MÚZA MÚZ

Zavěšujte prosím texty po jednom v určitém časovém odstupu - dáte tím ostatním čas na přečtení a komentáře.
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

MÚZA MÚZ

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Múza múz

Světem se pachtím
Autostopem
Vzpomínek hordu
V kapse mám
V červeném Fordu
Dáma s copem
Silnicí plachtí
Zasněná

Zdviženým palcem
Za Bretaní
Uprostřed léta
Zamávám
V podstatě létám
Myslím na ní
Zmizela v dálce
Neznámá

Stále ji hledám
Tuhle paní
Skáče jak blecha
Sem a tam
Asi si nechám
Hádat z dlaní
Chytit se nedá
Tak se ptám

Svým polobotkám
Sčítám míle
Do ticha prosím
O své blues
Budu je nosit
Do té chvíle
Než jednou potkám
Múzu múz
Jarda Síbrt
Site Admin
Příspěvky: 768
Registrován: 25. 9. 2005, 13:31
antispam: Ne
Kontaktovat uživatele:

Múza múz

Příspěvek od Jarda Síbrt »

Tak ta mě bere!
Jediný, co mi z toho trochu ční, je ta blecha - která v mé představě trochu nabourá tu nádhernou lehkost, tu vzdušnou atmosféru textu.
Jinak je ten text skělý - jednoduchý, přesný, malebný. Gratuluju.
Michal Vaněk
Příspěvky: 134
Registrován: 10. 2. 2004, 22:27
Bydliště: Nový Bor,B.Němcové 652

Příspěvek od Michal Vaněk »

myslím, že už si jí Arny potkal...plně souhlasím s Jardou. A nevím proč, nějak se při čtení houpu ve valčíkovém rytmu...
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Valčík ne:) Je to jasně šestiosminové... Dneska jsem si po dlouhé době otevřel dílnu. Napřed "prásk" vynikající text od Petra Sedláčka, pak hned "prásk" druhý výborný od Arnošta. Cítím se spráskaně, neb jsem už půl roku nic nenapsal:)
Ivo Cicvárek
Kuba Horák
Příspěvky: 1903
Registrován: 12. 12. 2003, 20:54
Bydliště: Na výsluní 1362, Nový Bor, 473 01

:)

Příspěvek od Kuba Horák »

No, mě kluci taky docela s...ou-) bo jsem nenapsal nic rok, ale u mě to není zas až taková tragedie jako u poloprofesionála Cicvoše 8)

Co se týče tohoto textu, některé jiné se mi od Arnošta líbí víc. Nějak mě to nezasáhlo, ale někdo musí být ten :evil:
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Múza múz

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj, děkuji za reakce. Blechu jsem zvažoval nahradit bleškou asi takhle :
Stále ji hledám
Tuhle paní
Skáče jak bleška
Sem a tam
Jestli ji zmeškám
Hádám z dlaní
Chytit se nedá
tak se ptám
Nevím ovšem, jestli by takováhle změna měla nějaký význam a navíc už to mám naučené s blechou. Jinak, je to šest osmin, ale kdybys to chtěl Michale zhudebnit, byl bych docela zvědav. já mám tuhle píseň už hotovou a trvá 48 vteřin a dá se zapět na dvě nadechnutí, ale protože dost hulim, potřebuju se nadechnout asi dvanáctkrát. Kubu jsem sice nezasáhl, ale až si udělám zbrojní pas, určitě ho zasáhnu. :twisted:
Peprník
Příspěvky: 73
Registrován: 23. 12. 2005, 09:00
Bydliště: Hrůzné

Příspěvek od Peprník »

Je to moc pěkné ten text. Ta blecha i bleška mi tam budou vadit. Jde podle mně o obsah toho slova - asociace hmyz, kousnutí, nečistota, mrňavost obtížné, vopruz. - Tyhle asociace mi kazí lehkost toho textu.

Mně by tam nevadil třeba KONÍK. Bohužel Luční se tam napasovat nedá. :wink:
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

Ahoj! Blecha i bleška se tam nehodí. Fakt to stahuje dolů, až přímo hyzdí. Určitě by se našlo lepší řešení.
Slávek Janoušek
Uživatelský avatar
Pokorný básník
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 12. 2005, 13:25

Příspěvek od Pokorný básník »

Ahoj, skvělý text. Co takhle tu blechu nahradit vílou. Je to sice slovo již básnicky ohrané, ale furt obsahuje lehkost. Co ty na to?

