Choť

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Choť

Příspěvek od Próka »

Choť

straší ti na cimbuří
tlačí tě oko kuří
já už to dál nesnesu
vyškrtnu tě z notesu

mám dost tvýho achich ouvej
tak si říkám rychle couvej
neposlouchej ty tirády
hypochondra nech za zády

z komára dělá velblouda
ač zdráv je přesto se loudá
má-li ujít byť jen kouda
hroutí se jak z bláta hrouda

už jsem z něho celá slabá
on není chlap ale baba
měla jsem jiné představy
tu trosku musím odstavit

princové na vás je řada
jednoho z vás chci mít ráda
už se těším jak mě honí
můj idol na bílém koni

napíšu si do notesu
že mě svedl na útesu
za ranního kuropění
muž nad jehož krásu není

ptám se milý pane Freude
zda mi to u chotě projde
tak nic dám mu pár pilulí
na druhý bok se překulí


Próka
Naposledy upravil(a) Próka dne 7. 11. 2005, 23:50, celkem upraveno 1 x.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj,
doufám, že text není z tvého života. Pokud je, pak bych ti přál, aby se k němu choť raději nedostal, zejména k části :
"on není chlap ale baba
měla jsem jiné představy
tu trosku musím odstavit"
Po takovém hodnocení se může udělat rudo před očima i hypochondrovi a uklidnit by ho nemusely ani ony pilule z poslední sloky. Takže za Freuda ti poradím já: Tohle by ti neprošlo.

Musím říct, že mně se uvedená část líbí a pobavila mě i představa tvého idolu, který tě na bílém koni tak různě nahání.

Mám-li ale hodnotit celek, musím říct, že mě až tak nepřekvapil jako Král panelák. Možná proto, že tebou uvedené další texty už vycházejí ze stejného základu a ode všech hned na začátku ten humor vlastně očekávám.
Ve sloce, která obsahuje verš:

„má-li ujít byť jen kouda
hroutí se jak z bláta hrouda“

nerozumím slovu kouda. Nevím co koud znamená a proto bych navrhl celou sloku k předělání.
Měj se.
hub in
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Choť

Příspěvek od Próka »

Ahoj hub-ine
moc tě zdravím, jsem ráda, že jsi se ozval a děkuju ti za komentář. Teda postupně. Text opravdu není z mého života, chtělo by se mi napsat, že mám doma toho prince i s bílým koněm, ale ani to by nebyla pravda...
Jinak kouda znamená kousek, kousíček, není to zrovna literární výraz, to uznávám, stejně jako to, že celá ta sloka je poplatná touze po dokonalém zrýmování a jako celek nestojí za moc. Kdyby tam nebyla vůbec, nic by se nestalo. Víš, já mám vždycky problém vážně se zamyslet nad svými texty, protože jsou jaksi od začátku míněny jako žert. Samozřejmě bych strašně chtěla napsat něco poetického, krásného, ale bohužel to mi zrovna dvakrát nejde. Škoda, že už jsi nepociťoval ten moment překvapení, je to poučné, musím si dát pozor, abych svými legráckami brzy nenudila.
Jsem ti vděčná za tvůj názor, díky
měj se moc hezky
Próka
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj Próko,
nevím, jestli přijdu s něčím novým, protože takřka slovo od slova souhlasím s hub inem. Nejvíc se mi líbí a pobavilo mě "tu trosku musím odstavit"... Jiných tak výrazných momentů tam ale moc nevidím, to očekávané překvapení už jaksi nepřichází. Jo, ještě se mi líbilo "jsem z něho celá slabá". Někdy mi volba slov připadá poplatná rýmům (hlavně ten "notes"). Někde jsou, myslím, přeházené přízvuky... Ale já se v tom houby vyznám, takže to neber moc vážně. Trochu mi asi připadá, že ses snažila vtěsnat do pravidelných počtů slabik a že tě to omezilo v rozletu. Sama ale vidím, jak si protiřečím - když máš počty slabik naprosto nepravidelné, tak ti to vytýkám a když naopak, tak taky... :) Asi by to chtělo nějaký kompromis mezi kreativitou a dřinou... - tak hodně štěstí,
Lada
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Choť

Příspěvek od Próka »

cAhoj Lado,
moc ti děkuju za tvůj názor. Je pro mě cenný z mnoha důvodů, a jestli píšeš, že tomu (přízvukům) houby rozumíš, pak já tuplovaně. Máš pravdu v tom, že rýmy, slabiky, přízvuky, sloky a to všechno strašně omezuje, ale jak se správně říká, "v omezení poznáš mistra". Já to nejsem, to vím, proto jsem rezignovala na vážně texty a bavím se skládáním odlehčených a ironických rýmovánek. Nabízí se tedy otázka, jestli patří do této rubriky, možná bych je měla dávat spíš do hrátek s texty. Snad budu mít dost soudnosti, abych tuto rubriku nedevalvovala.
Taky mě zajímá, jestli je nějaký posun v tvém textu Síťkou na motýly. Ať už je nebo není, každopádně ten text je krásný.
Ještě jednou děkuju za tvoje připomínky.
Ahoj Próka
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“