Světový den boje proti kouření (Předsvatební song)

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Světový den boje proti kouření (Předsvatební song)

Příspěvek od DOKY »

Předsvatební song

a.)
Světovým dnem boje proti kouření,
prokouřím se ještě jednou, než se ožením . . .

1.)
Když se tak koukám na tu cestu,
tak ona není zlá.
Když se tak koukám na sebe,
tak dobrý pocit mám,
z čeho všeho už jsem vyrost,
co teď prožívám . . .

Už si zase koukám na nos,
pracuju
a jím kabanos.

Ref.:
Vyrostl jsem
na dece vlněný,
ve vaně od pěny,
na řízku smaženým,
na trávě zelený,
v cimře zkouřený,
na trávě zelený.

Na trávě zelený,
na trávě zelený,
na trávě zelený . . .

2.)
Když se tak koukám na tebe,
tak pocit kávy mám.
Když se tak koukám na nebe,
tak v mracích vidím dým.
Ještě nitku poslední si k němu
od úst nakreslím . . .

Už jsem zase barvy krásné
a bojím se,
až mi zhasne.

3.)
Když se tak koukám na tvé ráno,
tak vidím stopy slin.
Když se tak koukám do své kapsy
nevíš, co já vím.
Ještě jednou, jednou, jednou,
si teď zapálím . . .

Za zrcadlem otevř(i) oči,
Alenko má,
dneska končím.

b.)
Světovým dnem boje proti kouření,
prokouřím se ještě jednou, než se ožením . . .

DOKY (text je už zadaný :twisted: )
Pítr

Příspěvek od Pítr »

Tohle je dobrý!

Už si to někomu dal?
Pítr

Příspěvek od Pítr »

Sorry, sem slepý.
Škoda...
Pítr

Příspěvek od Pítr »

No počkej koukal jsem na tvůj web a tam to máš v nabídce! Tak, jaká?

Jinak se mi s Radkem tvoje nápady velmi líbí. Nevím, jestli je to řemeslně to nejlepší, asi ne, ale místo brilantní poezie jednořádkových obratů - které jsou tady hromady - já tam u tebe vidím obsah, který mne kontextově oslovuje a umím si to představit k naší hudbě.

Máme zájem o tvoje texty:
Předsvatební song (je-li tedy ještě volný)
Nic než faleš
a možná taky Už tě mám, ale tam bych chtěl trošku méně -náctiletý refrén.

Něco o nás ti už pošlu na tvůj mail. Těším se na spolupráci.
Pí.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

To je ale náhodička, jak se to tu teď dalo dohromady :lol:

Pryč s brilantní poezií jednořádkových obratů, jsou jí tu hromady a nic z toho nemá obsah :!:

:roll:
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

???

Příspěvek od Lucka Minaříková »

Kdo je Pítr? A proč je anonymní?
Lucka
Uživatelský avatar
Klára Fišerová
Příspěvky: 35
Registrován: 28. 9. 2004, 12:52
Bydliště: Turnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Klára Fišerová »

nemůžu si pomoct.. možná jsem hloupá ale tomu textu vubec nerozumim...
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

nekouříš - nerozumíš-)

Příspěvek od Kuba Horák »

Jinak, mně se ten text docela líbí. Nejvíc ty pasáž - vyrostl jsem na...K

P.S. Omlouvám se Dokymu za to nepřímé obvinění, že by se snad někdo z jeho známých do nás nemístně obouval a jeho vynášel...Moc lidí, co mají zájem o text a nejsou z fóra, sem nezavítá, jak je rok dlouhej, tak jsem si říkal, že asi podlehl tlaku.

Jinak si myslím, že jestli tu někdy něco nebylo přítomno a nikomu se po tom nestýskalo, pak to byla vzájemná nevraživost - a když už mám ten mandát moderátora, prosím všechny zúčastněné, aby se na návrhy a problémy dívali pokud možno "vícero očima". Mně se ten komerční námět taky nezamlouval, ale vysvětlilo se, jak byl myšlený, a tím by mělo být aféře učiněno zadost. Pojďme zase všichni psát a věřit, že nějaká dobrá duše nebo múza naše skomoleniny zhudební :D
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ahoj Doky, nezlob se, ale do tý doby, než ses tu objevil, tu na dílně vládla fakt pohoda, tak se nediv, že je na tebe spousta lidí naštvaná. Neříkám, že je to jenom tvoje vina, všichni se nechávají trochu unést emocema, ale u tebe mě štve to, jak se ze sebe snažíš udělat toho vyvrhelce a chudáka, co mu všichni ubližujou, omluvíš se a vzápětí napíšeš nějakej ironickej text - třeba konkrétně to v ZOO Honzy Žambocha. Bylo to zlý a fakt jsi to přehnal. Honza ty svoje reakce sice asi neměl psát tak drsně, ale byl narozdíl od tebe aspoň fakt opravdově naštvanej a ne diplomatickej jako ty.