Bedřich P.
Ivo Cicvárek
Příspěvky: 710
Registrován: 15. 3. 2004, 17:42

Příspěvek od Ivo Cicvárek »

Zkusil jsem si hrát s bleší slokou (jen tak, aniž bych chtěl zasahovat do Arnoštova umu):

Stále ji hledám
Tuhle paní
Jak léto babí
Prchavá
Na víno vábí
Na básně dlaní
Chytit se nedá
Přiznávám
Ivo Cicvárek
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

To je asi zajímavější, ale poněkud zašmotrchané. Prchavé babí léto dobrý, ale na víno vábí a na básně dlaní .. co? Na básně vábí dlaní nebo jak je to myšleno? Múza múz, která mě na básně vábí dlaní, to bych si dal říct. Ale mám za to, že se nás múzy nikdy nedotknou. Je to jen šustivý stín za tebou, za tvou hlavou. Na dotyky máme baby pozemské.
Já si myslím, že to musí vyřešit Arnošt, ale blecha i bleška je asi nešikovné přirovnání. Jenže jestli si na to už zvyknul při hraní, už se to mění hůř. Rozumím-li dobře, má to být motiv něčeho nechytatelného, nepochytatelného... to už ten luční koník by byl lepší. Víla asi už ne tolik, neboť ta se sice též zjevuje a prchá, když ji chceme chytit, ale je to nevhodné opoužívatelností. Co rtuť - ta má stejnou vlastnost. Kdo rozbil teploměr ví, že kuličku rtuti nechytíš. Ale díky asociacím - teploměr, nemoc, otrava rtutí, to asi taky ne. Ale prchavých věcí je...
PF 2006. Ať se ty prchavé okamžiky daří ve slovních obrazech zachycovat! Mějte se!
Slávek Janoušek
Peprník
Příspěvky: 73
Registrován: 23. 12. 2005, 09:00
Bydliště: Hrůzné

Příspěvek od Peprník »

Já myslím, že mně tu někdo VÁBÍ NA VÍNO Z DANÍ... :-) a já rád přijímám. Zadara se to pije ... :D
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Múza múz

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj. Když jsem sem poslal Múzu múz, určitě jsem nečekal takové ohlasy a tak vám za ně děkuji. Ano, blecha, či bleška, to už je vážně fuk. Možná, kdyby to v textu bylo zasazeno nějak jinak, možná by mi ani tak to zvířátko nevadilo, já jsem na tyhle potvůrky zatížený (viz. Klíště, Škvor, Mraveniště ....), protože, nemůžu si pomoct, umím si představit i blešku jako milou, neposednou, nepolapitelnou .... nicméně, do tohoto textu skutečně nepatří a tak jsem na té třetí sloce pracoval, nž se mi úplně zažere pod kůži. Děkuji Ivošovi za jeho podnět, neboť bych z něho rád použil to babí léto, to mě oslovilo, ačkoli už se v textu jedno léto vyskytuje, myslím, že by to nemuselo vadit. Tedy, zde je asi definitivní verze třetí sloky Múzy můz :

Stále ji hledám
Tuhle paní
K sobě mě vábí
Tuctem vnad
Jak léto babí
Voda v dlaních
Chytit se nedá
Ač bych rád
Slávek Janoušek
Příspěvky: 788
Registrován: 11. 12. 2003, 02:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slávek Janoušek »

A je to. Jen si nejsem jist, zda trochu logicky nedrhne konstatování, že voda v dlaních chytit se nedá. Ona se jaksi chytit dá. Ale třeba teče furt a pak už ne, leda tak. PF 2006 celé rodince, Arnošte.
Slávek Janoušek
Arnošt Frauenberg
Příspěvky: 394
Registrován: 11. 3. 2004, 16:11
Bydliště: Královské komorní město Žebrák
Kontaktovat uživatele:

Múza múz

Příspěvek od Arnošt Frauenberg »

Ahoj. No, já to právě myslel, že se jako ta voda chvilku pozdrží, ale jen chvilku ..., než odteče. To jsou ty šťastné chvíle ....., ale možná by stačilo Voda v dlani, ne v dlaních ..... v jedné dlani už je to horší, ji udržet. Dík. Arnošt.
Odpovědět

Zpět na „Písňové texty“