Fotograf

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Fotograf

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Oslavná píseň na počest Tomáše Zena Václavíka (dobrý manager se vždycky hodí :) )

Fotograf

Fotograf si poklábosí
S každou z místních dam
Vyfoťte mě ať tam prosím
Dobře vypadám
Spokojené zákaznice
Vůbec netuší
Že jsou všechny krasavice
Díky retuším

Ref.: Ve vytahaným svetru
Zajde si na oběd s pivem
Nejdál tak z půl metru
Zaměří svým objektivem
Nejkrásnější dívku
Ještě jeden snímek zbyl mu
Až převine cívku
Zamkne si ji ve svém filmu

Fotograf má úspěch u žen
Vždy ví co má říct
Své pověsti nikdy dlužen
Nezůstává nic
Ačkoliv je za Zenitem
Sil má dost - jen houšť
Na svůj cíl se vrhá s citem
Jemně tiskne spoušť

Ref.: Ve vytahaným svetru
Zajde si na oběd s pivem
Nejdál tak z půl metru
Zaměří svým objektivem
Nejkrásnější dívku
Ještě jeden snímek zbyl mu
Až převine cívku
Zamkne si ji ve svém filmu

S fotografy v jednom šiku
Chtěl bych jednou jít
Stát se lovcem okamžiků
Mít podkrovní byt
Jenže nemám zrcadlovku
Nevím co je zoom
Tak si zblejsknu Eiffelovku
A zas odletím dom
Naposledy upravil(a) Arnošt Frauenberg dne 30. 11. 2005, 00:56, celkem upraveno 1 x.
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To je pěkné. Hezky napsané a vtipné.
Tady má už smysl šťourat do drobností:
Asi by možná ještě šlo něco dělat se štěpností a rytmičností některých řádků. A s výslovností. Asi spíš místo: Vždycky ví co říct by bylo lépe díky dlouhým slabikám Vždy ví co má říct. Ovšem záleží na použité melodii.
Rtíky působí násilně, to je jako rety. Co vynechat slabiku a dát normálně rty?
A nechtěl bych zpívat bez skrupulí.
Vzhledem k tomu, že je to závěr refrénu, asi by to chtělo líp.

To si rád poslechnu.
Slávek Janoušek
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Fotograf

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Tak tady ještě počkám, jestli se ještě nekdo vyjádří a pak to zhodnotím, bo si nad tím chci ještě v klidu posedět. Jen to ...bez skrupulí, to se tak blbě vyslovuje, až se mi to líbí a já myslím, že když se to podaří, tak by to naopak mohlo být pro píseň plus. Pravda, když se to podaří. Jinak v zásadě souhlasím s tím co mi píšeš a jak říkám, nechám si to trochu uležet. Jinak dík za rozbor a měj se pěkně.
hub in
Příspěvky: 256
Registrován: 5. 3. 2004, 11:11
Bydliště: Otrokovice

Příspěvek od hub in »

Ahoj. Spěchám a tak se vyjádřím k oběma posledním věcem současně. Tleskám z tribuny Ronaldinhovi textové dílny za vytříbenou techniku a pohotové zakončení. Gól, při němž se míč odrazí od jedné tyče do druhé a pak do sítě, je zážitek. A už jen velmi stručně. Souhlasím s názorem ostatních na digestoř.
Měj se.
hub in
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Ahoj Arnošte,
celkově se mě to líbí. Je to hezkej nápad.

Ad "bez skrupulí" - nebráním se ani obtížněji zpívatelným místům - vzpomínám, jak mě zpočátku zarazilo např. Redlovo "holky rty špulí", a když jsem se to naučil vyslovit (resp. zazpívat), už jsem s tím neměl problém. Nicméně, tady to Z S K R už je asi fakt moc.

Dále si myslím, že by mohlo být lepší:

Nejkrásnější holku x Jak šunkovou rolku - přijde mi, že to ten vcelku lehký text navozující trochu intelektuálně-uměleckou atmosféru strhává do takové konzumní a prvoplánové roviny.

Nejdál tak z půl metru - tam, je nějaký podivný přešlap - vyměnil bych za "nejdále tak z půl metru" nebo "nejdál tak z půlky metru"

Brno střed x dialekt - tady se mi nelíbí ani rým, ani ta pointa. Eiffelovku x zrcadlovku je bezva. Nelpěl bych na Brně středu a pokusil bych se o větší gradaci pointy. Nemusí být vtipná, ani geniálně zrýmovaná, ale mohla by být více nosná.

Toť můj názor ;o)
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj, nějak nestíhám, ale aspoň v rychlosti sem musím napsat, že se mi to moc líbí, opravdu povedený text. Pokud jde o výtky, souhlasím s výše uvedenou kritikou na šunkovou rolku a skrupule. Jinak se mi ale líbí všechno. Jen se divím, že se ještě neozval Zeno :)
Lada
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

no jo no-)

Příspěvek od Kuba Horák »

Taky se přidávám, i s kritikou - mně tam trochu vadí - zajde si na oběd s pivem - může to taky vypadat tak, že pozve pivo na oběd a zajde s ním...ale neber vážně Přemku. :D
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Fotograf

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Přátelé, děkuji uctivě za všechny reakce. Přehodnotil jsem skrupule a šunkovou rolku ..... nechám si to na jindy. Také jsem upravil pointu a nějaké drobnosti. U té pointy si nejsem úplně jistý, ale nechci se zbavit zrcadlovky a Eiffelovky ..... uvidím. Jinak Obědu a Objektivu se tedy jistě nezbavím Horáku! A ještě ten půlmetr, jakkoli to skládám jinak, nejde mi to melodie rytmicky, takže to tam nechám. Výsledek jsem upravil v původním textu, tak ještě jednou Ď a mějte se.
Zeno Václavík
Příspěvky: 30
Registrován: 4. 4. 2005, 21:23
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zeno Václavík »

Lada píše:Jen se divím, že se ještě neozval Zeno :)
Lada
A co bych se ozýval? :lol: Jednak jsem ten text konečně otevřel po mnoha upozorněních až teď, a druhak je to pěkné...
Sám bych to tak hezky neprožil, jako to dovede Arnošt... :lol:
Michal Vaněk
Příspěvky: 134
Registrován: 10. 2. 2004, 22:27
Bydliště: Nový Bor,B.Němcové 652

Milý fotografe

Příspěvek od Michal Vaněk »

PO několika měsících jsem zabrousila na textovou dílnu a musím se
ti také poklonit. PíseŇ písŇí bych si ráda poslechla a to hlavně v tvém
originelním podání a hlavně bych se těšila na poslední řádek.
Irča V.
PS: Amálka ji už umí,že?
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahoj Arnošte,
nastal někde nějaký problém, přečetl jsem si Tvůj dlouhý mail, kde se mě na cosi ptáš, ale bylo to na cizím přístroji, k sobě to už nedostanu, možná jsem to umázl, a nějak jsem nestihl odpovědět, mám pocit, že k tomu mám co říct, jen teď nevím, co přesně. Prosím ještě jednou.
Slávek Janoušek
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“