Navíc nasazuješ na ostatní, místo toho, abys třeba konkrétně Jarmile v textu Vlak sám napsal, co si myslíš, píšeš to Arnoštovi. Možná se pletu, ale s tím Pítrem se mi to zkrátka taky nezdá a myslím, že nejsem sama. Co takhle dát si chvíli od dílny oddech a vrátit se sem, až z tebe nebude cítit, že bys nás všechny s radostí poslal do prdele a dílnu si dělal podle svýho?

A ještě k další věci důležitý pro dílnu - chceš fakt slyšet kritiku na svoje texty? Opravdu? Zdá se mi, že chceš jen slyšet, že jsou dobrý a když ti někdo napíše něco jinýho, tak je na tebe naštvanej. Můj názor: myslím si, že text nemusí bejt za každou cenu objevnej a se spoustou neotřelejch slov, ale musí v nich bejt to NĚCO. To, při čem tě mrazí v zádech. A to něco mi právě u tvejch textů chybí. Nevím, jestli znáš třeba desku Vlasty Redla Na Výletě - nejsou tam vůbec složitý texty se složitejma textama, pochopí to každej. Ale to NĚCO tam je. Tak to aspoň cítím já. A neznamená to, že někdo jinej nemůže mít jinej názor.

Jen tě prosím, přestaň už se do ostatních konečně navážet, když chceš zakopat válečnou sekeru, jak říkáš. Asi jí zas tak moc zakopávat nechceš, co? Potvrdil mi to tvůj dnešní příspěvek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nechtěla jsem bejt Anonym - jen se mi nějak nepovedlo přihlásit. Takže ten předchozí příspěvek je můj. Lucka Minaříková
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od DOKY »

Milá Lucko,

děkuju za odpovědi. Trošku něco upravím: Nepotřbuju slyšet, že jsou moje texty dobrý, to fakt ne. Ale vadí mi, když mi někdo vytkne 6x omšelý rým a hned v příspěvku vedle to někomu jinému pochválí. A pak napíše, že ho to nebaví číst. To že v mých textech nenalézáš to ONO, to beru a nemám výhrady. Já to ONO třeba vůbec nenašel v textech Honzy Žambocha a to jsem je četl na jeho webu poctivě všechny. U Arnošta jsem to třeba našel.

Původní příspěvky do ZOO byly legrace. Nezlob se, ale já to myslel jako vtip a i vtipné mi to přišlo. Absolutně mne šokovaly odpovědi. Kluky tady vtipné máte, jeden čůrá tygru do očí, druhej bleje u zeber. Nechápu co vůbec mohlo způsobit že se na ty moje věci někdo díval jako na útok. Mám pocit, že to tak chcete vidět. Víš když ti někdo napíše že nesaháš někomu po kolena a někomu nad kolena - nechtěla bys něco poznamenat i k těmhle způsobům? Mne by v životě nenapadlo tohle někomu říct i kdybych si to stokrát myslel.

Já už tady končím, protože jsem fakt nechtěl vás štvát a nemám potřebu tady dupat až někdo milostivě pokyne na moje texty - mám se co učit a proto jsem sem přišel. Mně stačí, že se líbil Ktrtek. To mi stačí, k tomu abych na sobě pracoval a pokračoval. Stačí mi i to že textuju dvěma nefolkovým kapelám a tam se to líbí.

Ten dnešní příspěvek Arnoštovi, ten taky nebyl ve zlém. Přišlo mi to jako hezký absolutní rým. A možná i mírné popíchnutí ale těch jsem tady od vás já četl mnohem více a to méně přímo řečených.

Nicméně máš pravdu, že jsem tady vzbudil obrovskou míru nevole. Vy na mně zapomeňte a já si sem občas anonymně zajdu, protože názory Kuby, Arnošta a Cicvárka na texty jiných - z toho se dá vzít hodně užitečných věcí.

