Věci mezi nebem a zemí

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Odpovědět
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Věci mezi nebem a zemí

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Prohrabuju se nedodělkama a staršíma písněma. Zjistil jsem, že tahle se mně z nějakýho důvodu furt docela líbí, a vím o jednom člověku, kterýmu taky. Potřeboval bych ještě alespoň jednoho, abych byl přesvědčen, že má smysl jí hrát ;o). Nebo naopak nějaké hlasy, že je to nesrozumitelná slátanina apod. Díky.

Věci mezi nebem a zemí
(Parašutisti)

Jsou věci mezi nebem a zemí
a nejsou to jen parašutisti
jsou chvíle kdy jsou andělé němí
jsou skryté pravdy které nikdy nikdo nezjistí
Někdy člověk ve vzduchu visí
a nejde mu to tam ani zpět
vzpomíná jak bylo to kdysi
když mu bylo takovejch pět

Jak těžký je na tohle přijít
že není tam a není ani zpět
kterýmkoliv směrem lze vyjít
a tak zase jako dítě objevuju svět
Kolikrát se člověk tak zeptá
a odpověď zní ano i ne
co ho nejvíc na světě deptá
je právě to co nepromine

Srdce to je ohromnej prevít
kterej diktuje si všechno co by chtěl
sobě přeci nemusíš slevit
ale ostatním no to bys teda zatraceně měl
Každej člověk na laně visí
a tygři dole ti mají hlad
Lano nad nim hryžou dvě krysy
a něco prostě musí se stát

Jsou věci mezi nebem a zemí
a nejsou to jen parašutisti
kdo bez padáku vrhne se k zemi
tak toho ňáká pojišťovna těžko pojistí
Jenže právě on na to přijde
že i bez něj lítat se dá
od toho že je ten pár křídel
kterej od narození má
Próka
Příspěvky: 141
Registrován: 23. 9. 2005, 00:58
Bydliště: Praha

Věci mezi nebem a zemí

Příspěvek od Próka »

Ahoj Jardo,

hledáš-li toho druhého, kterému se to líbí, pak jsi ho už našel. Krásně mě ten text povznesl. Myslím, že má v sobě silné kouzlo, když zní nově a neomšele, přestože používá často opakovaná slova - nebe, andělé, křídla apod. V tvém textu mají svůj smysl a opravdové opodstatnění. Dík za připomenutí toho páru křídel, který máme od narození.

zdraví
Próka
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Věci mezi nebem a zemí

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj Jardo, z mého pohledu je to asi takhle : první čtyři řádky textu jsou pro mě tak silné, že je těžké tu laťku udržet, tobě se to však daří. Ano, některé řádky mi přijdou trochu slabší, myslím tím zejména druhou sloku, ale řádek Srdce to je ohromnej prevít, ten mě doslova dostává. Závěrečná sloka je celá opět velmi silná. Nevím, jestli je tenhle text zhudebněn, ale stálo by za to ho jen kosmeticky upravit, jako že se občas nemůžu dopočítat. Od toho že je ten pár křídel ..... to hovoří za vše. Hezké. Měj se.
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Věci mezi nebem a zemí

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Tady je ukázka hudby pro ty, co se nemužou dopočítat ;o)
http://sweb.cz/jarda.sibrt/hudba/Parasutisti.mid
Lada
Příspěvky: 566
Registrován: 8. 6. 2004, 14:16

Příspěvek od Lada »

Ahoj, slátanina to není. Toť můj názor. Ale být tebou, ještě bych to chvíli vylepšovala (...radí ta, co nikdy nic nechce změnit :))
Ten nápad na začátku je skvělý.... Ten zbytek je z tohoto pohledu slabší, i když i tak má pro mě silné momenty, ale jsou to spíš jednotlivosti (ale dívám se pohledem toho skvostného začátku, tzn. asi zaujatě).
Hlavně mi tam vadí ten anděl, co se vnucuje do každého třetího textu a pak taky "ohromnej" a "kterej".
Ahoj, Lada
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Věci mezi nebem a zemí

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Děkuji přátelé, jste ke mě laskaví :)
Pro mě je za tím skryto mnoho věcí, o kterých jsem si nebyl jist, zda z toho alespoň trochu vplývají a zda to nepůsobí přeplácaně. Díky za podporu.

Pro Ladu: Upřímně, zatím nevím, jak bych to měl upravit, abych nerozbil původní strukturu, neboť je tam určitá provázanost a změnou jedné věci by z mého pohledu utrpěly další...
"Ohromnej" a "kterej" je pro mě přijatelné na rozdíl od "ohromný" a "který". "Pražáci" to mají u nespisovné češtiny pocitově přecijen trochu jinak než vy v Brně, kteří užíváte spisovného jazyka odvážněji a pro naše uši někdy až v humorných kombinacích - to myslím v dobrém, samozřejmě.

Každopádně, díky moc za připomínky.
Lada H

Příspěvek od Lada H »

Ahoj, souhlasím (taky v dobrým) - taky jsou to pro mě leckdy z různých lokalit až humorné kombinace.... vlastně i zde, protože v jednom textu nahuštěno "takovejch", "ohromnej", "každej" a "kterej 2x", to už mi skoro přijde jak parodie na Pražáka :)
Ale chápu tvé stanovisko, nelze se zavděčit všem, ledaže bys udělal dvě verze a tu spisovnou hrál výhradně na Moravě :)
Ahoj, Lada
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“