rubriky Písňové texty? Za druhé, můžeš mi prozradit, pro jakého interpreta(ty) či skladatele textuješ a kde v éteru to visí? Píšeš, že bys tu rád viděl organizovanou snahu spojit se s něčím virtuálně obdobným - hudební dílně. Tomu nerozumím. Co jako myslíš, že tu děláme? Já bych tě Doky zase rád viděl na nějaké živé dílně. Tam bychom to mohli probrat, ovšem nebylo by od věci, kdybys na ní dorazil. Chápu, že jsi časově vytížený, ale rozhodně nehodlám jezdit na pivo do Prahy, abych se zůčastnil semináře na téma Reklamní kampaň na podporu začínajících textařů v jedenadvacátém století konzumu ...... jak to jen sakra udělat, když to zajímá jen pár šílenců. Já tady Doky nenabízím žádnou službu žádné skupině a co se týče parametrů jako přehlednost, třídění, abstrakta .... jsou tyto stránky jedny z nejlepších, které jsem viděl. Jinak ikonka Text ke zhudebnění, tady myslím je. A ta málo nákladná kampaň, to je kolik? Kdo jí zaplatí? Dáme inzerát na celou stránku do FaC a zavolá Kubasovi Nohavica? Budeme tištěnou inzerci podporovat reklamou v rádiu? Buď jsi Doky zabloudil někam, kde prostě reklama nefunguje, nebo já nevím ..... nebo jseš tak naivní. Ze slovního spojení Reklamní kampaň na této textové dílně se mi dělá zle. Jen doufám, že to nemyslíš špatně, jen jsi se prostě spletl. Kdybys to chtěl probrat ústně, můžeš zajet do Žebráku, máš to z Prahy kousek, ale nevím, jestli budu mít čas. V jenom máš pravdu, říkám NE a jsem autor, který má svůj odbyt. Sám své texty zpívám. Mluvím tedy za sebe. A za sebe ti říkám, mluvit na těchto stránkách o procentech a penězích .... z toho je mi na nic. Hoď sem pár textů ať vím s kým mám tu čest. Tato dílna, se zrodila v hlavě "pana Horáka"a můžu tě ujistit, že to je ve vodách českého folku ojedinělý a velmi, velmi významný počin. Tato dílna má celorepublikovou základnu, to je hodně. Mluví se o ní čím dál tím víc v zasvěcených kruzích a časem to přijde samo. Jsem o tom přesvědčený. Jestli se tu některých skvělých textů má někdo všimnout, všimne si. Ono už to vlastně přišlo, některé texty zhudebnil sám Slávek, kdyby nám to někdo řekl před dvěma lety, tak bychom tomu nevěřili. Jsme tady skvělá parta, dovolím si říct a doufám, že tu nikdo nenavrhne, abychom se začali skládat na reklamní kampaň, vedenou firmou Doky a spol. Já tady doprdele z nikým nesoutěžím a soutěžit nechci a z celého srdce přeju káždému, ať se jeho texty chytnou. Jak tě vůbec napadne něco řešit ústně, ale ty nemáš čas, tak my se za tebou sjedem do Prahy. Jak jsem řekl, snad to nemyslíš špatně.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“