Tak ahoj, Lucie.
Lucka Minaříková
Příspěvky: 100
Registrován: 16. 3. 2004, 13:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucka Minaříková »

neslo mi to odeslat ti to jako soukromou zpravu (zkousela jsem to 2x), tak to pisu zase sem. Lucka
-------------------------------

Ahoj, to co způsobilo, že ty tvoje texty do příspěvku ZOO někdo bral jako útok bylo tím, že to fakt útok nejspíš byl. Prostě z toho byla cítit ta tvoje naštvanost, nezlob se. Nikdo jinej tam fakt nic takovýho nepsal, spíš psal o orangutanech a žirafách a v tom útok na tebe nevidím. Oni se kluci taky popichujou mezi sebou, ale to je taky asi tím, že se navzájem znaj a vědí, že to ten druhej opravdu myslí ve srandě. Kdežto tebe nikdo tolik nezná, aby věděl, jak jsi to myslel a mě stejně přijde, že jsi to psal, když jsi byl naštvanej. Já tě na jednu stranu chápu, přijde ti, že jsou tu všichni proti tobě, ale asi jsme zkrátka jiný, než ty.

Já asi zůstanu folkařem, i když už dávno vyloženě folkovou muziku neposlouchám ( líbí se mi teď už spíš folkrock, jazz, blues, rock, funky ... a myslím, že hodně folkařů je na tom podobně), ale asi spíš, než o muziku tady jde o ten životní postoj. A jak to tak vypadá, tak ten náš se prostě liší od tvýho. Asi je to ale taky i něčím jiným, každopádně vím, že takhle je to blbý pro obě strany a ani jedna z toho nemá dobrej pocit. Myslím, že jinde tě možná oceněj víc, ale my toho tady asi nejsme schopný a já se fakt nechci přetvařovat. Tím ale nechci říct, že textovat vůbec neumíš, jen jsi zkrátka asi "v jiným levelu"
Lucka
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

ale né

Příspěvek od Kuba Horák »

Možná bych mohl začít obligátním "nechci se Dokyho zastávat", ale já se ho tak trochu zastat chci. Každý dělá chyby a každý má právo je vysvětlit, postavit se k nim a třeba něco změnit. Mně dnes zmiňovaný Doky psal ve zprávě, že se chystá měnit své vlastní webové stránky, protože v nich ta komerce je až moc nebo vadí hodně lidem. Podle mě prostě přišel a chtěl se zařadit, tak přinesl nápad. O nápadu už bylo napsáno až dost, byl i vysvětlen do (alespoň) pro mne přijatelné podoby, ale jsou tu lidé, kteří nejsou ochotni couvnout, což mě u nich mrzí, poněvadž je mám rád a dal bych za ně do ohně všechny končetiny. Ani Arnošt, ani Honza a ani ty jste už pak nedali Dokymu šanci a já to taky nepovažuju za nejšťastnější. I s tím humorem na příspěvcích typu Zoo atd. je to všechno nasáklé tím úvodem. Jak jsem psal výše, nemám z toho všeho moc dobrej pocit. K
Uživatelský avatar
Honza Žamboch
Příspěvky: 107
Registrován: 1. 3. 2004, 23:10
Bydliště: Na kopci nad Vsetínem
Kontaktovat uživatele:

...pocit

Příspěvek od Honza Žamboch »

Je mi moc líto, že to všechno dopadlo, jak to dopadlo. První věc, kterou jsem udělal když se tu DOKY objevil bylo, že jsem si pročetl jeho texty, tady i na jeho webu. Druhá věc byla můj příspěvek k jeho nápadu v tematu MERCI KOMERCI. Myslel jsem, že to tím skončí. Pak napsal DOKY to co napsal do ZOO a já mu na to odpověděl. Když si pročtete ty příspěvky pochopíte snad, že jsem nehodnotil jeho osobu ale jeho výtvor. Nad příspěvky ostatních zde veřejně smekám a líbí se mi. DOKYHO příspěvek byl proti tomu dost slabý. Navíc bych ho ani nemohl zpívat, protože :

Kormorán, ač kouká pokorně,
sleduje zápach z úst poZOOrně.
Pokud z vás táhne líh z bramborů,
zmizte - a přejděte k autorům!

Nalití textaři vytvoří,
si v ZOO pohoří na moři.
Rýmů o chlastu maj buffer,
zvedá to fauně už kufr.

Tak snad to chápete do háje. Když jsem mu pak napsal kritiku :

Po řemeslné stránce dost odfláklé...
Kde sa sereš na Arnošta s Kubou.
Po provokativní stránce v pořádku.

