12.–14. 4. Jarní živá textová dílna v Hořicích u Blanska

Zápis do tabulky účasti ve fóru


Kecy nemaj cenu (pro Dokyho)

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Kecy nemaj cenu (pro Dokyho)

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Předesílám ..... tento text vznikl v dávné prehistorii a byl napsán pro imaginární rockovou kapelu, např. pod názvem Drsnej Béda ..... Tato "hustá" píseň zazněla dokonce i v Novoborském divadle Kubo a Michale, ale to byl Horák ještě dost malej kluk. Vaněk už byl trochu větší. :) Nedostal jsem žádnou cenu, ale píseň se líbila Náhlovskýmu :D Někdo teď možná ztatí iluze o mé poetické duši a romantické nátuře, ale bejval jsem dóóóóóst drsnej. :twisted:

KECY NEMAJ CENU

Mám whisku a šopra a od chaty klíč
Tak sbal se Lojzo a upaluj pryč
Já byl tu první ta holka je má - mně dá

Víš nemám v lásce obtížnej hmyz
Tak sbal se Lojzo upaluj zmiz
Já byl tu první ta holka je má - mně dá

Ref.: Kecy nemaj cenu nevíš jak se karta míchá
Kecy nemaj cenu kdo dřív přijde ten dřív píchá
Kecy nemaj cenu naučí tě žití
Jó kecy nemaj cenu my šijem horkou nití
Rockenroll si hrajem a sexujem

Mám slova a struny snad hudební sluch
Tak lovím holky jen určitej druh
Tahle je jiná ta musí bejt má - mě dá

Oči má černý až přechází zrak
Kouše a škrábe jak stohlavej drak
Prostě je jiná ta musí bejt má - mě dá

Ref.: Kecy nemaj cenu nevíš jak se karta míchá
Kecy nemaj cenu kdo dřív přijde ten dřív píchá
Kecy nemaj cenu naučí tě žití
Kecy nemaj cenu my šijem horkou nití
Rockenroll si hrajem a sexujem

Je ráno a ona mě zbavuje práv
Já hořel láskou řekla buď zdráv
Je plný město holek co vždycky ti daj - good bye

Máš právo mlčet já už musím jít
Víš Lojza dneska má volnej byt
Je plný město holek co vždycky ti daj - good bye

Ref.: Kecy nemaj cenu nevíš jask se karta míchá
Kecy nemaj cenu kdo dřív přijde ten dřív píchá
Kecy nemaj cenu naučí tě žití
Kecy nemaj cenu my šijem horkou nití
Rockenroll si hrajem a sexujem

Tak.
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od DOKY »

He,he,

to je krása. Nic ve zlém, mně se to docela líbí, ale ty sám by sis to musel při kalsifikaci "otřelých" rýmu rozstřílet devítkou. Já bych to nedělal. Je to text písně ne Romance pro křídlovku.

1.) Zakopejme tu sekyru i ohledně té komerce v textech - to byl bleskový nápad - nikoliv koncepce s tahem na bránu - nápad k diskusi, diskusí prošel a = jasný závěr. K tomu měl taky sloužit. (pro mně už mrtvé téma)

2.) Ohledně textování - Nemyslím si že by 15 letá děvčata měla pocit, že rým: Líbám tě/Vídám tě - by z nich dělal blbce. Je to o vnímání publika.
Rýmy typu: Denně vídám klasiky/číst je, to je nezvyklý/ nebo: Naučím tě vyvádět/ z komnat mých mne na hradě -jsou určitě neotřelejší, ale přišlo by mi hrubé snažit se záměrně z nich poskládat celý text. Buď přijdou a jsou tam, nebo ne.

3.) Ohledně otřelosti rýmů v mojí tvorbě s tebou - samozřejmě - nesouhlasím. Zdaleka tam nejsou jenom tyto. Ale - samozřejmě - i tyto používám a nebráním se jim, když mi nenaruší poetiku obsahu. Všechny texty jsi mi určitě neprocháze - to si fakt nedělám iluzi.

4.) Krtek se ti líbil? MP3 mám na webu. Myslím, že aspoň ve zkoušce kreativity obstojím :-) .

5) Ještě ti pošlu dva texty: jeden považuji za skutečnou báseň protože má básnický obsah (nikoliv jenom sloučeninu hezkých obratů, které tady za projev básnictví, tak často považujete.) a přitom používá otřelé rýmy. Ten druhý nepovažuji za skutečnou báseň, ale v teorii a řemesle by měl být tím produktem, které jsou zde kvitovány.
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

a co nyní?

Příspěvek od DOKY »

Jo a ještě bych by mně zajímal tvůj názor na neotřelost rýmu v textu Jarmily Týnkové: Vlak

Zatím ji tam všichni chválí, ale myslím si, že v zájmu zachování objektivity vůči rozdílným subjektům, jí to tam o té neotřelosti rýmu ze svého pohledu raději nepiš. :-)

DOKY
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Kecy

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

He he říkáš ... no to jsem tím chtěl právě říct.... právě proto by se tu tenhle můj náctiletý text nikdy neobjevil, pokud bychom spolu my dva nediskutovali. Dobře Doky, sekyru necháme u ledu. Nezlob se, ale Denně vídám klasiky / Číst je to je nezvyklý, nebo Naučím tě vyvádět / Z komnat mých mne na hradě..... no z mého pohledu se snad ani moc nejedná o rýmy, byť jako celek, to neotřelé myšlenky jsou. Jinak mám pocit, že my dva se těžko na něčem ohledně textování shodneme, ale i o tom tahle dílna je a je dobře, že ses zapojil. Třeba se ti podaří mi časem vysvětlit, že disco texty mají svou váhu a smysl.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

xxx

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Jo a ještě něco, nezatahoval bych do našich debat kohokoli jiného, např. Jarmilu Týnkovou a už vůbec ne Spirituál Kvintet!
Uživatelský avatar
DOKY
Příspěvky: 33
Registrován: 20. 7. 2005, 12:01
Bydliště: Praha 8

Příspěvek od DOKY »

Teď jsi to napšouknutě položil do roviny, kde to není. Víš - z debaty, se stává přestřelka vždycky, když někoho odešleš jako autora diskotextů do prdele (tos toho na tom webu opravdu neprohlídl mnoho). Nebudu opakovat tvůj přístup.

Nicméně srovnání jsou důležité věci, vypovídají o objektivitě. Bráníš se jim s patetickým odvoláváním na nezatahování do debaty .... To je účelové. Nicméně stejně jako ty, považuji naši písemnou debatu za uzavřenou. To bychom si sem chodili pouze strčit prst skrz krk. K tomu tohle prostředí není určené.

DOKY
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“