Tak mi napsal :

No řemeslně,
málo zvířat, málo mrtvejch Nedodržení zadání - trest Smrdi!

A přidal sloku, ve které dál provokuje, asi proto, že jsem mu prostě řekl, co si myslím a on to neunesl a napsal :

No tak tedy provokativně ale s dodržením pravidel¨:

Tři rumy sklátily Žambocha,
přes zídku do jámy pro hrocha.
Hroch potom předved skok satanský,
a Žamboch buchnul jak žambaňský!

Má odpověď :

K prvnímu příspěvku : Poprava bude provedena hroší samicí...

K druhému příspěvku : Lepšíš se, já věděl, že ti to půjde. Nicméně, stále tak po kolena Arnoštovi a nad kolena Kubovi s Prókou. Přestaň prosím provokovat a ukaž, že jsi dobrej. Tahla píseň bude opravdu živě hraná, bude natočená a máš šanci dostat nějakou tu bídnou tantiémku za spoluautorství. To jsi přeci chtěl ne? A jestli tě to nebaví, nebo na to nemáš, tak prosím nepruď. Nevím zda jen mě připadá ta tvá sloka, jako by ji psal 16 letý pubošek... Mám li se vyjádřit konkrétně, ve čtvrtém verši je prostě hovadina. Jinak je to Dokytypické...Hezký den!

A jeho reakce na moji popravu:

Milý Honzo Žambochu,

Pokud mi chceš i nadále dále udílet ťafky za to že si myslíš, že jsem chtěl vydělat na tvých textech - což je mýlka, ale asi jsem si ji způsobil sám, tak používej dále přirovnání po kolena a nad kolena někomu. Osobní antipatie rozhodně mohou vést k vnímání autora tímto způsobem. Myslím ale, že tyto formulace nevrhají dobrý dojem na tebe, nikoliv na mne. Za "dokytypickou" - hezké slovo - hovadinu "žambaňský" si dolož "šampaňský" a možná pochopíš vtip. Nemám potřebu se "umístit" ve vaší písni. A chovej se korektněji, oběma nám není už 16 let.

Toliko přestřelka.

Chci všem, které to zajímá jen říct, že si za svými názory stojím, za kritikami DOKYho příspěvků si taktéž stojím, za omluvou pro DOKYho si taktéž stojím, neboť jsem reagoval na jeho výtvory více kriticky, než se v této dílně nosí. Díky Lucce za příspěvky k tématu. Díky DOKYmu, že si přečtl všechny mé texty. Já se snažil přečíst tvé DOKY a nepovedlo se mi to. Máš jich tam požehnaně. Názor na ně si nechám pro sebe, jak jsem slíbil, nebudu tě již kritizovat. Sám sebe nepovažuji za textaře, napsal jsem všehovšudy 25 textů. Strašně se s texty a s tím vším okolo seru. A že jsi tam nenašel NIC, mě sice mrzí ale nic s tím neudělám. Naštěstí se semo tamo objeví někdo, kdo tam NĚCO najde. A tak to má být.

Jinač, ohledvá pocitů, které tu Kubas zmínil, já mám pocit, že tu ZOO píseň nechám plavat, neboť mi bude neustále připomínat tento střet a bude mne mrzet. Kdyby se tam DOKY objevil alespoň s jednou slušně udělanou neprovokující slokou jako vy všichni ostatní, mohl být klid. Nic mu nevyčítám, každý jsme nějaký. Příště si ale sakra rozmyslím, jestli sem pověsím něco ke společné práci. Mějte se všichni fajně.
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

...

Příspěvek od Kuba Horák »

Tak je to v prdeli úplně. Přiznávám, že jsem všechny příspěvky do podrobna neprobíral a netřídil si je, jak šli po sobě v čase, ale bylo mi natolik divně z těch všech útoků, že jsem se i na základě soukromých zpráv chtěl Dokyho trochu zastat. Jak jsem psal výše, a může to znít alibisticky, ale hlavním důvodem byl ten krásný klid a mír, co tu vždy panoval, o Honzovi a spol. nepochybuji. Jen jsem se domníval, že jsou stále zaslepeni tím prvním. Omlouvám se tedy i jemu, že jsem to bral takhle zjednodušeně. K písni ZOO bych se přimluvil za to, aby odlétla k lidem, protože se mi zdá, že za to ten čas Frauenberga, Síbrta, Horáka, Próky a konečně také autora Žambocha a dalších prostě stojí a že se tomu můžou smát stovky lidí, které vůbec podobné problémy nezajímají.

Slunce v duši.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“